Party-Anime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Palatul îngerilor

4 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Palatul îngerilor - Pagina 3 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Reina Asakura Sam Iul 20, 2013 5:23 pm

Se ridică cu grație lăsându-și rochia de mătase să cadă în valuri. Își desfăcu aripile uriașe și pluti mai aproape de mine. Părul ei lung semăna cu niște flăcări negre, iar ochii ei roșii scăpărau scântei.
Fără să îi răspund, mi-am îndreptat sabia asupra ei, dar nu s-a lăsat intimidată și întinzându-și mâna, chema la ea flăcările vii ale lumânărilor din încăpere;acestea formând o sabie de foc.


Palatul îngerilor - Pagina 3 753062q1e6bvu9sf


Ultima editare efectuata de catre Reina Asakura in Mar Aug 20, 2013 10:13 am, editata de 1 ori
Reina Asakura
Reina Asakura
Fanatikirei
Fanatikirei

▐ Mesaje : 76
▐ Puncte : 19899
▐ Reputaţie : 34
▐ Înscris la : 18/07/2013
▐ Vârsta : 26
▐ Localizare : Art World
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Palatul îngerilor - Pagina 3 Left_bar_bleue0/0Palatul îngerilor - Pagina 3 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 3 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Kami Rei Sam Iul 20, 2013 5:26 pm

Am privit-o uluită, după care am rostit tulburată:
-Cine te crezi? Poate că ai mult curaj să mă provoci la un duel! Ori asta, ori ești nebună!



 Palatul îngerilor - Pagina 3 2603467ftwyym5ch3



Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Mar Aug 20, 2013 12:51 pm, editata de 3 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21338
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Palatul îngerilor - Pagina 3 Left_bar_bleue0/0Palatul îngerilor - Pagina 3 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 3 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Reina Asakura Dum Iul 21, 2013 1:16 pm

-Hmph...Cum poți să vorbești așa cu o veche prietenă? Chiar atât de mult te-ai schimbat? o-ntreb cu o voce răsunătoare.
Însă fără să mai aștept un răspuns de la ea, am înconjurat-o cu sferele de gheață. Acestea se împrăștiară în toată încăperea, transformându-se în sulițe de cristal; prinzând-o pe Kami Rei în capcana lor mortală. Pentru o clipă am crezut că am prins-o. Arăta atât de liniștită în mormântul înghețat, încât m-am temut că o rănisem, dar după câteva secunde cerul fu inundat de flori de foc din care tâșneau cioburi strălucitoare de gheață. Florile de foc și cioburile se îndreptau spre locul în care stăteam eu ca o ploaie de stele căzătoare. Încercam cu greu să mă feresc din calea lor, în timp ce trebuia să fiu atentă și la Kami Rei. Ea în schimb doar privea din aer, cu un aer melancolic.Când am scăpat din închisoarea de flăcări, am observat că palatul nu m-ai avea acoperiș, iar podeaua se zdruncina și ea. În noapte  răsunau doar sunetele săbiilor noastre care șfichiuiau aerul lăsând scântei în urma lor.
Lamele nici nu puteau fi observate cu ochiul liber. Lupta se mută fulgerător în aer, deoarece palatul nu m-ai exista, în locul lui apărând ruine și o gaură imensă.
Brusc, am început să cred că ea nu era prietena mea, că făcusem o confuzie. Cea pe care o știam eu nu m-ar fi uitat...s-ar fi gândit la mine în tot acest timp. Creatura cu care mă luptam acum avea o putere înfricoșătoare; puteam să-i simt ura și nerăbdarea de a distruge. Eu mă luptam, iar ea se juca doar."Da, poate n-o să-mi întrec maestrul așa curând, dar va veni și vremea aceea".
Deodată am văzut o fisură în apărarea ei și am încercat să o lovesc cu tot ce aveam. Am reușit să îmi înfing sabia în umărul ei, dar aceasta o prinse și o sfărâmă cu mâna stângă, apoi îmi dădu o lovitura care mă făcu să cad la pământ. Mi-am închis ochii așteptând lovitura decisivă.



Palatul îngerilor - Pagina 3 1881579ekqx54re3a



Ultima editare efectuata de catre Reina Asakura in Mar Aug 20, 2013 12:00 pm, editata de 3 ori
Reina Asakura
Reina Asakura
Fanatikirei
Fanatikirei

▐ Mesaje : 76
▐ Puncte : 19899
▐ Reputaţie : 34
▐ Înscris la : 18/07/2013
▐ Vârsta : 26
▐ Localizare : Art World
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Palatul îngerilor - Pagina 3 Left_bar_bleue0/0Palatul îngerilor - Pagina 3 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 3 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Kami Rei Dum Iul 21, 2013 4:00 pm

M-am îndreptat furioasă spre cea care îndrăznise să mă provoace. Mi-am ridicat sabia, dar când să o lovesc, cioburile sabiei distruse pe care le țineam în mâna stângă începură să strălucească. Mi-am deschis palma și printre ele am zărit o jumătate de medalion cu un phoenix. Înăuntrul lui avea o picătură dintr-un lichid auriu, care-l făcea să semene cu o mică stea. Deci asta s-ntâmplat atunci?!
M-am apropiat mai mult de ea, apoi cu o voce amuzată, dar blândă i-am spus:
-Dar bine, nesimțit-o...îndrăznești să-mi ții morală mie, când tu ești cea care a dat buzna în palatul meu, ca apoi să mă amenințe cu sabia?!




Palatul îngerilor - Pagina 3 90056dlx6k0t0sw

palatul- http://wall.alphacoders.com/big.php?i=153126#
intrarea in palat- http://wall.alphacoders.com/big.php?i=336003#
intalnirea- http://wall.alphacoders.com/big.php?i=123862#
sulitele de gheata- http://wall.alphacoders.com/big.php?i=130931#
florile de foc- http://wall.alphacoders.com/big.php?i=271927#



Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Mar Aug 20, 2013 12:54 pm, editata de 2 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21338
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Palatul îngerilor - Pagina 3 Left_bar_bleue0/0Palatul îngerilor - Pagina 3 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 3 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Reina Asakura Mar Iul 23, 2013 7:43 am

Mi-am deschis ochii și am rămas surprinsă. Am început să râd în hohote, apoi pe o voce jucăușă i-am spus:
-Dar ce primire ,,călduroasă''! Așa îți întâmpini tu oaspeții, răsfățată mică? Se pare că ți-ai cam făcut de cap în lipsa mea, prințesă!



Palatul îngerilor - Pagina 3 707732ifa7qsdm6m


Ultima editare efectuata de catre Reina Asakura in Mar Aug 20, 2013 10:46 am, editata de 2 ori
Reina Asakura
Reina Asakura
Fanatikirei
Fanatikirei

▐ Mesaje : 76
▐ Puncte : 19899
▐ Reputaţie : 34
▐ Înscris la : 18/07/2013
▐ Vârsta : 26
▐ Localizare : Art World
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Palatul îngerilor - Pagina 3 Left_bar_bleue0/0Palatul îngerilor - Pagina 3 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 3 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Kami Rei Mar Iul 23, 2013 8:07 am

-De obicei, oaspeții nu vin să mă bată...cred, i-am spus într-o sclipire de geniu. Dacă ai vrut să-ți faci însă o intrare spectaculoasă...să știi că ai reușit. Din cauza ta am rămas fără palat...dar cu o bucătărie, adaug după ce arunc o privire în jur.
Tocmai atunci, din bucătărie ieși doica, ținând o tavă cu prăjituri.
-Ce e cu zgomotul ăsta? întreba ea, dar când văzu că palatul nu m-ai există scăpă tava și își puse mâinile în cap, după care izbucni în strigăte.
Nu-mi vine să cred, lipsesc câteva secunde și arunci casa-n aer! Nu ești deloc responsabilă...
-Ba sunt... așa că nu mă certa numai pe mine! Nu vezi că am fost ajutată?!
M-am întors spre Reina, dar aceasta își luase deja forma umană. Doica ridica din sprâncene și se încruntă.
-Da, dă vina pe un om! Dacă m-ai lipseam puțin ai fi dat vina pe mine sau pe cuptorul de prăjituri! Cum ai reușit să distrugi subsolurile? Să știi că eu nu fac curat în urma ta; asta e a doua oară când arunci în aer palatul.
-Și când, mă rog, s-antâmplat prima oară?
-Când ți-a căzut pe față acel păianj...
-Hey, atunci m-am panicat, o-ntrerup eu simțind privirea și chicotele din spatele meu, dar acum nu-i în totalitate vina mea. Și apoi de ce-ti faci griji? O să-i pun pe Îngerii Întunecați să-l reclădească după ce se întorc de la muncă...
-Tu l-ai ars, tu o să-l stingi și tot tu îl vei construi!
Acum am rămas eu uitându-mă ca la un tablou.



Palatul îngerilor - Pagina 3 431344grwj9wib61



Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Sam Sept 14, 2013 9:03 am, editata de 4 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21338
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Palatul îngerilor - Pagina 3 Left_bar_bleue0/0Palatul îngerilor - Pagina 3 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 3 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Reina Asakura Mar Iul 23, 2013 8:27 am

Ce prietenă aș fi fost dacă nu mi-aș fi ajutat prietena, din moment ce ea a uitat de mine?! M-am ridicat și am intervenit:
-Hm, hmmm...mă scuzați, dar n-a fost vina ei!
-Dar cine ești tu? mă repezi ea.
-Eu sunt doar în vizită!
Mă privi serioasă câteva clipe, după care îmi trânti o replică gen:"Cui îi pasă?!"
Atunci am început să-i îndrug verzi și uscate:
-M-am născut în...
-Nu asta, mă întrerupse ea, sari peste!
-La vârsta de 14 ani...
-Nu te-am întrebat povestea vieții tale. Explică-mi ce s-antâmplat aici.
-Ahh, asta-i simplu...mă îndreptam spre casa unei vechi prietene, când începu furtuna. Eram în apropierea acestui fost palat, așa că am cerut adăpost. Domnișoara a fost foarte amabilă, ba chiar s-a oferit să-mi arate și împrejurimile...
-Și cum a fost distrus palatul? mai întrebă doica pierzandu-și răbdarea.
-A fost din cauza furtunii. Un trăsnet a lovit palatul și acesta a izbucnit în flăcări.
-Eu nu am auzit niciun trăsnet...
-Asta pentru că pereții bucătăriei au atenuat zgomotul! zic eu senină.
-Ohh, văd că va-ți împrietenit! Vezi Kami Rei, acum o sa aibă cine te ajuta la construirea castelului! Să fie gata până în zori. Eu mă duc să fac cumpărături.
Și astfel ea dispăru în noapte, lăsându-ne pe mine și pe Kami Rei cu gura căscată.


Palatul îngerilor - Pagina 3 1916929zbgv66hw4f


Ultima editare efectuata de catre Reina Asakura in Mar Aug 20, 2013 11:25 am, editata de 1 ori
Reina Asakura
Reina Asakura
Fanatikirei
Fanatikirei

▐ Mesaje : 76
▐ Puncte : 19899
▐ Reputaţie : 34
▐ Înscris la : 18/07/2013
▐ Vârsta : 26
▐ Localizare : Art World
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Palatul îngerilor - Pagina 3 Left_bar_bleue0/0Palatul îngerilor - Pagina 3 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 3 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Kami Rei Mier Iul 24, 2013 10:26 am

Eram atât de fericită să aflu că este în viață...
-Reina, du-te să te odihnești! Voi repara eu totul până dimineață!
Aceasta încuviință scurt din cap, apoi se duse să se culce în spatele unui copac. Se vedea că era foarte obosită. Eu, în schimb, m-am apucat de treabă.



 Palatul îngerilor - Pagina 3 170450ttkwzo9keo


Palatul îngerilor - Pagina 3 2150080s68p3s5ux4


Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Vin Oct 11, 2013 12:41 pm, editata de 4 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21338
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Palatul îngerilor - Pagina 3 Left_bar_bleue0/0Palatul îngerilor - Pagina 3 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 3 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Reina Asakura Dum Aug 11, 2013 12:21 pm

M-am trezit dintr-un somn adânc și "odihnitor". Aseară mi se păruse că buturuga îmi va oferi comfort, dar se pare că mă înșelasem. Mă alesesem cu o groaznică durere de spate. Stau câteva clipe și privesc în jur. Palatul era întreg, deși era diferit față de cel de dinainte și nu chiar atât de înspăimântător. Stăteam și priveam, absorbită de peisajul din fața mea, când deodată cineva țipă la mine:
-De ce mai zăbovești pe aici?
Era doica lui Kami Rei, care semăna cu un zmeu care se apropia cu o falcă în cer și una în pământ. Când i-am auzit vocea, am sărit doi metri în sus și am dat cu capul de o crengă.
-Auuu...o aștept pe prințesă!
Doica bufni în râs și îmi spuse:
-Cred că o să trebuiască să o aștepti mult timp, fiindcă ea ma înștiințat acum patru ore că pleacă în lumea umană.
-Cum?! am strigat supărată.
-Da, mi-a lăsat un bilet pe ușa palatului cu noua ei adresă. Sincer, nu știu la ce se gândește. Poți să îmi faci totuși o favoare?
-Depinde. Ce fel de favoare?
-Ai grijă de Kami Rei! Știu că este puternică și înțeleaptă, dar uneori poate fi impulsivă...
-Sigur...plăcerea va fi a mea.

Palatul îngerilor - Pagina 3 1965633kwbk19qnd9
Reina Asakura
Reina Asakura
Fanatikirei
Fanatikirei

▐ Mesaje : 76
▐ Puncte : 19899
▐ Reputaţie : 34
▐ Înscris la : 18/07/2013
▐ Vârsta : 26
▐ Localizare : Art World
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Palatul îngerilor - Pagina 3 Left_bar_bleue0/0Palatul îngerilor - Pagina 3 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 3 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum