Party-Anime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

La Cafenea

2 participanți

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

In jos

La Cafenea  - Pagina 4 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Kami Rei Sam Ian 18, 2014 8:06 pm

-Poti lua loc! ii spuse Lilla, dar nu isi ridica ochii, din ziar.
Isi sorbi tacticos milkshake-ul, apoi lua o felie de pizza, o servi si pe Tory. Dupa alte cateva minute, Lilla inchise ziarul, si se arata destul de plictisita. Se vedea ca nu gasise nimic interesant acolo, asa ca isi indrepta indiferenta privirea spre strada, observand-o in tacere. Dupa alte minute in care mancase toata pizza fara sa-si mute privirea, zambi si spuse voioasa:
-In sfarsit, s-a ivit o ocazie in care sa nu stau degeaba! Cu tine ce e aici? Nu ma urasti? De fapt, ai avea curajul sa ma urasti? Hahaha!
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
La Cafenea  - Pagina 4 Left_bar_bleue0/0La Cafenea  - Pagina 4 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 4 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Alethia Sam Ian 18, 2014 8:16 pm

Mananc si pizza cu care ma servise Lilla. Si dupa ce termin de mancat, dupa ce inghit, caci nu era politicos sa vorbesc cu gura plina, ii s[un:
-Pai am venit sa mananc si da am venit la acest restaurant fiindca siam ca te voi gasi aici. Pai pe de o parte imi vine sa te urasc pentru modul in care te comporti cu mine. Pai ma arunci afara din casa ta de parca as fi un obiect inutil? Si pentru alte si alte lucruri in care te comporti agresiv cu mine si pentru ca simt ca ma urasti. Dar nu, nu pot sa te urasc din mai iarasi mai multe motive. 1. Nu sunt capabila de sentimente negative. 2. Modul in care te comporti asa cu mine e un mod in care mi-a aratat unde gresc si unde as putea sa ma indrept. Mai ales chestia cu iadul a fost o chestie destul de convingatoare.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 4 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Kami Rei Sam Ian 18, 2014 8:22 pm

-Ma bucur ca asta simti! Cat despre faza ca eu te urasc, aici nu ai dreptate! Notiunea de ura, nu exista pentru cineva ca mine, doar ca am facut asta ca sa te trezesti la realitate, si sa devii mai puternica! Poti sa consideri ca am facut-o din dragoste! Hahaha! Dar sa nu ti-o iei in cap si sa-mi vorbesti nerespectuos! Stii ca nu suport nesimtitii!
Lilla chicoti si se apuca de prajitura cu capsuni.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
La Cafenea  - Pagina 4 Left_bar_bleue0/0La Cafenea  - Pagina 4 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 4 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Alethia Sam Ian 18, 2014 8:48 pm

-Ai niste metode destul de originale si cam severe, parerea mea, dar destul de eficiente. Fii sigura ca nu iti voi vorbi niciodata nepoliticos. Insa as vrea ca sa existe ocazii intre noi sa facem anumite lucruri impreuna. Si apropo de asta, iti plac calatoriile? O intreb eu.
Ai vizitat vreodata Taj Mahalul? Mie imi palc foarte mult calatoriile dar nu am avut inca timp sa vizitez multe lucruri. Nici macar nu am ajuns in India inca. Eu sunt zana maseluta insa doar pentru America de Nord ceea ce inseamna SUA, Canada si Mexic si ei bine sunt si pentru Japonia Deoarece imi permit in masterie de timp si fus orar sa traversez oceanul si in aceeasi noapte pot deservi atat America cat si Japonia. In afara de aceste tari, nu am vizitat decat de vreo 3 ori Europa si asta doarin timpul meu liber anul trecut am avut 2 excursii una in Franta, una in Germania si a 3-a calatorie a fost in Spania si Portugalia. Orasele care le-am vizitat in Europa au fost: Paris in Franta, Berlin si Munchen in Germania, Madrid si Barcelona in Spania si Lisabona in Portugalia. Atat. In rest SUA si Canada le stiu ca propria mea palma. In Mexic insa mai am anumite locuri adica orase de viztat.


Ultima editare efectuata de catre Alethia in Mar Ian 28, 2014 6:56 pm, editata de 1 ori
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 4 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Kami Rei Mar Ian 28, 2014 6:50 pm

-Pot sa ma teleportez orinde vreau in Univers! ii spuse Lilla. Sigur ca am vazut multe locuri, dar acum nu am chef sa fac o calatorie doar de distractie! Sunt cateva lucruri pe care trebuie sa le rezolv aici, inainte de a ma muta! Dar te pot expedia pe tine in India si poti sa mergi cu cine vrei, dar nu cu mine! Nu suntem chiar atat de apropiate! Traieste-ti viata ca si cum nu m-ai fi intalnit niciodata! Spune-mi ce ai decis, de fapt, iti dau timp de gandire, ai trei zile la dispozitie!
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
La Cafenea  - Pagina 4 Left_bar_bleue0/0La Cafenea  - Pagina 4 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 4 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Alethia Mar Ian 28, 2014 8:54 pm

Nu imi trebuie 3 zile sa ma decid. Am decis deja ca nu o sa merg deocamdata in India. Nu am cu cine deocamdata si asa ca o sa ma mai axez pe strans niste bani muncind pana o sa imi gasesc pe cineva cu care sa pot merge. Singura nu e nici o distractie. Si bine, daca tu zici sa imi traiesc viata ca si cum nu te-as fi intalnit, asa voi face.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 4 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Kami Rei Sam Feb 01, 2014 5:16 pm

Fetita o lasa si se duse in treburile ei. Avea multe de facut si conversatia pe care tocmai o avuse ii rapise timp pretios. Ceea ce vazuse, inca de cand era in restaurant, ii daduse de gandit. Pe moment se decise doar sa observe situatia acelui copil.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
La Cafenea  - Pagina 4 Left_bar_bleue0/0La Cafenea  - Pagina 4 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 4 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum