Party-Anime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

La Cafenea

2 participanți

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

La Cafenea  - Pagina 2 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Kami Rei Dum Dec 29, 2013 8:18 pm

Fetita se puse jos si rosti cateva cuvinte in soapta. Vantul incepu sa se inteteasca in jurul ei. Cerul incepuse deja sa se inroseasca. Corpul Lillei incepu sa straluceasca, incepura sa ii creasca aripi, iar parul ei negru se facu de un blond argintiu.
In jurul celor trei demoni aparu un cerc mare si luminos care ii imobiliza, apoi din cerc iesira aripi care ii invalui complet, iar in jurul lor aparura ste de pene albe si stralucitoare, iar tot ceea ce atingeau se transforma, astfel, desi era iarna, copacii incepura sa infloreasca. Cand cercul disparu, in urma lui ramasera persoanele disparute. Lilla isi reveni la normal si se apropie de ei.
La Cafenea  - Pagina 2 See_you_again_by_lutycia-d4rfzmr
La Cafenea  - Pagina 2 Lullaby_for_fireflies_by_chibionpu-d5q5k4l
La Cafenea  - Pagina 2 Dusk_by_chibionpu-d58ed92
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21328
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
La Cafenea  - Pagina 2 Left_bar_bleue0/0La Cafenea  - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 2 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Alethia Dum Dec 29, 2013 8:25 pm

Ma apropii din nou de fetita.
-Vad ca ai facut o treaba buna. Ii spun eu lui Lilla, zambind. Apoi cum eram eu asa mica, ma asez pe umarul ei drept.
-Si deci ce era cu aratarile acelea? Apropo acum ar trebui sa ii ducem acasa pe ei. Dar pana una alta, toti ma vazura. Incepura sa se agite, vrand sa ma atinga fiindca era prima zana pe care o edeau.
-Lilla, nu ii lasa sa ma atinga. Nu se stie ce vo face. Nu ced ca sunt dispusa sa fiu atinsa. In plus la cum se agita, nu ar fi de mirare sa ajung victima colaterala strivita.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19908
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 2 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Kami Rei Dum Dec 29, 2013 8:31 pm

Fetita le arunca in fata niste pene, iar acestia adormira la loc.
-Da. Acum trebuie doar sa-i duc repede la casele lor, inainte sa se trezeasca. Nu cred ca isi vor aminti mare lucru, dar aparitia lor va scuti politia sa mai cerceteze familia baiatului. Eu o sa deschid portalele spre casele lor, iar tu du-i acolo.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21328
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
La Cafenea  - Pagina 2 Left_bar_bleue0/0La Cafenea  - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 2 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Alethia Dum Dec 29, 2013 8:44 pm

-Bine, asa voi face. Spun eu. Insacum eram mica, dar si stiam sa improvizez imi veni repede ideea. Lilla deschise portalele iar eu imi foloseam putuerea aerului si un ragan de mici dimensiuni in forma de con se ivi si ii arunca pe fiecare prin portaluri in camerele lor, dar au avut o aterizare lina.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19908
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 2 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Kami Rei Dum Dec 29, 2013 8:47 pm

-Bine ca s-a terminat! spuse fetita. Hai sa mergem inauntru sa mancam ceva, eu una sunt lihnita.
Cand se intoarse, Lilla dadu ochii cu parintii ei, care tocmai se trezisera.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21328
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
La Cafenea  - Pagina 2 Left_bar_bleue0/0La Cafenea  - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 2 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Alethia Dum Dec 29, 2013 9:00 pm

-Si eu mor de foame. Apoi eu fiind asa mica, nu voi manca decat foarte putinel. Spun eu apoi cand ne intoarsem dadusem nas in nas cu parintii lui Lilla.
-Upsy. Spun eu. Profitand insa ca eram pe umarul ei, ii soptesc:
-Spune-le doar ca ai fost in curte sa iei o gura de aer proaspat de dimineata.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19908
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 2 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Kami Rei Dum Dec 29, 2013 9:19 pm

-Am iesit...
Lilla nu-si mai indrazni sa-si continue fraza. Isi dadu seama ca parintii ei stiau deja totul. Astepta sa-si primeasca pedeapsa. Mama ei nu spuse nimic, doar o privi dezamagita, apoi intra in casa.
-Imi pare rau! bolborosi Lilla cu lacrimi in ochi, dar izbucni in plans.
Tatal ei o lua in brate si o imbratisa.
-Nu esti suparat taticule?
-Oh ba da, sunt suparat, dar privirea mamei tale este o pedeapsa destul de mare, asa ca nu ar avea rost sa te cert.
-Am suparat-o rau pe mami! Poti sa o faci sa ma ierte?
-O sa vad ce pot face! Deocamdata stai departe de belele! Acum vino! O sa fac micul dejun!
El ii sterse lacrimile si fetita zambi, apoi mersera sa manance.


Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21328
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
La Cafenea  - Pagina 2 Left_bar_bleue0/0La Cafenea  - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 2 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Alethia Dum Dec 29, 2013 9:45 pm

-Ce zici? Vrei sa iau vina asupra mea? As putea spune ca a fost ideea mea. Ii soptesc eu lui Lilla, fiindca inca stateam pe umarul ei. Stii si as dori sa imi pui si mie putina mancare intr-un capac de sticla de plastic. Nu pot sta flamanda pana trece efectul potiunii micsorarii. Si ar dura cateva ore. Abia ce am luat potiunea. A trecut o ora si mai dureaza inca 7 ore.


Ultima editare efectuata de catre Alethia in Lun Dec 30, 2013 7:48 pm, editata de 1 ori
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19908
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 2 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Kami Rei Lun Dec 30, 2013 7:37 pm

-O sa ma ocup eu de asta! Nu te baga in treburile altora! spuse fetita. Dupa ce mananci o sa te rog sa pleci! Si gur ca inainte iti voi explica ce este cu acele creaturi. Sunt niste demoni slabi, la inceput, care nu pot face rau nimanui in starea lor initiala. Au o ciudata abilitate de a se ascunde in obiecte, mai ales in cele care le pot capta, de exemplu o camera de filmat sau un reportofon. La inceput sunt invizibili pentru oricine, dar cu cat se hranesc mai mult, cu atat devin mai mari si mai puternici. La inceput, pot fi invinsi foarte usor, dar figura lor infioratoare imobilizeaza victimele. Sunt mereu in grupuri. Cam atat despre ei. Am aflat de ei dintr-o carte de la biblioteca si stiam la ce sa ma astept, doar ca am fost surprinsa de infatisarea lor! Atata tot.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21328
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
La Cafenea  - Pagina 2 Left_bar_bleue0/0La Cafenea  - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 2 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Alethia Lun Dec 30, 2013 7:53 pm

-Bine. Am inteles. Spun eu. Apoi ma pun sa mananc. Dupa ce terin de mancat, eu ies.
-Stii, presimt ca va mai fi nevoie sa te vizitez cat de curand. Desi poate tu nu ai nevoie de banuti, dar oricum eu prin obligatia postului meu, voi fi nevoita sa fac o oprire la casa ta. Deci pe curand. Spun eu, luandu-mi zborul.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19908
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 2 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Kami Rei Lun Dec 30, 2013 9:16 pm

Fetita statu mult in camera ei, majoritatea timpului gandindu-se cum sa o faca pe mama ei sa o ierte. In cele din urma atipi pentru cateva minute, dar se trezi imediat ce simti o mana care ii mangaia usor fata. Isi deschise ochii si o vazu pe mama ei, a carei privire exprima iubire si blandete. Ii sari in brate si incepu sa bolboroseasca niste cuvinte fara noima. Statu asa pana cand adormi.
Cand se trezi, era tot in bratele mamei ei.
-Asta inseamna ca m-ai iertat, mamico?
-Inca sunt suparata pe tine! Stiu ca nu ai fost nicio clipa in pericol si ca le poti face fata unor simpli demoni, dar sunt mama ta si nu pot sa nu-mi fac griji. Stiu ca ai vrut sa il ajuti pe acel baietel si mai stiu ca nu este prima oara cand faci asta. As fi vrut sa nu imi ascunzi acest lucru totusi!
-Stiu, dar nu voiam sa te ingrijorezi! Nici pe tine, nici pe tata! Demonii care evadeaza in lumea oamenilor nu sunt atat de puternici si pot sa le fac fata!
-Inteleg! Atunci nu am de ales decat...sa am incredere in tine! Stiu ca o sa continui sa ajuti oamenii si o sa te las, cu conditia sa ai grija si sa nu fii ranita!
-O sa fiu atenta! Multumesc, mami!
-Si ca tot veni vorba de tatal tau, hai sa mergem cu totii in parc! E minunat pe timpul iernii, mai ales figurile de gheata!
-Ma duc sa imi iau si saniuta. O sa ma dau pe derdelus cu tata!
-Desigur! Hai sa vedem si cate trante ia tatal tau la patinuar! spuse mama ei schitand un zambet malefic. Si poate nu-ti mai pierzi si alti dinti!
Dupa un sfert de ora era in parc toata familia.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21328
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
La Cafenea  - Pagina 2 Left_bar_bleue0/0La Cafenea  - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 2 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Alethia Lun Dec 30, 2013 9:33 pm

De data asta, cum era ziua aveam liber. Ma gandeam si eu sa ma distrez prin parc. Intre timp efectul potiunii expirase. Acu eram din nou mare. Imbrac un plover de lana de culoare gri-mov si o fusta scurta pana deasupra genunchilor. Apoi imi pliez aripile sub forma de fusta lunga si frumoasa, ce imi ajungea pana la glezne. La gat imi pun un colier din 5 siraguri de perle albe si pe deasupra colierul cu pietre filosofale in forma de ciorchine. Ma dau cu un ruj rosu spre portocaliu si imi aranjez parul. ma incalt cu niste cizme calduroase ce aveau lungimea pana la genunchi, apoi ies afara indreptandu-ma spre parc. Ajung in parc si ma duc la patinoarul din parc. Imi platesc 2 ore si inchiriez o pereche de patine dupa care ma descalt de cizme incaltandu-ma cu patinele si intru pe gheata, incepand sa patinez.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19908
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 2 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Kami Rei Vin Ian 10, 2014 8:38 pm

La patinuarul din parc era multa lume. Fetita isi lua patinele si merse sa se dea alaturi de tatal ei, care era un patinator fantastic, desi mama ei voia sa-l vada cum ia o tranta. Mama ei inca nu pasise pe gheata, statea pe o bancuta de langa patinuar si doar ii privea. Lilla se duse langa ea si incerca sa o convinga sa vina pe gheata. La inceput aceasta nu voi, dar se lasa convinsa de fetita si pasi pe gheata, iar Lilla ramase pe bancuta sa o priveasca.
Tatal ei parea sa se simta grozav, patina incredibil, mai ceva decat un patinator profesionist, insa mama ei, abia pasise pe gheata, ca era deja in fund. Luase o tranta de toata frumusetea. Lilla nu se putu abtine sa nu rada. Lucifer veni langa Kami Rei si o ajuta sa se ridice, apoi o sprijini ca sa nu mai cada si o invata sa patineze. In cateva minute, dansau pe gheata si faceau piruete. Fetita ii privea fascinata, dar intre timp atentia ii fu captata de niste tipi, care vorbeau despre niste lucruri bizare in spatele ei. Nu se intoarse sa-i priveasca, dar asculta conversatia lor.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21328
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
La Cafenea  - Pagina 2 Left_bar_bleue0/0La Cafenea  - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 2 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Alethia Sam Ian 11, 2014 12:51 pm

Patinam pe marginea ringului de dans si ma opresc in dreptul bancii unde se afla Lilla si in spatele ei 2 tipi. O salut pe Lilla cu mana, fara sa vorbesc nimic. Ma uitam la ea, sa ii vad reactiile cand ma vazut de dimensiuni normale si fara aripi. Ascult si eu cu atentie conversatia respectivilor tipi. Fiind vorba despre lucruri ciudate ma captivase si pe mine. Mai ales vroiam sa stiu daca are legatura cu mine sau cu alte zane ori ce fel de lucruri paranormale erau. Ma fascinau lucrurile care oamenii le numeau paranormale dar pentru mine stiam ca sunt normale intr-o oarecare masura.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19908
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 2 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Kami Rei Sam Ian 11, 2014 8:32 pm

Fetita ii facu un semn scurt din cap zanei, apoi continua sa ii asculte pe cei doi barbati.
-Ai auzit ce se intampla zilele astea in orasul vecin? spuse primul din ei.
-Nu! raspunse celalat. Ce este?
-Se petrec o serie de crime ciudate...
-Ciudate? In ce sens?
-Nimeni nu stie nimic despre cum au fost infaptuite crimele, se stie doar ca inainte de a muri, persoanele respective au primit un apel misterios.
-De la cine?
-De asta este misterios! Nu au putut fi identificate!
-Chestia asta imi da fiori! Hai sa schimbam subiectul!

Au inceput sa vorbeasca despre meciul de fotbal, asa ca fetita nu-si mai concentra atentia asupra lor, ci medita tacuta la ceea ce spusesera ei.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21328
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
La Cafenea  - Pagina 2 Left_bar_bleue0/0La Cafenea  - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 2 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Alethia Sam Ian 11, 2014 9:09 pm

Observand ca fetita se gandea la crimele respective ma apopii de ea si ii spun:
-Stii, esti doar un copil, nu ar trebui sa te preocupe treburile adultilor. In plus stiu eu care sunt cei mai buni detectivi din zona. Va trebui sa ii spui mamei tale ce ai auzit. Ea si cainele vostru sunt cei mai buni detectivi.
-Si ce zici? Ai dori o pizza sau o ciocolata? Ori poate un suc sau un ceai?
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19908
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 2 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Kami Rei Sam Ian 11, 2014 9:13 pm

-Cu un asemenea caz, mami se va plictisi! Ea lucreaza acum la altul, mai dificil! Eu ma ocup de niste treburi mai marunte! apuse fetita. Si-apoi, chiar tu ai zis ca iti plac ciudateniile. Daca nu vrei sa ma ajuti, nici nu trebuie, intrucat nu-mi amintesc sa-ti fi cerut ajutorul. Ma pot descurca si singura, dar o sa-i spun mamei despre asta. Cat despre oferta ta, vreau si pizza si ciocolata si sucul! Ca sa descopar faptasul trebuie sa mananc.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21328
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
La Cafenea  - Pagina 2 Left_bar_bleue0/0La Cafenea  - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 2 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Alethia Sam Ian 11, 2014 9:27 pm

-Si ce parere ai dese cainele tau? Si cam cum se poarta mama ta cu ea? Acum Althia e in misiune cu mama ta sau mama ta nu o prea ia in misiuni decat rar? Si crei ca mama ta ti-ar da voie sa vii cu mine la pizzeria din apropiere?
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19908
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 2 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Kami Rei Dum Ian 12, 2014 9:34 am

-Mama are doi caini! Si nu inteleg de ce te intereseaza cainii mamicii, in special Alethia! Cainele ala nu o asculta mai niciodata si din cauza ei, s-au petrecut lucruri ingrozitoare, care ar fi putut fi evitate daca ar fi ascultat! Ma duc sa o intreb pe mama, daca imi da voie sa merg cu tine!
Fetita se duse si o intreba pe mama ei, iar aceasta spuse ''Nu'' la inceput, dar interveni tatal ei, iar ea o lasa sa mearga cu zana.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21328
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
La Cafenea  - Pagina 2 Left_bar_bleue0/0La Cafenea  - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 2 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Alethia Dum Ian 12, 2014 10:19 am

Dupa ce fetita se intoarse, mersesem impreuna la pizzerie si in timp ce astpetam pizza, ii spun:
-Pai ma intereseaza Alethia, fiindca in ciuda atitudinii ei, e destul de buna ca detectiv. Si are niste abilitati pe care cainii obisnuiti nu le au. Alethia este de fat o extraterestra venita de pe o planeta unde fiintele superioare sunt lupii si cainii. Ea este jumate lup alb si jumate caine caine polar. E destul de normal ca ea sa ia propriile decizii fiindca nu se bazeaza 100% pe instincte ci si pe gandire logica fiind o persoana, nu un simplu caine. Si fiind umana normal ca e supusa greselilor. Orice fiinta umana mai poate gresi. Alethia are abilitati si reflexe canine, inteligenta si puteri extraterestre dar puncte slabe umane. Faptul ca e jumate lup o face sa fie rebela si totodata greu de dresat. Alethia va poate iubi neconditionat si va poate oferi momente distractive. Dar va trebui sa o aceptati cu bunele si relele ei, asa cum este ea.
Ea se dedica familiei voastre fiindca va iubeste si nu ar sta sa apere un necunoscut in timp ce o persoana din familia voastra e in pericol. Alethia are felul ei de a gandi care e un pic diferit de al vostru care probabil nu cunoasteti iubirea neconditionata. Si am mai vazut cazuri de caini politisti care in loc sa apere victima unui criminal se concnetreaza sa apere intai pe politistul de care s-a atasat. Poate te intrebi de unde stiu asta. Ei bine, stiu fiindca si eu iubesc animalele si am avut in grija un astfel de caine, una din surorile ei care din pacate a avut ceva probleme de sanatate inca din nastere. A avut 2 operatii pentru aceasta problema. Insa din pacate la a 2-a operatie nu a supravietuit.
Apoi ii arat fetitei o poza

http://th07.deviantart.net/fs71/PRE/f/2010/152/b/e/Coy_Tiera_by_Artaith_21.jpg

O chema Coy Tiera dar prefera sa i se spuna Ty.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19908
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 2 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Kami Rei Dum Ian 12, 2014 10:52 am

-E draguta! Imi pare rau pentru ce i s-antamplat! spuse Lilla, infulecand o bucata de pizza. Mama mai are un caine, un caine demon. Ii da destula libertate, dar nu si cand vine vorba sa-si faca treaba de caine politist. Are mai multa incredere in el, decat in Alethia, pentru ca este un bun prieten si poate iubi neconditionat. Datorita lui, a rezolvat mama atatea cazuri, echipa lor seamana cu a lui Sherlock Holmes si Dr. Watson. Am si o poza cu el, in forma lui demonica. Numele lui e Tenshin. Uite!
La Cafenea  - Pagina 2 Ancient_guardian_dog_by_leejj-d4qgsmz
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21328
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
La Cafenea  - Pagina 2 Left_bar_bleue0/0La Cafenea  - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 2 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Alethia Dum Ian 12, 2014 1:23 pm

-E frumos si dragut. Stii, imi place faptul ca seamana un pic cu un dragon. Am fost si eu prezenta in acea padure cand s-a nascut Alethia si fratii ei Au fost 6, cu mama lor 7. Stiu ca cineva i-a adoptat pe toti dar apoi i-a vandut. Eu am fost una din cliente care a cuparat-o pe Ty si chiar dupa mine a venit omul de stiinta dupa Alethia. De ceilalti nu stiu ce s-a intamplat cu ei. Ii vanduse pe ceilalti . Mie mi-a ramas doar ea, fiindca Alethia fusese rezervata de omul de stiinta dar ma bucur pentru faptul ca Alethia a scapat de la respectivul laborator. Si eu zic ca ar fi bine sa incerci sa ti-o faci prietena si aiata pe Alethia, poate pe tine te va asculta mai mult. Va trebui sa inveti sa o intelegi. Ea nu stie ca cineva e nemuritor sau ca e muritor. Nu are aceasta capacitate de distinctie. Pentru ea, orice fiinta vie, e supusa mortii. Si isi da seama cand cineva vrea raul persoanei dragi ei.
Daca ai rabdare cu ea si o vei intelege vei sti cum sa o faci sa te asculte. Poate o sa isi mai reduca din caracterul ei de lup rebel dar cand ea crede ca esti in pericol totusi va incerca sa te apere pe tine in defavoarea unui strain. E capabila si sa isi dea viata pentru persoana de care se atasaza. Asta nu poti sa o schimbi oricat de mult ai incerca.
Totusi mai e un motiv pentru care am vrut sa vii cu mine.
E vorba de o prietena a mea. Crystal. O sa vina si ea in curand. Iti va spune ea despre ce e vorba. In acelasi timp usa pizzeriei se deschise si o fata atat de frumoasa de parca era concurenta la Miss, intra. Toti barbatii din pizzerie intoarse capetele sa o priveasca.
https://2img.net/h/i239.photobucket.com/albums/ff100/Geo1000/nustiucetitlusapunlaasta_zps75217e17.jpg
Momentan avea pantalonii acoperiti de aripile ei care semanau cu o fusta a unei rochii de bal ceea ce ii facea pe ceilalti sa se intrebe ce printesa o fi.
Se aseza la masa noastra.
Ola! Mi nombre es Crystal y provienen de América del Sur. Spuse ea in spaniola dar cu un accent portughez.
-Ea este Crystal si vine din America de Sud. Spun eu.
Apoi ea continua sa vorbeasca si eu incepusem sa ii traduc:
E vorba de vanatorii de recompense si de fpatul ca au inceput sa o urmareasca mai rau decat paparazzi care urmaresc o vedeta internationala. A auzit de mama ta si iniial vroia sa o ajute ea, dar cum mama a lucreaa deja la un caz sau poate la ai multe si e ocupata, ma gandesc ca poate ai putea sa o ajuti tu din moment ce mi-ai spus ca si tu te ocupi de anumite cazuri.
Vrea ca sa o ajuti sa scape de vanatorii de recompense si sa se poata simti din nou in siguranta.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19908
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 2 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Kami Rei Dum Ian 12, 2014 2:04 pm

-Wow! E si foarte greu sa te ascunzi intr-o societate plina de oameni, cand ea merge imbracata pe strada, de parca ar fi la bal. Fetele din lumea umana se aranjeaza si ele, dar nu ca pentru o petrecere. Stiu ca nu e frumos ceea ce spun, dar ma indoiesc de inteligenta voastra. Plus ca eu ma ocup doar de cazuri ciudate care au in vizor vietile oamenilor, nu de zane nataflete, care nu se pot gandi cum sa-si rezolve problemele singure si pentru toate fleacurile cer ajutor. Si daca i-ai fi cerut ajutorul mamei, ce te-i fi asteptat sa faca? Sa o trimita in Iad, ca sa scape de vanatori? Ingerii nu tin de lumea voastra magica, incat sa aveti indrazneala sa le vorbiti sau sa le cereti ceva. E de neiertat o asemenea fapta. Va comportati de parca lumea va e datoare cu ceva si tot asteptati sa vi se indeplineasca dorintele fara sa faceti nimic. E normal sa cereti ajutorul unui inger care ar putea distruge intreaga suflare din Univers, doar ca sa va ajute pe voi, sa scapati de asa zisii ''paprazzi''?! Urasc creaturile ca voi! Si pentru informarea ta, stiu si eu spaniola. Acum, va rog sa ma scuzati, dar am de rezolvat un caz, care necesita cu adevarat atentia mea.
Fetita se ridica de la masa si plati partea ei de pizza, apoi iesi afara si se plimba pe la tarabele cu ziare.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21328
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
La Cafenea  - Pagina 2 Left_bar_bleue0/0La Cafenea  - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 2 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Alethia Dum Ian 12, 2014 6:36 pm

Eu impreuna cu prietena mea, ne tinem dupa fetita
-Tu chiar nu intelegi, nu? Nu e vorba de simpli paparazzi. Ci de niste vanatori de recompense. Tu ai idee ce fac astia? Doar sa reuseasca sa prinda una din noi si sa spuna lumii despre noi, ca apoi lumea va afla de existenta noastra si de puterie noastre. Unele dintre noi vom fi ucise in numele stiintei si apoi celorlalte lumea va incepe sa le ceara orice dorinte chiar si nechibzuite. lumea va fi aruncata in haos. Fiecare zana e unica in felul sau si isi foloseste talentul in modul sau. Daca una din zanele rare ar fi capturata si ucisa, se va crea dezechilibru care va arunca lumea in haos. Eu sunt una dintre aceste asa zise zane rare. De fapt talentul meu e unic si la fel si puterile mele. Eu sunt zana a caror puteri mentin apa inghetata iarna. E adevarat ca apa ingheata sub 0 grade. Dar fara puterile mele, chimia apei care se produce in mod natural la sub 0 grade nu s-ar mai produce. Apa ar ingheta nu ar mai ingheta deloc daca nu as fi eu. Toate patinoarele din lume ar deveni bazine de inot.
Si cine a spus ca nu te-as plati pentru un asemenea serviciu?
-Bine daca asa vei, o sa ma descurc singura, folosindu-mi puterile. Indiferent cine va invinge, oamenii vor afla de zane si lumea va ajunge in haos. Dar mai exista un singur mod de a ma feri de ei. Fara sa fac asta. Ei nu ma vor putea detecta, daca imi inchi magia. Si cu siguranta asta nu iti va placea. Dar ei bine, oricum, tu nu pierzi, nimic, nu? Spuse Crstal, si aripile ei din stralucitoare si sclipitoare, cu toate ca erau sub forma de fusta, se inchisera la culoare si apoi se intuneasera s intrara mai mult, una intralta, pana devenira o simpla fusta neagra. Si in mai putin de 10 minute la elevizor si la radio, aparura stiri despre fenomenul ciudat ca desi frigul si gerul persista, gheata se topea, devenind apa. Iar patinoarele deveneau impracticabile.
-Acum o sa vezi cum e si fara puterile mele. Spuse Tory. Isi inceta si ea magia. Si desi soarele continua sa straluceasca, fotonii de lumina, trimisi de razele soarelui, incetau sa mai fie luminosi, iar in curand soarele desi era pe cer, era noapte ziua in amiaza mare. Soarele ajunsesera sa se vada ca o stea pe cer.
-Asta ar fi situatia daca noi doua am fi ucise inainte sa avem mostenitori carora sa le transmitem puterile. Dar probabil oamenii se vor adapta, nu?
Apropo desi sunt asa zisa Zana maseluta, magia mea tine nu doar de cele 4 elemente principale si magie ci si de un element secundar. Lumina!
Zana maseluta este o activitate i-as spune un fel de hobby al meu.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19908
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 2 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Kami Rei Dum Ian 12, 2014 7:06 pm

Fetita nici nu clipi, ci pocni din degete si totul reveni la normal. Mai pocni o data din degete si timpul se dadu inapoi, astfel toti oamenii, uitara ceea ce se petrecu si isi continuara actiunile ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Cu un zambet ironic, fetita le spuse:
-Chiar credeti ca sunteti atat de importante? Eu pot face asta doar prin dorinta! Totul se supune vointei mele, in aceasta dimensiune! Asta e adevarata putere a unui inger! Cat despre puterile voastre, de unde credeti ca le aveti? O sa va spun eu daca n-ati constientizat asta: v-au fost oferite de ingeri, toate afinitatile pe care le aveti nu sunt de fapt ale voastre, iar cand voi muriti, ele se intorc la stapanul lor de drept sau se pot transmite din generatie in generatie. Oricum nu veti fi capabile niciodata sa le folositi pe de-antregul. Daca ar fi dupa mine, nici nu v-as simti lipsa. Acum, ca nu va mai folositi magia, vanatorii nu o sa va mai gaseasca. V-am ajutat fara sa vreau, asta este ultima farama de bunavointa pe care o primiti de la mine. Deja am facut prea multe pentru voi!
Lilla isi trecu elegant o mana prin parul lung si frumos, apoi isi continua drumul, fara sa se mai uite la cele doua zane.
La Cafenea  - Pagina 2 Cal_enma_ai_by_hisuri_san-d41sp5e
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21328
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
La Cafenea  - Pagina 2 Left_bar_bleue0/0La Cafenea  - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

La Cafenea  - Pagina 2 Empty Re: La Cafenea

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum