Party-Anime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Inceputul unei aventuri?

2 participanți

Party-Anime :: RPG :: Parc

Pagina 1 din 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Urmatorul

In jos

Inceputul unei aventuri?  Empty Inceputul unei aventuri?

Mesaj Scris de Alethia Lun Oct 07, 2013 5:44 pm

În sfârșit și-a făcut apariția și urmăritorul meu
Era o zi care începuse ca oricare alta și nimic nu avea să prevestească începutul unei aventuri. Hoinăream prin parc ca de obicei, preocupându-mă cu ce se preocupă toți câinii de obicei: alergatul după mașini, tăvălirea prin iarbă etc. Însă ceva ciudat se întâmplă în acea zi de toamnă. Prin parc trecuse un om îmbrăcat în negru cu niște ochelari de soare ce aminteau de stilul lui James Bond. Din buzunarul său căzu neglijent un microfon și un sistem de caști stere ce semănau cu cele pentru mobil. Întâmplarea făcu ca tocmai atunci o fată să treacă și să o găsească, conectând-o la un aparat care habar nu aveam dacă era telefon mobil, MP4 sau smartphone sau altceva. Microfonul se dusese însă în iarbă și ea nu avea cum să îl vadă dar făcusem greșeala de a nu îmi da seama că e pe aproape. Latru la fată, cu chef de joacă, însă sistemul își făcuse treaba. În căștile ei se auzi:
-Hei fetiță, vrei să ne jucăm? Deși prin jur nu mai era nici un alt om. Eram doar eu și ea.

Inceputul unei aventuri?  1155410iawinogofd
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19833
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Inceputul unei aventuri?  Empty Re: Inceputul unei aventuri?

Mesaj Scris de Kami Rei Lun Oct 07, 2013 7:23 pm

Eram prea obosită ca să mă gândesc unde merg, așa că am luat-o la întâmplare pe străzile orașului, până am ajuns în parc. Voiam să ascult niște muzică relaxantă, dar tocmai realizasem că îmi uitasem căștile acasă. M-am uitam după o bancă liberă și am dat cu ochii de niște căști. Ce norocoasă sunt!
Le-am ridicat și le-am conectat la smartphone. Mi-am aruncat o privire în carcasa lui ca să-mi aranjez părul, când aud un lătrat, urmat de:
''-Hei fetiță, vrei să ne jucăm?''
M-am întors repede, dar nu era nimeni, în afară de un câine. Offf, starea mea era gravă, dacă auzeam voci. Dar cățelul era așa drăguț, încât nu m-am putut abține:
-Vrei să te joci?

Inceputul unei aventuri?  761616a77iv1rdzc


Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Vin Oct 11, 2013 6:57 pm, editata de 1 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21253
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Inceputul unei aventuri?  Left_bar_bleue0/0Inceputul unei aventuri?  Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Inceputul unei aventuri?  Empty Re: Inceputul unei aventuri?

Mesaj Scris de Alethia Lun Oct 07, 2013 7:53 pm

Lătrasem scurt de 3 ori, apoi 3 lătrături mai lungi, alt lătrat scurt și altul lung. Apoi o pauză de câteva secunde urmată de alte 3 lătraturi lungi și 2 scurte.
-Da, da, da, Jocul meu preferat e aport. Așteaptă aici, îmi aduc mingiuța. Dispar câteva secunde și apar cu o mingiuță de tenis în gură pe care o las la picioarele fetei.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19833
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Inceputul unei aventuri?  Empty Re: Inceputul unei aventuri?

Mesaj Scris de Kami Rei Lun Oct 07, 2013 8:02 pm

Wow, deci câinele ăsta mi-a vorbit?! Poate nu eram în toate mințile, dar na...dacă eu pot vorbi de ce n-ar putea și un câine? Nu e mare filosofie. Dar să vedem cât de departe pot să arunc mingiuța asta...
Cu un râs diabolic, iau mingea și o arunc cât mai departe. Aceasta zbură departe și câinele începu să alerge după aceasta. Eu m-am așezat pe o bancuță și am început să fredonez o melodie veselă.

Inceputul unei aventuri?  2077209dzsup9u7gs


Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Mier Oct 16, 2013 7:30 pm, editata de 1 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21253
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Inceputul unei aventuri?  Left_bar_bleue0/0Inceputul unei aventuri?  Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Inceputul unei aventuri?  Empty Re: Inceputul unei aventuri?

Mesaj Scris de Alethia Lun Oct 07, 2013 8:17 pm

Aduc mingiuța repede înapoi la fată. Auzind-o însă că fredonează o melodie încep și eu să cânt, melodia mea de prezentare:

I'm gonna tell you 'bout a few things
So just watch me go, steal the show, sit on back and try to follow
My name is Alethia
And to the full extent
I'm the big star here, I sing the songs that represent
Yeah, yeah, yeah, yea-a-ah...

Pentru ceilalți nu se auzea decât ca și cum aș urla la lună, pentru că vocea mea nu se auzea decât în acele căști.
Continui să cânt, dar deodata cineva se apleacă și ia microfonul din iarbă, și de cum îl îndepărtează, fata începu și ea sa audă urlet la lună în loc de vocea frumoasă de divă. Ca să o fac să înțeleagă cum stă treaba căci eu înțelesesem prima, alerg după idividul care culesese microfonul din iarbă, și când eram aproape de el latru agitată.
-Microfonul, e de vină. Cu el mă poți înțelege, e la el. Trebuie să îl recuperăm.
Însă atât individului cât și altor oameni le păream un câine agitat și periculos gata de atac, care era gata gata să îl composteze de picior, dar eu nu aveam niciun gând de atac.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19833
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Inceputul unei aventuri?  Empty Re: Inceputul unei aventuri?

Mesaj Scris de Kami Rei Mar Oct 08, 2013 12:58 pm

-E microfonul lui, lasă-l! Am și eu acasă, poți veni cu mine dacă vrei! Nu locuiesc departe!


Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Joi Oct 17, 2013 1:46 pm, editata de 1 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21253
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Inceputul unei aventuri?  Left_bar_bleue0/0Inceputul unei aventuri?  Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Inceputul unei aventuri?  Empty Re: Inceputul unei aventuri?

Mesaj Scris de Alethia Mar Oct 08, 2013 2:16 pm

-Nu, nu e a lui. L-a cules din iarbă. În plus microfonul ăsta e unul special fabricat de un serviciu secret, iar individul ăsta nu are mirosul celui ce a scăpat sistemul. Și am auzit și eu legile. Nu ne putem bucura decât 30 zile. Apoi trebuie să înapoiem lucrul găsit deținătorului de drept. Dacă nu îl găsește poliția pe cel care a scăpat lucrul în termen de 6 luni, el devine în custodia celui ce l-a găsit. Sau putem spera că proprietarul se lipsește de el, spunând că ni-l lasă nouă.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19833
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Inceputul unei aventuri?  Empty Re: Inceputul unei aventuri?

Mesaj Scris de Kami Rei Mar Oct 08, 2013 2:25 pm

-Bine, să mergem să-l recuperăm!


Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Joi Oct 17, 2013 1:51 pm, editata de 1 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21253
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Inceputul unei aventuri?  Left_bar_bleue0/0Inceputul unei aventuri?  Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Inceputul unei aventuri?  Empty Re: Inceputul unei aventuri?

Mesaj Scris de Alethia Mar Oct 08, 2013 2:28 pm

Eu mă calmez așteptând-o și pe ea să ajungă lângă domnul acela, care culesese microfonul din iarbă. Respectivul domn se speriase mai ales de mărimea mea și lătratul care lui i se părea agresiv și împietrise.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19833
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Inceputul unei aventuri?  Empty Re: Inceputul unei aventuri?

Mesaj Scris de Kami Rei Mar Oct 08, 2013 2:31 pm

-Domnule, vă mulțumesc că mi-ați găsit microfonul! Acum v-aș ruga să mi-l înapoiați! îi spun bărbatului, care se îmbujoră.


Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Joi Oct 17, 2013 1:57 pm, editata de 1 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21253
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Inceputul unei aventuri?  Left_bar_bleue0/0Inceputul unei aventuri?  Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Inceputul unei aventuri?  Empty Re: Inceputul unei aventuri?

Mesaj Scris de Alethia Mar Oct 08, 2013 2:40 pm

Domnul respectiv care habar nu avea despre ce aparat prețios este, îl înapoiase fetei.
După ce îl las în pace și se îndepartă, mă apropii iar de fată.
-Știi va trebui să facem o alegere dificilă. Putem să îl căutăm noi pe proprietar și să îi înapoiem bunul pierdut sau să îl păstrăm cu riscul de a face închisoare și poate să te alegi și cu ștergerea memoriei? Din câte știu un așa lucru minunat trebuie să aparțină serviciilor secrete. Cât despre mine nici nu vreau să mă gândesc ce s-ar putea întâmpla.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19833
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Inceputul unei aventuri?  Empty Re: Inceputul unei aventuri?

Mesaj Scris de Kami Rei Mar Oct 08, 2013 3:04 pm

-Atunci suntem doi. Oricum nimeni nu mă poate răni...dar ar fi mai bine pentru ei, dacă nu ar ști de existența uneia ca mine! Poți alege ce vrei, pentru că sunt pregătită!


Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Joi Oct 17, 2013 2:03 pm, editata de 1 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21253
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Inceputul unei aventuri?  Left_bar_bleue0/0Inceputul unei aventuri?  Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Inceputul unei aventuri?  Empty Re: Inceputul unei aventuri?

Mesaj Scris de Alethia Mar Oct 08, 2013 3:27 pm

-Să îl căutăm noi pe proprietar. Având în vedere că posibil e un spion internațional, asta ne va băga în diverse aventuri.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19833
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Inceputul unei aventuri?  Empty Re: Inceputul unei aventuri?

Mesaj Scris de Kami Rei Mar Oct 08, 2013 3:29 pm

-Da, o să fie interesant!


Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Joi Oct 17, 2013 2:06 pm, editata de 1 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21253
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Inceputul unei aventuri?  Left_bar_bleue0/0Inceputul unei aventuri?  Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Inceputul unei aventuri?  Empty Re: Inceputul unei aventuri?

Mesaj Scris de Alethia Mar Oct 08, 2013 3:43 pm

-Până atunci însă îmi doresc o zgardă la care să poți monta microfonul. Și deja mă face să mă gândesc că va arăta ciudat, aș arăta ca o cântăreață pe scenă.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19833
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Inceputul unei aventuri?  Empty Re: Inceputul unei aventuri?

Mesaj Scris de Kami Rei Mar Oct 08, 2013 5:48 pm

-O zgardă cu un microfon ca ăsta, ar arăta prea ciudat la un câine. O să fac o mică modificare și o să-l fac să arate diferit.


Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Joi Oct 17, 2013 2:11 pm, editata de 1 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21253
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Inceputul unei aventuri?  Left_bar_bleue0/0Inceputul unei aventuri?  Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Inceputul unei aventuri?  Empty Re: Inceputul unei aventuri?

Mesaj Scris de Alethia Mar Oct 08, 2013 5:53 pm

-Mai bine lasă să nu stricăm buna funcționare. E un prototip, e ceva unic poate are niște principii de funcționare complexe și nu vreau să stricăm, fiind prototip doar inventatorul ar ști să îl repare. Și naiba știe unde e cel care l-a fabricat. În plus, am mai văzut prin spectacole câini cu microfoane. Oamenii probabil ar crede că mă antrenezi pentru un concurs canin. Și da nu toată viața am stat pe străzi. Am mai avut din când în când câte o găzduire.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19833
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Inceputul unei aventuri?  Empty Re: Inceputul unei aventuri?

Mesaj Scris de Kami Rei Mar Oct 08, 2013 5:55 pm

-Dacă spui tu...Oricum arăt ca o nebună vorbind cu un câine, n-ar fi mare lucru dacă ți-aș pune și un microfon.


Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Joi Oct 17, 2013 2:15 pm, editata de 1 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21253
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Inceputul unei aventuri?  Left_bar_bleue0/0Inceputul unei aventuri?  Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Inceputul unei aventuri?  Empty Re: Inceputul unei aventuri?

Mesaj Scris de Alethia Mar Oct 08, 2013 6:11 pm

-In primul rand oamenii trebuie sa invete sa nu mai puna etichete de nebuni altiora. Adica de parca nu as sti. Stiu foarte bine a aparut tehnologia prin care elevii pot copia la examene. Ce se va intampla daca inviiitor aceasta tehnologie va fi folosita pe strada de din ce in ce mai mlta lume? Vor crede oamenii ca exista un virus la nebuniei? Adica vei ajunge la spitalul de nebuni doar pentru ca iti permiti sa vorbesti la un telefon mobil impantat in ureche si care e cordonat de comanda vocala?
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19833
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Inceputul unei aventuri?  Empty Re: Inceputul unei aventuri?

Mesaj Scris de Kami Rei Mar Oct 08, 2013 6:33 pm

-Da, aici cam ai dreptate. Și cum facem să îl găsim pe spion sau inventator, ce-o fi el?


Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Joi Oct 17, 2013 2:17 pm, editata de 1 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21253
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Inceputul unei aventuri?  Left_bar_bleue0/0Inceputul unei aventuri?  Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Inceputul unei aventuri?  Empty Re: Inceputul unei aventuri?

Mesaj Scris de Alethia Mar Oct 08, 2013 7:00 pm

-Elementar, draga... simtul mirosului. Pot lua urma doar mirosind acest microfon. Mai complicat e sa avem bani sa il urmarim peste tot ca cineva de teapa lui rar gasesti ocazii sa stea intr-un loc mai mult de o secunda.
Si da, imi plac romanele politiste mai ales cele cu Sherlock Holmes.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19833
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Inceputul unei aventuri?  Empty Re: Inceputul unei aventuri?

Mesaj Scris de Kami Rei Mar Oct 08, 2013 7:03 pm

-Și mie la fel, dar preferata mea rămâne Agatha Christie. Sigur că am început cu Arthur Conan Doyle, dar îmi dădeam mereu seama cine este făptașul și nu mă surprindea. Cât la capitolul bani, nu stau chiar rău, dar nu am nevoie de ei, ca să merg unde vreau.


Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Joi Oct 17, 2013 2:18 pm, editata de 1 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21253
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Inceputul unei aventuri?  Left_bar_bleue0/0Inceputul unei aventuri?  Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Inceputul unei aventuri?  Empty Re: Inceputul unei aventuri?

Mesaj Scris de Alethia Mar Oct 08, 2013 7:16 pm

Mereu cand ma uitam la televizor la cate un film politist imi dadeam seama cine e infractorul cu mult inainte ca politistul din film, personajul principal sa afle si el. Dar desi imi dadeam seama, urmaream filmul pana la capat sa vad daca am avut sau nu dreptate si din toate filmele urmarite as aproxima vreo 100 filme artisitice si vreo 20 seriale de cate 100 episoade, doar de 3 ori am gresit.
Eu nu ma bazez in viata eala doar pe simtul mirosului ca si ceilalti caini si pe intuitie. Nu imi trebuie toate dovezile care le trebuie unor politisti sa imi dau seama care e infractorul dar imi trebuie toate acele indicii ca sa ii pot dovedi vinovatia.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19833
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Inceputul unei aventuri?  Empty Re: Inceputul unei aventuri?

Mesaj Scris de Kami Rei Mier Oct 09, 2013 12:07 pm

-Se pare că știi mai multe despre oamenii ăștia, așa că te las pe tine să-mi spui cum o să procedezi.


Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Joi Oct 17, 2013 2:20 pm, editata de 1 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21253
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Inceputul unei aventuri?  Left_bar_bleue0/0Inceputul unei aventuri?  Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Inceputul unei aventuri?  Empty Re: Inceputul unei aventuri?

Mesaj Scris de Alethia Mier Oct 09, 2013 7:54 pm

-Am fost crescuta in primii ani de viata intr+o baya militara strict secreta. E normal sa stiu multe despre FBI, politisti si agenti secreti.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19833
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Inceputul unei aventuri?  Empty Re: Inceputul unei aventuri?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Urmatorul

Sus


Party-Anime :: RPG :: Parc

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum