Party-Anime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Palatul îngerilor

4 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Evelina Vin Iul 05, 2013 12:35 pm

-Multumesc.

M-am indreptat spre iesire.
Evelina
Evelina
Fanatikirei
Fanatikirei

▐ Mesaje : 92
▐ Puncte : 20022
▐ Reputaţie : 28
▐ Înscris la : 27/06/2013

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Kami Rei Vin Iul 05, 2013 1:12 pm

Acum a venit momentul să mă joc de-a omul...


 
Palatul îngerilor - Pagina 2 Normal_anime_girl


Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Vin Aug 16, 2013 3:34 pm, editata de 1 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21343
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Palatul îngerilor - Pagina 2 Left_bar_bleue0/0Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Kami Rei Mar Iul 16, 2013 11:49 am

Am ajuns la palat furioasă. De ce eram de fapt supărată? Din cauza unui copil care nu știe să prețuiască ceea ce are?! Hmpf, dar așa sunt oamenii...nu realizează acest lucru decât atunci când îl pierd, de asta există îngerii întunecați. Oare la ce mă puteam aștepta de la un copil? Știam că se va ajunge la asta și i-am dat totuși o șansă...cred că vechile obiceiuri nu se schimbă chiar și după atâția ani...
-Rei-chan...
-Da?
Auzisem glasul doicii ca prin vis.
-Ce voia acel om?
-Nici ea nu știa ce voia...
-Atunci de ce ai răspuns chemării ei? Știai ce se va întampla...
-Da, dar am sperat să mă înșel. Poate că voiam  să-mi fac o prietenă...
-Ființele umane, rareori știu ce înseamnă prietenia cu adevarat, sunt o cauza pierdută. Să știi Rei-chan, că mereu poți conta pe mine, eu nu-mi trădez stăpâna...
-Nu sunt stăpâna ta...ești ca o mamă pentru mine și îți sunt recunoscătoare pentru asta.
Din ochii ei albaștrii răsăriră lacrimi. Îi spuneam asta pentru prima oară, deși i-am dat de înțeles de atâtea ori ce simt cu adevărat pentru ea. M-am ridicat de pe tronul de catifea roșie și am îmbrațișat-o.
-Voi încerca să-mi iau locul de drept,dar fără ajutor...o voi face singură.
-Vin cu tine! Știi ce s-ar fi întâmplat dacă nu eram eu atunci...
-Sunt mult mai puternica decât eram atunci. Puterile mele au crescut...și apoi, nu vreau să te pierd.
-Indiferent că-ți place sau nu, vin cu tine! spuse ea pe un ton hotărât.
-Uneori poți fi atât de încăpățânată...Bine, poți veni cu mine.
Se pare că ființa care putea și voia să mă ajute fusese tot timpul lângă mine, numai eu n-am vrut să văd asta. Nu știam că va durea atât de tare să o văd plângând. O iubeam prea mult ca să las vreun rău s-o rănească. Era rândul meu să o protejez.



 Palatul îngerilor - Pagina 2 1654130b42elx9e8j


Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Vin Aug 16, 2013 3:44 pm, editata de 2 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21343
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Palatul îngerilor - Pagina 2 Left_bar_bleue0/0Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Tsubaki Mar Iul 16, 2013 12:00 pm

Am intrat usor in incapere.O zarisem pe Kami Rei acolo..Cu o femeie.Se pare ca deranjam si de aceasta data.Aruncasem o ultima privire la Evelina care era in bratele mele in forma ei de papusa si apoi am zis:
-Kami-chan!tupeul meu se pare ca nu avea limite.
Tsubaki
Tsubaki
Fanatikirei
Fanatikirei

▐ Mesaje : 85
▐ Puncte : 19961
▐ Reputaţie : 14
▐ Înscris la : 04/07/2013
feminin

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Kami Rei Mar Iul 16, 2013 12:03 pm

-Bună, Tsubaki! Ce te aduce la mine, din nou?

Palatul îngerilor - Pagina 2 1953515i3qmv1wign


Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Vin Aug 16, 2013 3:45 pm, editata de 2 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21343
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Palatul îngerilor - Pagina 2 Left_bar_bleue0/0Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Tsubaki Mar Iul 16, 2013 12:04 pm

Hmmm era destul de calma...Ciudat
-Bun...Pai e vorba de...Evelina,i-am aratat-o sa o vada.
Tsubaki
Tsubaki
Fanatikirei
Fanatikirei

▐ Mesaje : 85
▐ Puncte : 19961
▐ Reputaţie : 14
▐ Înscris la : 04/07/2013
feminin

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Kami Rei Mar Iul 16, 2013 12:06 pm

-O păpușă?! Da, o văd...și ce-i cu asta? îl întreb plictisită. Și nu crezi că ești cam mare să te joci cu păpuși?

 Palatul îngerilor - Pagina 2 2568478d43higxnop


Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Vin Aug 16, 2013 3:48 pm, editata de 2 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21343
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Palatul îngerilor - Pagina 2 Left_bar_bleue0/0Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Tsubaki Mar Iul 16, 2013 12:10 pm

-E Evelina!Slujitoarea ta!am exclamat.
Tsubaki
Tsubaki
Fanatikirei
Fanatikirei

▐ Mesaje : 85
▐ Puncte : 19961
▐ Reputaţie : 14
▐ Înscris la : 04/07/2013
feminin

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Kami Rei Mar Iul 16, 2013 12:12 pm

-Ea nu m-ai este slujitoarea mea! Am eliberat-o...așa a vrut ea. Dacă vrei cu adevărat să o transformi la loc va trebui să plătești un preț.



 Palatul îngerilor - Pagina 2 2818237eyzml850d8


Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Vin Aug 16, 2013 3:49 pm, editata de 2 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21343
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Palatul îngerilor - Pagina 2 Left_bar_bleue0/0Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Tsubaki Mar Iul 16, 2013 12:15 pm

-Hmmm...Ascult.
Tsubaki
Tsubaki
Fanatikirei
Fanatikirei

▐ Mesaje : 85
▐ Puncte : 19961
▐ Reputaţie : 14
▐ Înscris la : 04/07/2013
feminin

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Kami Rei Mar Iul 16, 2013 12:17 pm

-La ce ești dispus să renunți?l-am întrebat privind în neant. O mână, un ochi...inima ta...

 Palatul îngerilor - Pagina 2 2176437nz1anjw6sz


Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Vin Aug 16, 2013 3:51 pm, editata de 2 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21343
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Palatul îngerilor - Pagina 2 Left_bar_bleue0/0Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Tsubaki Mar Iul 16, 2013 12:19 pm

-Daca stau sa ma gandesc nu merita sa fac asta pentru ea...Am vrut sa plec,dar Evelina ma implora.

-Scuze Evelina,nu se merita...
Tsubaki
Tsubaki
Fanatikirei
Fanatikirei

▐ Mesaje : 85
▐ Puncte : 19961
▐ Reputaţie : 14
▐ Înscris la : 04/07/2013
feminin

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Kami Rei Mar Iul 16, 2013 12:21 pm

-Da, Evelina...un puști laș pe care să-l slujești... E destul de jalnic...
Palatul îngerilor - Pagina 2 273141dhjjtztzm8


Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Vin Aug 16, 2013 3:52 pm, editata de 1 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21343
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Palatul îngerilor - Pagina 2 Left_bar_bleue0/0Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Tsubaki Mar Iul 16, 2013 12:26 pm

-Bun se pare ca aici nu face-ti nimic fara a primi ceva inapoi.Bine atunci iti voi da....Stai putin!Daca iti dau inima mea...Asta inseamna ca o sa mor?
Tsubaki
Tsubaki
Fanatikirei
Fanatikirei

▐ Mesaje : 85
▐ Puncte : 19961
▐ Reputaţie : 14
▐ Înscris la : 04/07/2013
feminin

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Kami Rei Mar Iul 16, 2013 12:29 pm

-Asta voiam să aud. Ai curaj...amestecat cu nesăbuință. Nu am nevoie de inima ta, un om nu se poate regenera. O s-o fac eu!

Palatul îngerilor - Pagina 2 1256427pkchai2uv8


Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Vin Aug 16, 2013 7:24 pm, editata de 1 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21343
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Palatul îngerilor - Pagina 2 Left_bar_bleue0/0Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Tsubaki Mar Iul 16, 2013 12:31 pm

-Nu am de gand sa mor.Mai ales pentru un Inger Intunecat.
Tsubaki
Tsubaki
Fanatikirei
Fanatikirei

▐ Mesaje : 85
▐ Puncte : 19961
▐ Reputaţie : 14
▐ Înscris la : 04/07/2013
feminin

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Kami Rei Mar Iul 16, 2013 12:40 pm

-Pune păpușa în mijlocul cercului elementelor. Bine. Acum depărtează-te! Va fi simplu!
Fără să mai stau pe gânduri, mi-am tăiat mâna stângă și am pus-o lângă păpușă, apoi am rostit vraja morții și a vieții. Cercul a fost înconjurat de o puternică lumină celestă, iar când aceasta dispăru, în mijlocul lui stătea Evelina.
-Acum...puteți pleca!


Palatul îngerilor - Pagina 2 922423gafuenyxa8


Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Lun Aug 19, 2013 11:53 am, editata de 4 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21343
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Palatul îngerilor - Pagina 2 Left_bar_bleue0/0Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Tsubaki Mar Iul 16, 2013 12:43 pm

-Stai!Tu chiar ti-ai taiat o mana pentru ea?am intrebat mirat.
Probabil avea sa-i creasca alta la loc=))
Tsubaki
Tsubaki
Fanatikirei
Fanatikirei

▐ Mesaje : 85
▐ Puncte : 19961
▐ Reputaţie : 14
▐ Înscris la : 04/07/2013
feminin

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Kami Rei Mar Iul 16, 2013 12:47 pm

-Da, va crește la loc în câteva minute, a început deja. De ce aș ezita să ajut pe cineva care merită? Ți-am spus și îți repet: eu nu mă joc cu viețile celorlalți. Și apoi...nu-i prima oară când o salvez, dacă nu aș fi ajutat-o și acum atunci a fost în zadar efortul meu.
Palatul îngerilor - Pagina 2 602750pw32pqjadj


Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Vin Aug 16, 2013 7:36 pm, editata de 1 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21343
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Palatul îngerilor - Pagina 2 Left_bar_bleue0/0Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Tsubaki Mar Iul 16, 2013 12:51 pm

Evelina era acolo si tacea.M-am uitat la Kami Rei si cu o ezitare am zis:
-Multumesc!Si Evelina iti multumeste.
Tsubaki
Tsubaki
Fanatikirei
Fanatikirei

▐ Mesaje : 85
▐ Puncte : 19961
▐ Reputaţie : 14
▐ Înscris la : 04/07/2013
feminin

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Kami Rei Mar Iul 16, 2013 12:55 pm

I-am privit câteva clipe în tăcere, apoi am zâmbit.
-Data viitoare când mă mai întrerupi dintr-o discuție importantă, o să te bat măr! Acum plecați, o să înceapă o furtună în scurt timp.



Palatul îngerilor - Pagina 2 2807940aws1gqz6fv


Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Vin Aug 16, 2013 7:40 pm, editata de 2 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21343
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Palatul îngerilor - Pagina 2 Left_bar_bleue0/0Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Tsubaki Mar Iul 16, 2013 12:57 pm

Am plecat schitand si eu un zambet.
Tsubaki
Tsubaki
Fanatikirei
Fanatikirei

▐ Mesaje : 85
▐ Puncte : 19961
▐ Reputaţie : 14
▐ Înscris la : 04/07/2013
feminin

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Kami Rei Mier Iul 17, 2013 9:34 am

După plecarea lor, au început să se audă tunetele, iar fulgerele dansau deja pe cer. Noaptea se lăsa încet asupra tărâmului adormit. Priveam crengile copacilor, care desenau creaturi înfricoșătoare pe pereți. În asemenea nopți furtunoase, mama obișnuia să-mi cânte până adormeam. Fără să vreau, pașii mei s-au îndreptat spre pianul din colțul încăperii, care era mai mereu acoperit cu un material din mătase roșie. Mă așteptam să fie prăfuit, dar era ca nou...de parcă m-ar fi așteptat în tot acest timp. Am început să-mi plimb delicat degetele pe clapele albe și negre, al căror sunete răsunau în mintea mea ca o explozie de culori. Am auzit ușa deschizându-se, dar nu m-am oprit; știam că era doica. Încă auzeam glasul mamei și cuvintele ei:little child, be not afraid/ though rain pounds harshly against the glass/ like an unwanted stranger, there is no danger/ I am here tonight.
Doar atât îmi aminteam, dar am continuat cântecul de leagan cu versurile inimii mele: For you know, once even I was a/ little child, and I was afraid/ but a gentle someone always came/ to dry all my tears, trade sweet sleep for fears/ and to give a kiss goodnight. Well now I am grown/ and these years have shown/ that rain's a part of how life goes/ but it's dark and it's late/ so I'll hold you and wait/ 'til your frightened eyes do close. And I hope that you'll know...everything's fine in the morning/ the rain'll be gone in the morning/ but I'll still be here in the morning.
Din ochii mei se revărsau lacrimi, dar nu m-am deranjat să le șterg...eram fericită. Mi-am lăsat vocea să pătrundă în noapte, acompaniată de pian și furtună.



 Palatul îngerilor - Pagina 2 2596969w35bvlabnn



Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Mar Aug 20, 2013 12:45 pm, editata de 3 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21343
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Palatul îngerilor - Pagina 2 Left_bar_bleue0/0Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Reina Asakura Sam Iul 20, 2013 10:50 am

Era o noapte sumbră și rece. Vântul urla un cântec al morții care părea să se auda în fiecare crăpătură a copacilor distruși de furtună. Eram cufundată în gânduri. Speram ca destinația aceasta să fie ultima... Singurele lucruri care m-au făcut să nu renunț la căutarea mea au fost prietenia care ne lega și faptul că îmi salvase viața. Încă purtam la gât medalionul cu un phoenix, dar jumatatea dragonului lipsea. Oare îl mai are?
Părul meu flutura haotic, iar veșmintele mele erau rupte în urma luptelor avute pe parcursul călătoriei. Îmi era teamă că nu voi m-ai ajunge. Deodată cad la pământ și îmi pierd speranța. În mintea mea țipa deznădejdea, dar inima mea nu voia să renunțe la noi. M-am întors cu fața spre cer tocmai când fulgerele s-au oprit. Din întunericul disperării am început să aud șoaptele unui înger. Speranța începea să-mi revină. Am recunoscut imediat acea voce și m-am lăsat ghidată de ea prin noapte.
După câteva minute de mers, am zărit în depărtare luminile roșii ale unui palat. M-am îndreptat cu repeziciune spre el, gândindu-mă că voi întâlni străjeri la tot pasul. Dar n-a fost așa, dimpotrivă, palatul era nepăzit; însă asta nu mă surprindea, deoarece dacă era cine credeam eu că e, gărzile erau inutile. M-am strecurat în liniște și am început să urmez vocea care răzbătea pe coridoarele goale.
Era o voce fermecătoare, care îmi amintea de cineva drag...de persoana pe care o caut de 3 ani. Prin întunericul stăpânit de forțe fantomatice, am reușit să ajung în fața unei porți impunătoare. În acel moment, din încăperea sumbră năvăli un cântec. Acel cântec acompaniat de pian mă atrase, în așa fel încât mi-am putut da seama că aveam dreptate;ea îl cânta, ea...
Fără să vreau, în minte îmi străfulgerară imaginile cruntului război. Sentimentele mele o luară razna, inima îmi bătea cu repeziciune, iar pulsul mi se acceleră. O nu, nu tocmai acum! Lucrul de care mă temeam cel mai mult tocmai acum se întâmpla. Mă transformasem, dar nu complet, încă mai păstram sentimentele de prietenie și afecțiune. Deodata cântecul se oprise, iar eu am dat buzna în încăperea regală...

Palatul îngerilor - Pagina 2 418618nzsqf6hst9



Ultima editare efectuata de catre Reina Asakura in Mar Aug 20, 2013 11:38 am, editata de 4 ori
Reina Asakura
Reina Asakura
Fanatikirei
Fanatikirei

▐ Mesaje : 76
▐ Puncte : 19904
▐ Reputaţie : 34
▐ Înscris la : 18/07/2013
▐ Vârsta : 26
▐ Localizare : Art World
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Palatul îngerilor - Pagina 2 Left_bar_bleue0/0Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Kami Rei Sam Iul 20, 2013 5:14 pm

Ușa de fier se deschise cu un scârțâit puternic. La lumina razelor roșiatice ale lunii și ale candelelor, puteam vedea silueta impunătoare a unei femei, înveștmântată într-o armură azurie, decorată cu solzi de dragon. Pășea greu și apăsat pe podeaua neagră, ridicându-și încetișor sabia de gheață, care răspândea în jur o aură argintie. În mâna stângă ținea o sferă de foc înghețat. Cu cât se apropia mai mult, flăcările înghețate o învăluiau, făcându-i părul să se unduiasca precum șerpii. Avea întipărită pe chip o expresie de cuceritoare. Se opri la câțiva pași de tronul meu și îmi aruncă o privire răzbunătoare. Își puse sabia indolent pe umăr, apoi așteptă de parcă s-ar fi aflat în fața unui tablou.
-Cine ești? o întreb cu răceală.


 Palatul îngerilor - Pagina 2 2336602nzq12fw0ax



Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Mar Aug 20, 2013 12:49 pm, editata de 3 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21343
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Palatul îngerilor - Pagina 2 Left_bar_bleue0/0Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Palatul îngerilor - Pagina 2 Empty Re: Palatul îngerilor

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum