Party-Anime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

A dangerous mind

2 participanți

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

In jos

A dangerous mind - Pagina 4 Empty Re: A dangerous mind

Mesaj Scris de Kami Rei Sam Feb 01, 2014 6:39 pm

-Nu, nu mi se pare ciudat ca nu exista caini de paza! Poate ca tie nu ti se pare normal, dar sunt multi oameni carora nu le plac cainii. Si sincer sa fiu, daca sunt toti ca tine, atunci, cu siguranta, m-as numara si eu printre cei care urasc cainii! ii raspunse Tenshin. Si ar trebui sa fii mai atenta si la ceea ce te inconjoara, nu numai la tine, altfel ai fi observat ca poarta era electrica, deci se inchide si se deschide cand vrea proprietarul. Noua ne-a fost deschisa de servitore, deci stia ca urma sa vina cineva, dar nu inteleg de ce minte batrana... Ah, si casa este inconjurata cu un gard electric de 3 metri inaltime. Cine crezi ca ar fi atat de nebun incat sa incerce sa treaca peste el; s-ar praji in cateva secunde, de aceea nu este nevoie de un caine de paza! Nu ma mir ca esti atat de inutila la a fi caine politist! Nu gandesti deloc si atunci cand o faci, vrei sa iesi neaparat in evidenta, chiar si cu pretul unor pierderi omenesti! Trezeste-te la realitate sau vei ajunge iar pe drumuri sau in cel mai fericit caz la o stapana care sa te poarte doar pe la concursuri de frumusete, si pe care oricum le vei pierde!
Cat timp vorbise Tenshin, eu asteptasem sa apara batrana si tatal fetei, dar deodata se auzira niste tipete ingrozitoare din camera unde o lasasem pe fata.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21328
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
A dangerous mind - Pagina 4 Left_bar_bleue0/0A dangerous mind - Pagina 4 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

A dangerous mind - Pagina 4 Empty Re: A dangerous mind

Mesaj Scris de Alethia Sam Feb 01, 2014 7:08 pm

Ceea ce am vrut sa spun e ca stiam ca neavand caini de paza trebuie sa aiba un sistem de alarma. Dar ceea ce mi se pare mie ciudat e faptul ca desi ei nu au caini si stiu ca nu agreeaza cainii, totusi a lasat-o pe Kami Rei sa intre cu noi si nu i-a reprosat nimic. Oricum Tenshin, eu nu o sa mananac nimic daca ma vor servi cu ceva.
In ceea ce priveste faptul ca ai spus ca incerc sa ies in evidenta chiar cu pretul pierderii unor vieti omenesti, aici iti dau dreptate dar 90% Adevarul e ca eu actionez inainte sa imi dau seama de consecintele actiunilor mele. Gandesc dar nu gandesc prea bine. Da, ar trebui sa imi schimb radical comportamentul.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19908
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

A dangerous mind - Pagina 4 Empty Re: A dangerous mind

Mesaj Scris de Kami Rei Sam Mar 22, 2014 11:34 am

Nu m-am obosit sa-i dau replica Alethiei si vedetismului ei. Am fugit spre camera unde credeam ca era fata, cu Tenshin pe urmele mele, dar nu am gasit-o acolo, ci la primul etaj. Statea in mijlocul holului, lesinata. M-am apropiat de ea, ca sa vad daca era teafara. Ea era in viata, desi avea o taietura urata la tampla, iar cand am examinat-o mai atent, am observat ca avea zgarieturi pe pantofi si fusta rupta.
Usa in fata careia era fata, nu era deschisa, doar geamul mic de deasupra ei, iar unul din colturile sticlei sparte, era manjit cu sange, semn ca acolo se taiase ea la tampla. Am intrat in acea camera, dupa ce Tenshin o deschise cu ghearele lui, si am fost surprinza de cat de sinistra era la lumina lumanarilor. Incaperea era plina de papusi, suspendate de niste rafturi, care se intindeau pana in tavan. Multe dintre marionete aveau fetele desfigurate si membre lipsa. In mijlocul camerei, era un leagan, care se balansa. M-am dus spre el si l-am descoperit, dar in el se afla, doar o papusa urata, facuta din carpe, care contrasta puternic cu toate celelalte, care erau din plastic, si majoritatea imbracate in rochii de matase. Si papusa care era in leagan era imbracata in matase, dar figura ei, doar alimenta grotescul acelei camere sinistre. Din tavan mi se parea ca aud niste sunete infundate, ca si cum cineva sau ceva incerca sa-si inabuse hohotele de ras, dar putea la fel de bine sa fie si din cauza furtunii. Servitoarea veni repede in camera si ne spuse pe un ton care ar fi sugerat furia, dar vocea ei nu avea nicio inflexiune:
-Se pare ca abuzati de ospitalitatea noastra. Va rog sa iesiti si sa asteptati in camera cu semineu!
Astepta pana am iesit, apoi inchise camera cu cheia. Am luat-o pe Jessica cu mine si am asezat-o pe canapeaua din fata semineului, si am inceput sa-i vindec ranile. Fata se trezi tipand:
-Nu! Ajutor! O sa ma prinda! Lasa-ma!
L-am lasat pe Tenshin sa se ocupe de ea. El isi puse capul in poala ei, iar fata adormi la loc. Servitoarea veni din nou, ca sa ma anunte ca domnul Scar ma putea primi in biroul lui. L-am lasat pe Tenshin cu Jessica, iar eu am urmat-o pe batrana.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21328
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
A dangerous mind - Pagina 4 Left_bar_bleue0/0A dangerous mind - Pagina 4 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

A dangerous mind - Pagina 4 Empty Re: A dangerous mind

Mesaj Scris de Alethia Dum Mar 23, 2014 7:45 pm

Desigur, eu aveam auzul destulde fin si auzisem cand fata tipase. Desi nu aveam habar ala cine se referea mie imi mirosea a fi un caz, si ma apuc sa adulmec locul in speranta de a gasi ceva indicii, despre respectiva persoana care ar dori sa o prinda pe fata. Desi stiam ca probbil fata avea doar ceva amprente emotionale, totusi speram sa gasec ceva. Aceasta imi amintea de un caz pe care il urmarisem la tv intr-un serial politist si in care politia nu avea nici un indiciu despre locul de ascunzatoare al unor infractori decat desenul unei fetite ce fusese victima lor. Si cainele rezilvase cazul. Ma gandeam ca ghidandu-ma dupa situatiile din film as putea gasi cate ceva.
Totusi mi se parea mie sau poate ca asa era, respectiva servitoare ascundea ceva de se grabise sa o dea pe kami Rei afara din camera. Ma duc la usa respectiva, asezandu-ma culcat si incep sa adulmec pe sub usa.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19908
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

A dangerous mind - Pagina 4 Empty Re: A dangerous mind

Mesaj Scris de Kami Rei Dum Mar 23, 2014 8:24 pm

Mergeam in urma femeii, iar intre timp, mi-am conturat o teorie despre ce se intamplase si chiar si Tenshin isi daduse seama, pentru ca imi comunicase prin telepatie. Brusc, mi-am dat seama ca Alethia nu era cu mine. M-am speriat la gandul asta si mai ca am lesinat de groaza. Am alergat inapoi pe scari, pana la primul etaj si am vazut-o pe Alethia, adulmecand usa.
-Pleaca de aco...! dar nu am apucat sa spun mai multe pentru ca usa de lemn fusese sparta si o mana uriasa si ingrozitoare iesi prin spartura si ii prinse capul cainelui, incat reusi sa-i smulga ochii si o ureche, apoi mana disparu la fel de repede precum aparuse, indepartandu-se cu trofeul furat si lasand in urma acelasi hohot de ras infundat.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21328
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
A dangerous mind - Pagina 4 Left_bar_bleue0/0A dangerous mind - Pagina 4 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

A dangerous mind - Pagina 4 Empty Re: A dangerous mind

Mesaj Scris de Alethia Lun Mar 24, 2014 5:35 am

Ramasesem langa usa schelalaind de durere. Fusese totul rapid si neasteptat incat nu apucasem sa ma feresc. Dar totusi incerc sa nu mai schiaun si sa suport durerea si chiar daca acum nu mai vedeam si nu mai auzeam bine asta nu ma impiedica sa deslusesc misterul. Nasul si al 6-lea simt erau adevaratele mele simturi.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19908
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

A dangerous mind - Pagina 4 Empty Re: A dangerous mind

Mesaj Scris de Kami Rei Lun Mar 24, 2014 8:31 pm

-Caine idiot! Tu ti-ai facut un obicei din a deveni mereu victima si a incurca treburile! Tu chiar meriti tot ceea ce ti se intampla! Vrei sa pari un erou, dar esti ridicola! Cui crezi ca-i vei fi de folos moarta?! Nici vie nu esti buna de nimic!
Furioasa, i-am cauterizat cu flacarile mele ranile, din care curgeau suvoaie de sange, ignorandu-i schelaiturile, apoi i-am legat la cap esarfa mea stacojie. Nu aveam de gand sa-i vindec inca ranile. Chiar in acel moment, veni iar servitoarea.
-Inca o abatere de acest gen si voi fi nevoita sa va dau pe toti afara! Acum, va rog, sa veniti cu mine!
Femeia nu vazuse ce se intamplase, dar stiam ca ea cunostea prea bine creatura care facuse un asemenea gest. Am luat-o pe Alethia de zgarda si am facut-o sa ma urmeze. Domnul Scar ma intampina la usa biroului sau si ma pofti inauntru. Am discutat despre actele ce trebuiau completate, apoi am inceput sa-i pun cateva intrebari care nu pareau sa aiba legatura cu motivul vizitei mele.
-De cat timp sunteti casatorit?
-De 16 ani, dar nu...
-As putea sa o cunosc pe sotia dvs?
-Imi pare rau, dar ea nu se simte bine, asa ca nu v-as recomanda sa o vedeti...
-Ce casa frumoasa aveti! Mie, desigur, imi place, dar altii ar putea crede ca e sinistra, cu toate zgomotele care se aud la miezul noptii... Ati mai avut copii, in afara de Jessica?
-Nu. Domnisoara...
-Doamna.
-Doamna, nu inteleg unde vreti sa ajungeti. Nu vi se pare ca Jessica va avea parte de toate conditiile necesare dezvoltarii ei sau vreti sa spuneti ca nu ma considerati un bun parinte...
-Departe de mine aceste ganduri, domnule Scar, vreau doar sa ma asigur ca Jessica va fi mereu in siguranta in aceasta casa.
-Si de ce nu ar fi, ma rog?
Se parea ca barbatul nu-si dadea seama despre ce vorbesc sau chiar nu stia langa ce traieste.
-Inca o intrebare d-le Scar, aveti vreun anumit hobby? Am auzit ca va petreceti mare parte din timpul liber in labarator...
La auzul acestor cuvinte, pe fata lui aparu un zambet mandru.
-Da. Colectionez armuri si arme medievale, de la ghilotine pana la instrumente de tortura si armuri de otel...
-Sunt sigura ca sunt fascinante! i-am spus privindu-l drept in ochi. Dar pot fi foarte periculoase in...mana...cui nu trebuie! Aveti grija! Ah, tocmai mi-am amintit ca am uitat un document foarte important la orfelinat, ma duc in noaptea asta, iar maine dimineata la primele ore, voi fi aici, ca sa le dau sa le semnati. Presupun ca Jessica poate ramane aici peste noapte, nu-i asa?
-Sigur, chiar acum voi pune sa i se daca patul si o s-o conduca batrana Silvia pana in camera ei. Puteti ramane si dvs. daca doriti, mai ales ca inca mai ploua.
-Nu va faceti griji din cauza mea! Nu ma sperie putina ploaie, dar in schimb il voi lasa aici pe Tenshin, cainele meu. Nu trebuie sa-l hraniti, pentru ca am avut eu grija de asta.
Scar facu un semn scurt din cap, apoi ma conduse spre iesire. Am luat-o pe Alethia cu mine, iar cand ne-am indepartat suficient de mult, cat sa nu mai fim vazute, nu am luat-o spre poarta ci am facut o cotitura si am luat-o prin gradina cu tufe salbatice si buruieni, care crescusera in nestire. Ai fi zis ca la cat de bogati erau, isi permiteau sa aiba un gradinar. Am ajuns langa o fantana, acoperita si ea de buruieni si voiam sa plec, dar m-am impiedicat de ceva ce parea a fi o pereche de foarfece de gradina. Atunci m-am ridicat si am dat deoparte bruruienile ce acopereau fantana si m-am uitat inauntru. Aceasta era secata, iar de pietrele ei erau atarnate carlige mari, ca alea din halele de abator, de care sunt legate halcile de carne. Carligele erau ruginite si raspandeau un miros gretos de sange, care nu fusese indepartat de ploaie, din cauza buruienilor. La fundul fantanii, care nu avea mai mult de 5 metri, se putea vedea clar ca face legatura cu un tunel. Nu am coborat sa vad despre ce era vorba, deoarece era mai mult senzatia de dezgust pe care o simteam fata de ce as fi putut descoperi acolo, asa ca am iesit de pe domeniul acelei familii si am cercetat zona de cealalta parte a gardului electric.
Pamantul fiind mereu umed, am putut vedea urmele cuiva impregnate acolo. Deci mai era cineva care dadea tarcoale casei, dar nu era deloc bine pentru acea persoana.
-Alethia! Fa ocolul intregii proprietati, dar nu trece de cealalta parte, ci asteapta-ma aici pana vin eu dimineata si ai grija sa nu se apropie nimeni de casa aceea, nici macar de gardul electric. Daca se apropie cineva, in afara de mine, sa faci tot posibilul sa-l gonesti, nu ne mai trebuie o alta victima!
Dupa ce i-am dat instructiunile, m-am teleportat la palatul meu.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21328
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
A dangerous mind - Pagina 4 Left_bar_bleue0/0A dangerous mind - Pagina 4 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

A dangerous mind - Pagina 4 Empty Re: A dangerous mind

Mesaj Scris de Alethia Mar Mar 25, 2014 5:35 am

Dupa ce Kami Rei pleca, eu fac primul tur de recunoastere ca sa imi dau seama cam pe unde e gardul electric, un al 2-lea tur ca sa stabilesc perimetrul in care n-are n-are voie nimeni sa intre si apoi imi incep patrularea propriu zisa. Incercam sa nu adorm deloc. Si desi stiam ca era noapte insa nu stioam cat timp trecuse si nu ma puteam orienta la ora nici dupa stele findca nu mai vedeam, dar stiam ca trebuia sa fi trecut mult timp fiindca numarasem deja 1000 de ture in jurul proprietatii, simt ca cineva incearca sa inte in perimetrul protejat de mine, asa ca ma furisez si il sperii pentru a il goni.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19908
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

A dangerous mind - Pagina 4 Empty Re: A dangerous mind

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum