Party-Anime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

La Cafenea

2 participanți

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

La Cafenea  - Pagina 3 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Alethia Dum Ian 12, 2014 7:49 pm

Tory:

-Sper ca nu ne-ai luat si magia pe sestache. Spun eu, batand intr-un stalp de lemn pe langa care tocmai treceam.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 3 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Kami Rei Dum Ian 12, 2014 8:31 pm

-Nu am facut asta...inca! spuse Lilla, iar ochii sangerii incepura sa-i straluceasca.
Trecu pe la mai multe tarabe de ziare si le cumpara doar pe cele in care se vorbea despre ciudatele crime si apelurile misterioase. Merse apoi cu bratul de ziare la patinuarul unde erau parintii ei si pentru ca se facuse deja seara, mersera cu totii acasa.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
La Cafenea  - Pagina 3 Left_bar_bleue0/0La Cafenea  - Pagina 3 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 3 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Alethia Lun Ian 13, 2014 7:01 am

Merseseram si noi acasa. Eu si Crystal merseseram acasa la mine in timp ce Lilla se duse acasa la ea.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 3 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Kami Rei Lun Ian 13, 2014 2:55 pm

Cand ajunse acasa, Lilla incepu sa rasfoiasca ziarele si incepu sa decupeze doar articolele care aveau legatura cu crimele misterioase, apoi le puse pe un panou si le mai reciti de cateva ori, ca sa vada daca ii scapase ceva. Erau multe lucruri pe care politia le trecuse cu vederea in cercetarile ei, dar Lilla avea deja o teorie, iar ceea ce ii lipsea erau ucigasii.
Ea incepu sa-si noteze in memorie amanuntele si isi continua munca, pana cand intrase tatal ei in camera ca sa o cheme la cina.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
La Cafenea  - Pagina 3 Left_bar_bleue0/0La Cafenea  - Pagina 3 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 3 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Alethia Lun Ian 13, 2014 9:06 pm

Ajunse acasa, incepem sa ne gandim cum sa scapam de acei vanatori de recompense singure, desi un ajutor ar fi fost mai mult decat binevenit. Incercam sa gasim diferite metode dar nici una dintre noi nu reusea. Sa ii ucidem nu ar fi fost o solutie. Nu aveam voie ca zane sa facem asa ceva. Sa ii reclamam la politie nu s-ar fi ocupat de ei. I-ar fi crezut niste nebuni iar in sanatoriu nu i-ar fi tinut mai mult de o saptamana fiindca erau destul de sanatosi la cap. Incercam sa cautam tot felul de metode dar ne simteam de parca eram intr-un cerc vicios.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 3 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Kami Rei Mar Ian 14, 2014 8:55 pm

Dupa ce termina cina, Lilla se intoarse sa-si termine treaba. Politia investigase cauza mortii acelor persoane care fusesera ucise in urma unui apel, si in urma unei autopsii, se constata, ca victimele aveau pe inima niste amprente, desi la exterior nu erau ranite in niciun fel. Doctorii erau stupefiati de acest fapt si se intrebau cum se putea ca toate persoanele sa fie ucise in acelasi fel si anume, o mana sa le stranga inima din interior, iar ei sa moara in chinuri groaznice. Se mai desoperise ca persoanele respective erau intr-un fel vechi cunostinte: fosti colegi de facultate sau liceu sau chiar buni prieteni. In ziare erau relatate fel de fel de teorii asupra aceestor cazuri, care de care mai stupide.
Fetita facu niste cercetari pe Internet si isi facuse un plan de actiune. Urma sa il puna in aplicare chiar in acea seara.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
La Cafenea  - Pagina 3 Left_bar_bleue0/0La Cafenea  - Pagina 3 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 3 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Alethia Mar Ian 14, 2014 9:13 pm

Cumparasem si eu ziare si citisem aceste lucruri. Drept pentru care ma micsorez si apoi ma duc la Lilla. Ajung pe langa capul ei si ii spun:
-Lilla, crezi ca asta ti-ar oferi vreun indiciu? Am si eu o teorie nu stiu cat e de adevarata. Parerea mea e ca cineva se foloseste de potiunea micsorarii. Eu stiu pe de rost reteta acestei potiuni si nu mai aveam nevoie de ea asa ca am aruncat-o la gunoi dar am uitat sa rup foaia si cineva cred ca a gasit-o si acum a creat o potiune identica cu a mea dar care o foloseste in acest scop malefic. Vezi cat de mica sunt? Daca eu as fi malefica si daca tu ai dormi si ai sforai, as putea intra prin gura fara sa ma simti, si mai ales daca as avea cunostine de chirurgie, mi-ar fi foarte simplu sa ajung la inima sa ti-o opresc.
Stiu ca daca se va dovedi corecta aceasta teorie a mea, ma vei uri pentru neglijenta mea, multa vreme de acm incolo dar sper sa ma insel.
O a 2-a teorie a mea, este ca criminalul este un practicant vodoo.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 3 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Kami Rei Mier Ian 15, 2014 10:51 am

Lilla incepu sa rada de ceea ce spunea zana.
-Asculta! ii spuse ea lui Tory. Nu totul e legat de voi, zanele si de potiuni, asa ca nu te mai da atata in spectacol cu licorile tale. Si nu e corecta nici a doua teorie. Oricum, in vreo doua ore o sa iti arat adevarul, si poate nu o sa lesini.
Fetita tacu si se uita pe o lista cu nume si adrese, apoi deschise sapte portale deodata, fiecare dintre ele se deschise in locuintele acelor persoane si nu puteau fi vazute de ochii lor, dar noi ii puteam urmari. Au trecut vreo doua ore, cand deodata unul dintre portale incepu sa straluceasca, semn ca persoana respectiva primise un apel. Lilla isi concentra atentia asupra acelui portal si urmari ce se petrecea in casa unei tinere fete, care primi apelul pe la ora 11:07 pm.
-Cine suna la ora asta? intreba fata trezindu-se cu greu. Alo?
-Alo...Karla? intreba o voce de femeie.
-Jena? facu surprinsa tanara, recunoscand vocea prietenei ei.
-Trent, el...el...
Vocea Jenei deveni ciudata, si parca inspira teama.
-Calmeaza-te, Jena! Ce s-antamplat?
-Eram la o plimbare cu Trent, si am decis sa mergem intr-un loc bantuit, si am mers la acest spital parasit...
-Spital parasit?
-Da... Si din momentul in care am ajuns acolo, am avut senzatia ca eram priviti. I-am spus ca e periculos si ca ar trebui sa plecam, dar... Trent a crezut ca era amuzant ca eram speriata, si a mers mai departe si mai departe singur. Dupa un timp, a gasit o camera incuiata si a spus ca ar trebui sa incercam sa intram. Am facut tot ce am putut sa-l opresc, dar din momentul cand a pasit in acea camera, a inceput sa se comporte ciudat...
-Si apoi? Ce i s-a intamplat lui Trent?
-M-am speriat si am fugit.
-Si Trent? L-ai lasat acolo?
-Hei, pot sa vin la tine? Nu vreau sa mai stau aici.
-Bine...Sa-mi spui mai multe cand ajungi aici.
-Oh, ce bine...Nu mai pot sta in acest loc intunecat si dureros...
-Intunecat si...dureros?
-Ei bine, in cele din urma am fost capabila sa plec. Hei, chiar pot sa plec? Pot sa plec, nu?
-Je...na?
Karla era speriata de vocea prietenei ei, care nu mai avea nimic uman. Deodata se auzi o baiaie la usa.
-Karla! Sunt eu! Esti acolo, nu?! Te rog...Lasa-ma sa intru! Este vorba de Jena!
-Trent?
-Am fost la un spital parasit, ca un test de curaj, dar dintr-odata Jena a inceput sa se comporte ciudat...Ea a mers mai departe si mai departe singura...Si cand am crezut ca, in sfarsit, am gasit-o...A fost ca si cand avea fata altcuiva. M-a intrebat: ''Pot sa plec?''
Karla ingheta de groaza cu telefonul in mana, amintindu-si conversatia cu Jena.
-Te rog, Karla, deschide usa!
-Vin acum! Scuze Trent. Jena m-a sunat si am crezut ca...
Fata deschise usa si dinaintea ei parea ca se afla un cadavru cu ochi negri, insangerati si cu un ranjet diabolic, din care i se prelingeau firisoare  de sange.
-Pot sa plec? intreba cadavrul, apoi sufletul care il manuia ca pe o marioneta, iesi din corpul mort si se repezi spre inima Karlei, care statea nemiscata de teama.
Atunci, Lilla intra prin portal si ii striga spiritului:
-Suflet imperfect, arunca-te din nou in suspinele batrane ale sfarsitului! Colectioneaza in timp, doar aripi vechi, de fluturi morti, in cerul rasturnat!
Spiritul malefic fu prins intr-un cerc de lumina, din care se zbatea sa scape, dar nu reusi, iar lumina il invalui complet si sufletul blestemat isi gasi linistea.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
La Cafenea  - Pagina 3 Left_bar_bleue0/0La Cafenea  - Pagina 3 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 3 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Alethia Mier Ian 15, 2014 5:01 pm

-Deci era voba de o fantoma. Chiar nu imi pot da seama totusi cum fac aceste fantome malefice rau oamenilor cu toate ca sunt desprinse de corpul lor. Adica m-as fi astpetat ca in forma de zombi sa atace dar el avea de gand sa atace in forma de fantoma.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 3 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Kami Rei Joi Ian 16, 2014 8:56 pm

-In privinta fantomelor sunt mai multe clase in care le poti incadra. De exemplu aceasta fantoma, era una de grad C, de aceea putea lua corpul unei persoane vii si putea ataca in forma lui spirituala, doar inima victimelor. De obicei, pot ataca partile de care fusesera legati cel mai mult cand erau in viata sau de care au fost lipsite prin diverse moduri. Fantomele apar cand este prea multa ura, tristete si durere intre oameni. Ele isi pierd amintirile vietii lor si le rapesc pe ale unei persoane vii si le amplifica ura fata de cei care au ranit-o. Cat desre zombii aia de care vorbesti, ei nu sunt altceva decat fantome de grad B, pe care noi le numim Ghouli, iar acestia ii poti intalni prin cimitire, pentru ca se hranesc cu cadavre si eventual isi formeaza un corp cu bucati din ele. Nu ma asteptam sa stii despre astfel de lucruri, cand ceea ce faci tu este roz si cu sclipici si te tot plangi de niste amarati de vanatori de recompense. Oamenii sunt intr-un pericol mult mai mare decat voi si nu i-am auzit plangandu-se.
Lilla se opri din vorbit si o examina pe Karla, care lesinase, apoi corpul celui care fusese posedat. Din nefericire era mort. Oricum, de acum era treaba politiei, iar la o analiza amanuntita a cadavrului acestia vor afla ca si el avea amprente pe inima, deci Karla ar fi scapat de orice banuiala sau acuzatii. Lilla insa, stia ca mai este un spirit care o controla pe persoana care sunase, si anume Jena. Fetita se gandi pentru cateva momente, apoi deschise un portal si intra prin el. Acesta ducea chiar in fata spitalului parasit.
Desi era intuneric bezna, Lilla se inconjura de niste flcari, care luau forma unor fluturi albi si rosii si incepu sa se plimbe pe culoarele spitalului ca sa o gaseasca pe Jena, sau ce mai ramasese din ea. O gasise intr-o camera rece si intunecoasa, care raspandea durere, in cea mai pura forma a sa. Femeia statea cu telefonul in mana si repeta intr-una: Pot sa plec?. Albul ochilor i se transformase in negru si plangea cu lacrimi de sange. Culoarea fetei ei era de o paloare cadaverica. Avea un ranjet sinistru, care lasa sa i se vada gingiile innegrite si un lichid de un rosu negricios, care i se scurgea printre dinti. Jena o privea uimita pe Lilla, dar nu facu nici o miscare. Fetita putea privi direct sufletul chinuit si spuse:
-Suflet imperfect, arunca-te din nou in suspinele batrane ale sfarsitului! Colectioneaza in timp, doar aripi vechi, de fluturi morti, in cerul rasturnat! Faguri de uitare presara peste amintirile tale!
Jena fu inconjurata de cercul alb si stralucitor, dar nu se opuse, ci se lasa in voia lui, pentru ca linistea sa-i fie redata. Lumina vindeca sufletul nelinistit, iar acesta isi pierdea amintirile care il facusera sa devina astfel. Lilla afla astfel ca, de fapt, cele doua spirite care ii posedasera pe Jena si pe Trent, erau frati gemeni, o fata si un baiat, care fusesera adusi la acest spital, pentru ca se credea ca aveau o boala grava si trebuiau tratati. Dar doctorul care se ocupa de ei, ii trata ca pe niste cobai si folosea pe ei tot felul de droguri, care le provocau dureri cumplite, iar starea lor devenea mai grava pe zi ce trecea. Intr-o zi, una dintre asistente banuind ceea ce facea respectivul doctor cu cei doi pacienti, suna la politie si le povesti ceea ce facea doctorul, desi nu le daduse niciun exemplu concret, politistii venira sa cerceteze laboratorul doctorului, dar cumva acesta reusise sa afle de venirea politistilor si ca sa nu ramana dovezi asupra lui, acesta ii ucise pe gemeni si pe asistenta cu o cantitate mare de otrava de sobolani, iar el fugi de politie si i se pierdu urma. Politia afla ce se petrecuse in acel spital si descoperira si cadavrele acelor gemeni si al asistentei, plus ce mai degropara de la subsol. De urma doctorului nu reusira sa dea, dar dupa descoperirile facute in acel spital, autoritatile il inchisera. Asfel, spitalul colcaia de spirite nelinistite.
Dupa ce spiritul isi gasi linistea, Lilla observa ca Jena era inca in viata, dar nu pentru mult timp, de aceea fetita se grabi sa o vindece, apoi o scoase afara din spitalul parasit. Dupa ce o intinse pe iarba, langa un strat de flori, care era acoperit in mare parte de buruieni, Lilla inconjura tot spitalul cu cercul stralucitor, din care ieseau aripi si pene care il acopereau complet, si din lumina lor, incepura sa tasneasca sufletele care fusesera captive de durere si ura.
Fetita o lua apoi pe Jena si o duse la prietena ei, Karla, care isi revenise intre timp. Se parea ca sufletele care ii posedasera pe Jena si Trent, au pastrat otrava cu care fusesera ucisi, dar in Jena era intr-o proportie mai mica de aceea putuse fi salvata, pe cand Trent, avea o cantitate mai mare de otrava, plus ca el se deplasese mult, datorita spiritului, iar otrava se raspandise mai rapede in corpul lui, de aceea nu s-a mai putut face nimic pentru el.
Lilla le parasi pe cele doua prietene si deschizand un portal, se duse in camera ei, unde incepu sa mediteze.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
La Cafenea  - Pagina 3 Left_bar_bleue0/0La Cafenea  - Pagina 3 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 3 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Alethia Joi Ian 16, 2014 10:09 pm

O urmez pe Lilla pana in camera ei.
-Stii, esti chiar asa sigura ca nu se mai poate face nimic pentru baiat? Macar spune-mi cam cate ore crezi ca a trecut de la moartea sa? Trent era iubitul lui Jena sau a lui Karla, parca, nu-i asa? Stii, am putea sa ne intoaorcem. O fi trupul lui mort, dar daca a trecut mai putin de 24 ore de la moarte, ideea este ca nu au incetat toate functiile corpului, si probabil, daca il facem sa inghita o piatra filozofala si daca mai exista o farama de activitate in corpul lui, ma refer la stomac, poate dizolva piatra si substantele din ea sa ii ajunga in sange si la creier si sa invie. Dar ese o problema. Daca va invia, va avea parte de o recuperare dificila. De pierdut nu am avea nimic de pierdut daca incercam. Ce parere ai?
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 3 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Kami Rei Vin Ian 17, 2014 12:15 pm

-Tu chiar nu ai fost atenta la niciun detaliu, nu-i asa? ii spuse Lilla. Crimele se petrec de cateva zile, au fost in total 4 crime, deci el e mort de mai bine de 3 zile, iar in acest timp s-a miscat tot timpul, iar otrava i-a patruns in tot corpul, nu mai pot face nimic pentru el toate pietrele tale filozofale. Sigur ca eu as putea sa-l readuc la viata, dar nu o voi face! Asta se intampla cand te joci cu lucruri care sunt periculoase. A vrut sa faca un test de curaj si a platit cu viata lui, deci dupa fapta, si rasplata. Unde crezi ca am ajunge daca i-am readuce la viata pe cei care au murit din propria lor prostie? Nu ar fi corect! Cat despre tine...ai spus ca nu-ti vei mai folosi magia, si acum faci exact pe dos, venind aici micsorata, si bazaind ca o musca enervanta in jurul meu. Tu chiar iti ceri moartea! Poate ar trebui sa-i scutesc pe vanatorii aia de recompense si sa te distrug chiar acum, sau poate doar sa-ti smulg aripile sau capul! Hahaha!
Fetita se apropie de Tory, cu ghearele intinse spre ea.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
La Cafenea  - Pagina 3 Left_bar_bleue0/0La Cafenea  - Pagina 3 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 3 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Alethia Vin Ian 17, 2014 3:10 pm

Ma feresc de ghearele fetei si revin la dimensiunea normala iar apoi aripile se pliara si se stinsera.
-Da, e adevarat ca spusesem ca nu imi mai folosesc magia. Scuze ca am facut-o din nou. Am crezut ca iti pot fi de ajutor. Si apropo, noi zanele nu putem sa percepem viata fara magie. In plus de asta, daca nu folosim magia mult timp o pierdem si e greu de recuperat uneori chiar imposibil. Si chiar crezi ca ma sperii cu amenintarile astea? Si de ce zici ca a murit din proproia prostie? Tu chiar crezi ca toti oamenii au puteri paranormale ca tine sa vada cine ii suna? Dar poate nu am fost eu prea atenta.
Nu imi era frica de fetita. Stiam ca nu imi va face rau ci ca doar incearca sa imi dea o lectie cum s-ar spune.
-Deci tu ma crezi enervanta? Asta e parerea ta despre mine?
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 3 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Kami Rei Vin Ian 17, 2014 7:42 pm

-Atunci meritati sa fiti vanate! De fapt, o sa incep chiar eu vanatoarea! sasai Lilla. Indraznesti sa-mi vorbesti astfel, creatura mizerabila?! O sa-ti arat Iadul! Poti fugi, te poti ascunde, dar te voi gasi oriunde te-ai afla!
Infatisarea Lillei se schimba, acum ea avea aripi de lumina si de intuneric, iar in ochii ei stralucea viata si moartea. Ii spuse lui Tory, cu o voce divina, si din care orice urma de bunatate disparuse:
-Suflet imperfect, arunca-te in suspinele batrane ale sfarsitului! Colectioneaza in timp, doar aripi vechi, de fluturi morti, in cerul rasturnat! Ecoul ascutit iti va striga suferinta in recile soapte ale vantului!
http://th05.deviantart.net/fs71/PRE/i/2010/148/3/6/Goddess_by_IneffabilisArcanum.jpg
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
La Cafenea  - Pagina 3 Left_bar_bleue0/0La Cafenea  - Pagina 3 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 3 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Alethia Vin Ian 17, 2014 8:12 pm

Simtisem cum lesin apoi vad negru ccateva secunde dupa care un fel de vederea imi revenise dar eram deasupra trupului meu un fel de dedublare apoi un vortex puternic si intunecos care a atragea. Calatoresc prin acel vortex iar la capat o luminita. Ajung in capatul tunelului unde era luminita si vad ca provenea de la o pestera imensa in flacari. Ajung acolo si constat ca era o temperatura uriasa. Senzatia era de parca as fi fost inchisa intr-un cuptor. Un demon veni langa mine si ma ma luase de mana apoi ma trimise intr-o camera unde erau tone de nisip si tone de faina amestecate. ma pusese sa separ faina de nisip. Insa ca sa fi totul mai nasol, la un anumit interval de timp erau niste curenti de aer ce suflau si imi anulau munca ce o facusem pana atunci. Dupa cateva ore de truda zadarnica, venise un demon si ma lua plimbandu-ma prin iad, si ma duse intr- camera unde ardea un foc negru si era un intuneric bezna iar sufletele inlantuite si incatusate pe pereti tipau continuu incat tipetele lor stridente deveneau insuportabile si chinuitoare. Mi se spusese ca senzatiile aici sunt ca si cum in acelasi timp: te-ar sugruma un sape, te-ar intepa o armaa de scorpioni si ai arde in foc. Apoi ma dusese si imi arata camera cazanului cu smoala. o alta camera intunecata in cnetrul careia se afla un cazan cu smoala fierbinte.
-E timpul pentru baie. Spuse demonul care ma lua si ma aruncase in cazan.
-Voi aici nu aveti avocati? E o gresala. Nu am murit inca si am fost aruncata aici in urma unui blestem. In plus sunt o zana am sufletul aproape curat. Nu merit sa fiu aici. Chiar credeti ca o zana s-ar injosi atat de mult sa pacatuiasca ca sa ajunga aici?


Ultima editare efectuata de catre Alethia in Vin Ian 17, 2014 9:57 pm, editata de 1 ori
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 3 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Kami Rei Vin Ian 17, 2014 8:45 pm

Demonul se uita la zana care fierbea si incepu sa rada haotic:
-Chiar crezi ca-mi pasa de ce vrei tu? Daca ai fi avut sufletul curat nu ai fi fost capabila sa fii trimisa in Iad! Asta dovesdeste ca sufletul tau inoata intr-o mare de pacate! Printesa a facut o incantatie care pedepseste doar sufletele pacatoase! Se pare ca nu esti atat de curata pe cat crezi! Acum taci si scufunda-te in suferinta!
Lilla nu se multumi cu pedeapsa lui Tory. Era prea usoara, asa ca se duse sa-si regleze conturile cu ea si in Iad. Ii trimise pe cei mai cumpliti demoni ca sa-i chinuie sufletul nefericitei, iar ea se multumi sa priveasca de pe tronul Iadului.
La Cafenea  - Pagina 3 Deathwing_and_demon_soul_by_siakim-d3bgiot
La Cafenea  - Pagina 3 Yogg_Saron_by_UnidColor
La Cafenea  - Pagina 3 Crusaders_Coliseum_AnubArak_by_UnidColor
La Cafenea  - Pagina 3 And_The_Heavens_Shall_Tremble_by_UnidColor
La Cafenea  - Pagina 3 Mephisto_The_Lord_OF_Hatred_by_UnidColor
La Cafenea  - Pagina 3 Diablo_visits_WoW_Wotlk_by_UnidColor
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
La Cafenea  - Pagina 3 Left_bar_bleue0/0La Cafenea  - Pagina 3 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 3 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Alethia Sam Ian 18, 2014 8:31 am

-Orice suflet e impur. Fie de om fie de alta specie. Numai ca spre deosebire de oameni, noi nu avem pacatele lor. Noi avem un singur pacat care ne face sa fim suflete impure. Pacatul stramosesc care s-a rasfrant asupra tuturor sufletelor de tip uman indiferent de specia din care fac parte. Dar care se poate ierta. Vraja facuta de printesa nu a facut decat sa ajung aici fara a trece prin filtrul vamilor vazduhului. Oricum sunt destul de sigura ca in urma vrajilor s-a produs o gresala. Vreau un avocat sau poate direct o instanta de judecata. In care un inger sa fie avocat si un demon sa fie procuror. Nu stiu cine va fi judecatorul dar juratii sau juriul sau cum s-or spune ar putea fi Kami Rei, Lucifer si Lilla.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 3 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Kami Rei Sam Ian 18, 2014 10:46 am

-Auzi la ea! Sa faca ea regulile in imperiul tatalui meu! Ar trebui sa-ti cos gura ca sa nu mai spui asemenea tampenii! Te crezi atat de curata la suflet, iar in ignoranta ta nu-ti recunosti pacatele! Crezi ca doar pentru pacatul stramosesc ai fost trimisa aici? Ei bine, o sa ai timp sa meditezi indelung la faptele tale! Oricum ar fi, tot in Iad vei ajunge! Odata ce te-am trimis aici, ti-am vazut toata viata! Eu sunt judecatorul tau! Cand vei veni aici pentru a doua oara, nu ma vei mai intalni cu mine, ci cu tata! Si te asigur ca suferintele pe care le-ai indurat acum, vor fi nimic, in comparatie cu ce vei primi de la el!
Lilla isi intinse sceptrul spre zana si o lovi atat de tare incat sufletul ei ranit se intoarse in corp. Fetita reveni in camera ei si isi lua infatisarea obisnuita, apoi o lua pe Tory cu putere de par si o arunca pe geam, dupa care ea stinse luminile si se culca.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
La Cafenea  - Pagina 3 Left_bar_bleue0/0La Cafenea  - Pagina 3 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 3 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Alethia Sam Ian 18, 2014 12:31 pm

Ma duc inspre casa dar tocmai atunci primisem de la ceasul meu un sms ca unui copil ii cazuse un dinte. Trebuia sa zbor pana intr-un oras la 100 km departare. O data ajunsa in acel oras, pentru a nu fi observata, deoarece trebuia sa zbor la altitudne mica, cautand adresa inscrisa in sms. O data ce o gasesc intru pe geamul care era lasat un pic crapat. Era vorba de 2 frati gemeni de 10 ani insa doar unul din ei isi pierduse un dinte. Cei doi frati gemeni erau singuri acasa, parintii lor fiind plecati in alta tara sa munceasca si le trimitea bani. Trebuia sa fiu extrem de prudenta. Insa in timp ce ma aflam acolo, aud ca cineva incerca sa descuie usa de la intrare si nu era zgomot de cheie. Ma hotarasc sa raman un pic mi mult in acea casa. Observ ca intrara doi barbati mascati. Tocmai cand cei doi ajunsera in camera copiilor unde era si seiful unul dintre frati se trezisera. In timp ce unul din hoti cauta sa deschida seiful celalat scoase un briceag si cu mana stanga il apuca cel ce se trezise de gat, izbindu-l de perete si cu cea dreapta tinea briceagul si era gata sa il injunghioe pe baiat. Tocmai atunci eu beau un antidot la potiunea micsorarii si imi revenisem la dimensiuni normale.
Plecati din casa asta sa veti regreta. Strig eu atat detare incat si cel de-al doilea copil se trezise. Insa cei doi isi reorientara atentia spre mine. Cel cu briceagul ma taia la incheietura mainii drepte ara insa sa nimereasca vreo artera. Asta nu ma impiediase insa sa ii dau un croseu de stanga care il arncase in peretele camerei, facandu-l sa lesine Celalat scoase un pistol si incercase sa ma impuste dar reusesc sa ma feresc, insa nu reusesc sa imi feresc si aripile care fusesera gaurite de glonte si incepura sa imi curga sange din ele. Cu toate ca mana dreapta ma durea ingrozitor, la fel si aripile, totusi nu imi pierdusem puterea. Cu toaste ca ma dureau incerc sa imi misc aripile chair daca durerea devea si mai chinuitoare. Si in acelasi timp imi misc degetele de la mana rostind o vraja. Un glob de foc se forma in mana mea si exploda in aer ca o supernova, formand un val puternic de foc ce ii lovi pe cei doi indivizi provocandu-le arsuri de gradul 2. Cei doi devenira imobilizati datorita durerilor din membre.
Liniile telefonice erau intrerupte, dar eu ii arnc baiatului in mana telefonul meu mobil apoi din cauza durerilor si a sangerarii abundente si eu lesinasem. Cu toate ca urma sa vina politia si salvarea, chiar daca urma sa fiu descoperita nu imi pasa. Imi pasa doar ca salvasem niste copii de la a fi jefuiti sau chiar ucisi.
In urma apelului unuia dintre frati politia si salvarea sosise la fata locului. Politia ii aresta pe cei doi iar cei 2 frati si cu mine ajunsesem la spital. Ma trezesc insa cand eram legata pe targa in abulanta, dupa ce asistenta imi oprise hemoragia. Stiam ce v urma. Voi ajunge ucisa de medici in numele stiintei si sufletul meu poate din nou in chinurile iadului datorita ca aveam prea putine fapte bune fata de mandria, orgoliul si aroganta mea si alte capricii ale mele.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 3 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Kami Rei Sam Ian 18, 2014 1:00 pm

Lilla insa nu dormea, iar printr-o oglinda urmarea toate faptele zanei. Vazuse ceea ce facuse Tory si pentru ca voia sa-i dea sansa de a se indrepta, trimise niste flacari negre ca sa o ajute.
Patul pe care statea Tory fu inconjurat de flacari intunecate care raspandeau un parfum minunat si care ii facea pe toti cei care il inhalau sa uite ceea ce se intamplase, si creau iluzia ca trupul zanei se topea, dar in fapt dedesubtul ei aparu un mic portal, care o transporta pe zana la casa ei. Astfel cei care o vazusera pe zana sa puna totul pe seama unui cosmar, daca isi vor fi amintit vreodata.
Fetita puse oglinda pe noptiera si de data asta cazu intr-un somn adanc si linistit.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
La Cafenea  - Pagina 3 Left_bar_bleue0/0La Cafenea  - Pagina 3 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 3 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Alethia Sam Ian 18, 2014 1:47 pm

Ajung la casa mea dar totusi nu puteam uita faptul ca aveam o indatorire de indeplinit si ca datorita agittiei uitasem sa imi indeplinesc datoria de zana maseluta. Ma culc iar a 2-a zi dimineata, cu aripile pliate si stinde sub forma de fusta, ma duc la gara si iau un bilet de tren catre orasu respectiv si ajungand acolo stiam ca copii erau inca la spital tinuti sub supraveghere cateva zile, asta insa imi deschisese drumul sa actionez in cazul lor si ziua. Iar cand se vor intoarce acasa, aveau sa gaseasca banutii pentru dintele de sub perna.
Cobor din tren si cumpar ziarul local in care pe prima pagina era un articol despre cum o fata misterioasa salvase 2 frati de la un jaf si apoi disparuse subit din patul de pe salon, topindu-se.
Rasfoind ziarul local dupa numarul de articole negative imi dadusem seama ca acesta trebuia sa fie un oras rau famat.
In drum spre casa acelor copii trec pe un bulevard central unde pe la parterul blocurilor erau multe magazine. Trecand pe langa o casa de schimb valutar aud ti[ete din interior semn ca era chiar atunci un jaf in desfasurare. Folosindu-ma de data aceasta de elementul pamant, aduc la viata copacul din fata casei de schimb valutar, un stejar secular, care in momentul cand hotii incercara sa fuga cu prada ii prinse ca o veritabila caracatita, pana la sosirea politiei. Eu nu asteptasem politia ci imi vazusem de drum Ajung acasa la frati, iau dintele si las sub perna 10$ si 2 ciocolate.
Plec apoi spre centrul orasului de unde trebuia sa ma intorc cu autobuzul fiindca nu aveam rabdare sa astept trenul care urma sa vina peste 4 ore pe cand autobuzul era din ora in ora.
In drum spre centrul orasului vad o casa in flacari si ma folosesc de elementul apa sa o sting apoi intru inauntru dar observ ca nu erau victime insa cineva provocase incendiul iar piromanul trebuia prins insa nu aveam nici cea mai vaga idee. Ajuns in centrul in statia de autobuz observ un adolescent care fuma si aruncase tigara fix prin orificiul de la ghereta de blete de autobuz in timp ce vanzatoarea parasise cateva minute ghereta. ma olosesc de elementu apa pentru a stinge tigara din interior inainte de a porni un ncendiu apoi ma apropii de baiat si ii spun:
-Te vei preda politiei si vei munci in foosul comunitatii pana ce vei acoperi toate pagubele provocate, altfel vei avea de suportat consecinte mult mai mari. Dupa aceea autobuzul tocmai veni si eu urcasem in el indreptandu-ma spre casa. Se facuse ora pranzului cand ajunsesem in orasul meu si ma duc la un restaurant. Imi iau o masa mai in centrul restaurantului dar ma asez astfel incat sa privesc spre usa restaurantului. Si nu era orice restaurant ci unul din restaurantele preferate ale lui Lilla. Ma gandeam ca poate va apare si Lilla.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 3 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Kami Rei Sam Ian 18, 2014 2:20 pm

Lilla se trezi tarziu a doua zi, si cum parintii ei erau ocupati in acea zi, ea se duse sa se plimbe prin oras. Vizita multe magazine si cumpara cateva ziare, apoi se opri in fata unui restaurant la care mai fusese de cateva ori si unde era destul de cunoscuta.
Intra si se aseza la o masa care era special rezervata pentru ea, iar o chelnerita ii aduse ceea ce ea comanda de obicei: o pizza mare cu de toate, un milkshake de capsuni si o prajitura de ciocolata.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
La Cafenea  - Pagina 3 Left_bar_bleue0/0La Cafenea  - Pagina 3 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 3 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Alethia Sam Ian 18, 2014 2:25 pm

Cand chelnerita veni sa imi ia comanda, cer si eu o pizza mare cu de toate si cu extratoping, 2 prajituri de ciocolata si o ciocolata calda cu lapte. Intre timp pana cand chelnerita sa imi aduca comanda ma uitam curioasa de jur imprejurul salii si o vazusem pe Lilla la o masa mai retrasa si o salut insa doar din politete. Nu ma ridic de la masa convinsa fiind ca inca ma cam uraste. Insa in restaurant printre toti clientii mai erau si 2 indivizi imbracati la costum negru dar care purtau unul o sapca stil cowboy celalat o sapca stil detectiv. La masa se jucau cu un fel de aparat, un fel de tableta. Cu riscu lde a fi considerati nebuni sau sa se faca de ras, se ridicara de la masa si inconjurara mesele unde se afla domnisoare tinere, cu sare. Daca nu ma puteau deecta cu tableta se gandeau ca ma vor putea ghici fiindca fiind inconjurata de sare, o zana ar fi prinsa captiva in interiorul unui scut invizibil.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 3 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Kami Rei Sam Ian 18, 2014 7:09 pm

Cei doi tipi ciudati se apropiara de masa la care se afla Lilla si incepura sa-i dea tarcoale. Chestia asta o cam scotea din fire pe fetita, deoarece simtea ca ei ii invadau spatiul personal si erau mult prea aproape pentru binele lor.
Fetita se ridica la masa tinand in maini un pahar cu apa, apoi se prefacu ca se impiedica si varsa paharul plin pe tableta celor doi tipi. Unul dintre ei ridica mana furios, vrand sa o loveasca, dar Lilla ii prinse mana si i-o stranse atat de tare, incat i se puteau auzi oasele pocnind. Tipul cazu in genunchi, iar celalalt barbat care era cu el, se repezi si el asupra ei, vrand sa-si ajute partenerul.
-Zau asa, nu e nevoie sa faceti atata caz pentru o tableta! le spuse Lilla pe un ton calm si il ridica pe barbatul pe care il apucase de mana si il arunca in celalalt tip care se repezea asupra ei.
Fetita nu considera ca ii lovise foarte tare, dar cei doi idioti ajunsera lesinati in celalat capat al restaurantului. Lilla nu le mai dadu importanta si se aseza din nou la masa, vazandu-si de mancarea si ziarele ei.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
La Cafenea  - Pagina 3 Left_bar_bleue0/0La Cafenea  - Pagina 3 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 3 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Alethia Sam Ian 18, 2014 7:47 pm

Eu imi vad de mancarea mea si apoi chem chelnerita sa imi aduca si un suc si cand veni cu sucul ii spun sa aduca o matura sa matur eu dar ea se oferise ea sa mature sarea din jurul meu si era exact ceea ma si asteptam sa faca. Ma duc apoi la masa lui Lilla.
-Buna, Lilla, frumoase lovituri. Ii spun eu. Pot te rog frumos sa vin la masa ta? O intreb eu politicos. In timp ce astpetam raspunuls ei ma uitam pe peretii localului care erau dintr-un lemn exoic destul de scump si tot din lemn scump erau sculptate niste statui a unor zei egipteni sau a unor faraoni in chip de sfinxi. Candelabrele salii erau sub forma de piramide orientate cu varful in jos.
Observ pe perete si o lista cu niste ceaiuri egiptene si imediat imi veni in minte pofta sa imi comand unul doar sa incerc si eu.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 3 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum