Party-Anime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Halloween

2 participanți

Pagina 6 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Halloween  - Pagina 6 Empty Re: Halloween

Mesaj Scris de Kami Rei Lun Noi 04, 2013 1:26 pm

-Da, e motanel. De ce crezi ca i-am pus numele Motocel?! Oricum, isi va putea schimba forma cand va dori! Se va infuza cu aura mea si se va schimba, plus ca va fi imortal.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Halloween  - Pagina 6 Left_bar_bleue0/0Halloween  - Pagina 6 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Halloween  - Pagina 6 Empty Re: Halloween

Mesaj Scris de Alethia Lun Noi 04, 2013 3:55 pm

-Pai ce pot sa zic decat ca ii urez o eternitate fericita. Spun eu zambind. Sper sa putem deveni prieteni mai tarziu. Ei bine atata timp cat nu va face ceva care chiar ma va deranja. Adica mai tarziu cand se va transforma ma refer.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Halloween  - Pagina 6 Empty Re: Halloween

Mesaj Scris de Kami Rei Lun Noi 04, 2013 6:54 pm

-Nu! Pentru ca acum e animalutul meu, tu va trebui sa ai grija cum te comporti cu el. Daca il deranjezi pe el, ma deranjezi pe mine! Sper ca m-am facut inteleasa!
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Halloween  - Pagina 6 Left_bar_bleue0/0Halloween  - Pagina 6 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Halloween  - Pagina 6 Empty Re: Halloween

Mesaj Scris de Alethia Lun Noi 04, 2013 8:17 pm

-Da, te-ai facut foarte inteleasa insa eu oricum nu aveam de gand sa ii fac nimic. Era vorba doar ca vreau sa devenim prieteni. Insa daca nu se poate sa nu crezi ca sunt asa de iresponsabila si fara minte sa ma comport cu el ca cainele si pisica din lumea oamenilor. Era vorba c daca nu se poate sa devenim prieteni, si ma va deranja, eu voi incepe sa il ignor.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Halloween  - Pagina 6 Empty Re: Halloween

Mesaj Scris de Kami Rei Lun Noi 04, 2013 8:34 pm

-Bine! spun eu si ma aplec sa iau pisoiul, care veni jucaus spre mine si mi se cuibari din nou in brate.
Am inceput sa-l mangai si sa-i vorbesc ca unui copil:
-Iti place muzica? Sigur ca da! mai spun eu si incep sa dansez si sa cant in jur cu pisoiul.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Halloween  - Pagina 6 Left_bar_bleue0/0Halloween  - Pagina 6 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Halloween  - Pagina 6 Empty Re: Halloween

Mesaj Scris de Alethia Mar Noi 05, 2013 12:32 pm

Ma uitam atenta la printesa si la pisoiul care se alinta in bratele ei in timp ce ea dansa. Incerc si eu sa dansez, imitand pasii printesei deoarece era o melodie pe care singura nu m-as fi putut descurca sa o dansez sau cel putin asa credeam.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Halloween  - Pagina 6 Empty Re: Halloween

Mesaj Scris de Kami Rei Mar Noi 05, 2013 1:42 pm

-Micutule, maine vom face o mica plimbare in lumea oamenilor, pana atunci o sa dormi putin! ii spun eu si ma duc in camera mea, asezandu-l pe o perna pufoasa.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Halloween  - Pagina 6 Left_bar_bleue0/0Halloween  - Pagina 6 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Halloween  - Pagina 6 Empty Re: Halloween

Mesaj Scris de Alethia Mar Noi 05, 2013 2:22 pm

-Ma bucur ca ai gasit un animalut de care sa ai grija si pe care sa il rasfeti. Apropo, crezi ca trasformarea lui va dura un an sau mai mult? In general pisicii si cainii ating maturitatea la 1 an. Dar avand in vedere ca acum e in alta dimensiune si nu in lumea oamenilor, ma gandesc ca asta poate afecta si durata de dezvoltare nu doar modul in care se va dezvolta.


Ultima editare efectuata de catre Alethia in Mier Noi 06, 2013 9:36 pm, editata de 1 ori
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Halloween  - Pagina 6 Empty Re: Halloween

Mesaj Scris de Kami Rei Mar Noi 05, 2013 6:41 pm

-In cateva zile! Va avea forma asta micuta, dar va incepe sa vorbeasca! Nu va creste anormal doar pentru ca e in dimensiunea asta! Va creste normal, doar isi va dezvolta capacitatile mintale pentru inceput!
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Halloween  - Pagina 6 Left_bar_bleue0/0Halloween  - Pagina 6 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Halloween  - Pagina 6 Empty Re: Halloween

Mesaj Scris de Alethia Mar Noi 05, 2013 8:20 pm

-Aha, inteleg acum. Ei bine totusi recunosc ca unele lucruri le inteleg cam greu. Si crezi ca poi sa ma ajuti si pe mine sa imi descopar anumite capacitat mentale de exemplu telekinezia? Oare cu asta ne nastem toti dar de obicei e in stare latenta sau s-ar putea doar unii sa ne nastem cu ea si altii fara?
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Halloween  - Pagina 6 Empty Re: Halloween

Mesaj Scris de Kami Rei Mier Noi 06, 2013 8:18 pm

-Nu va nasteti cu asa ceva! Este tot un dar, pe care il poti dobandi prin munca proprie. Nu sunt multi pamanteni, care sa fi primit acest dar, desigur la inceput am fost generosi si l-am oferit mai multor civilizatii, dar s-a intamplat din nou ca lacomia si egoismul sa se instaleze si atunci s-au provocat pagube imense. Este tot interzis, desi doar cateva civilizatii din Univers au fost capabile sa il foloseasca raspunzator, asa ca lor le-a fost permis sa pastreze acest dar. Si te asigur ca rasa ta nu e una dintre ele. Cand oferim aceste abilitati, trebuie sa ne asiguram ca sunteti vrednici de ele, de aceea va putem privi gandurile si inima. Tu nu poti avea aceasta abilitate!
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Halloween  - Pagina 6 Left_bar_bleue0/0Halloween  - Pagina 6 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Halloween  - Pagina 6 Empty Re: Halloween

Mesaj Scris de Alethia Joi Noi 07, 2013 6:35 am

-De ce crezi ca eu nu as fi vrednica sa am aceasta putere telekinezia? Oricum ma multumesc cu ce puteri am insa nu cer nimic in plus vreau sa pot sa demonstrez mie atat cat si tie ca poate te inseli. Daca unul din specia mea te-a dazamagit pe tine si pe semenii tai vreodata, nu inseamna ca si eu sunt la fel. Nu vreau telekinezia ci vreau doar un test in care sa pot demonstra daca as fi vrednica sau nu.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Halloween  - Pagina 6 Empty Re: Halloween

Mesaj Scris de Kami Rei Joi Noi 07, 2013 12:58 pm

-Vrei un test, care sa-ti arate si tie cum e inima ta?! Se poate rezolva, dar daca esuezi iti vei pierde si puterile pe care le ai si vei deveni un simplu caine! Esti dispusa sa risti?
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Halloween  - Pagina 6 Left_bar_bleue0/0Halloween  - Pagina 6 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Halloween  - Pagina 6 Empty Re: Halloween

Mesaj Scris de Alethia Joi Noi 07, 2013 1:58 pm

-Ideea e ca m-am atasat prea mult de tine si de aceasta dimensiune. Pe puteri nu prea pun prea mare pret. Nu ma intereseaza daca le am sau nu. Misiunea mea este sa teapar pe tine si sa iti fac tie viata mai frumoasa. Ce pot sa zic e ca stiu unele lucruri despre mine: Daca ma atasez de cineva incep sa iubesc neconditionat, dar imi recunosc si cateva defecte: Geloasa, posesiva, uneori iritanta, ma enervez repede, spun lucruri care poate supara si pe altii si asta la nervi sau uneori fara intentie.


Ultima editare efectuata de catre Alethia in Joi Noi 07, 2013 2:14 pm, editata de 1 ori
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Halloween  - Pagina 6 Empty Re: Halloween

Mesaj Scris de Kami Rei Joi Noi 07, 2013 2:00 pm

-Asta nu ma surprinde! Asta s-a intamplat si cu stramosii tai care au venit pe Pamant cu mii de ani in urma!
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Halloween  - Pagina 6 Left_bar_bleue0/0Halloween  - Pagina 6 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Halloween  - Pagina 6 Empty Re: Halloween

Mesaj Scris de Alethia Joi Noi 07, 2013 2:19 pm

-Si oare acei stramosi ai mei de care vorbesti tu, au fost cei care au aterizat in Egipt? Ma refer la Anubis, Seth si ceilalti din rasa lor. Si da am auzit lucruri rele despre ei. Eu vreau doar sa incerc sa demonstrez si faptul ca ma pot schmba in bine adica mai bine de atat decat sunt acum. Si nu tie neaparat ci si mie insumi.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Halloween  - Pagina 6 Empty Re: Halloween

Mesaj Scris de Kami Rei Joi Noi 07, 2013 6:51 pm

-Da, despre ei este vorba! Au venit atunci sa ii transforme in sclavi pe oameni! Doar ca am intervenit eu, si cometa cu care au venit s-a prabusit deasupra Egiptului! E o intreaga poveste! Si avand in vedere ca sunt ceea ce sunt, binele si raul nu exista, cel putin in conceptia nostra, a ingerilor intunecati. Doar gandirea va face sa vedeti lucrurile in bine sau in rau. Crezi ca ai putea fi mai buna, daca ai avea aceasta putere? Poti da o definitie a Binelui? Dar a Raului?
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Halloween  - Pagina 6 Left_bar_bleue0/0Halloween  - Pagina 6 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Halloween  - Pagina 6 Empty Re: Halloween

Mesaj Scris de Alethia Joi Noi 07, 2013 8:12 pm

-Nu am spus ca am nevoie de o alta putere ca sa devin mai buna ci ca as putea fi mai buna ca sa iti demonstrez atat ie cat si mie ca pot fi mai bua decat sunt in prezent. Ei bine o definitie a binelui ar fi ca este calea dreapta si normala pe care trebuie sa o apuce fiintele, sa fie ascultatoare si sa faca fapte placute ingerilor si lui Dumnezeu cum ar fi: Sa-si ajute semenii, sa iubeasca neconditionat, si sa ne ferim de fapte rele care sunt ei bine gelozia, lacomia, orgoliul, etc. Adica sa avem grija sa nu producem suferinta aproapelui.
Ei bine si o definitie a raului ei bine sunt acele fapte prin care o fiinta poate produce suferinta aproapelui: Crima, furtul, lacomia, gelozia, orgoliul, si cam tot ce intra in lista pacatelor. Si sunt atat de multe incat probabil ar putea depasi numarul firelor de nisip de pe o plaja. Probabil o lista cu pacatele existente daca ai aseza-o ar fi atat de lunga incat ai putea infasura Globul Pamantesc cu ea.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Halloween  - Pagina 6 Empty Re: Halloween

Mesaj Scris de Kami Rei Joi Noi 07, 2013 8:38 pm

-Asta e binele si raul vazut prin ochii tai! Eu nu am asemenea conceptii, nici fiintele ca mine. Cand esti nemuritor viata devine plictisitoare! Oamenii sunt obsedati sa gaseasca o cale prin care sa devina nemuritori, crezand ca asta va fi bine pentru ei, dar ghici ce? Majoritatea lucrurilor pe care ei le cred sunt eronate. Totul se intampla cu un motiv, de aceea nimmic nu este bine si nimic nu este rau!
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Halloween  - Pagina 6 Left_bar_bleue0/0Halloween  - Pagina 6 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Halloween  - Pagina 6 Empty Re: Halloween

Mesaj Scris de Alethia Joi Noi 07, 2013 9:19 pm

-Totusi am eu o anumita idee despre conceptia ingerilor: Faptul ca oamenii sau fiintele asemanatoare lor trebuie sa traiasca intr-o maniera pacifista fara sa pacatuiasca si fara sa afeceze viata celorlati. Este legea universului data de insusi creatorul lui. Sa traiesti fara sa pacatuiesti, adica fara sa afectezi viata celorlati si sa respecti cele 10 porunci date de el.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Halloween  - Pagina 6 Empty Re: Halloween

Mesaj Scris de Kami Rei Vin Noi 08, 2013 11:10 am

-Hai sa lasam balta acest subiect! Desi vorbesc pe inteles, tu nu ma poti pricepe, si iti creezi propriile teorii care te multumesc. Mintea ta nu poate pricepe infinitul si eternitatea, decat ca vorbe! E inutil sa mai purtam aceasta conversatie! E tarziu...du-te sa te culci!
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Halloween  - Pagina 6 Left_bar_bleue0/0Halloween  - Pagina 6 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Halloween  - Pagina 6 Empty Re: Halloween

Mesaj Scris de Alethia Vin Noi 08, 2013 11:30 am

-Da, poate am o minte limitata fata de a ta dar nu ingusta. Eu nu voi face niciodata ceea ce eu percep ca nu ar fi bine sa fac. Da recunosc ca am mai muscat cativa oameni insa aceia erau infractori. Spun eu apoi ma duc sa ma culc intr-un dormitor al palatului.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Halloween  - Pagina 6 Empty Re: Halloween

Mesaj Scris de Kami Rei Vin Noi 08, 2013 11:49 am

Dupa un somn lung, am fost trezita de pisoiul, care se juca cu suvitele mele de par.
-Neata si tie, Motocel! ii spun eu somnoroasa. Hai sa mancam, apoi vom face o mica excursie!
Pisoiul imi raspunse cu un mieunat.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Halloween  - Pagina 6 Left_bar_bleue0/0Halloween  - Pagina 6 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Halloween  - Pagina 6 Empty Re: Halloween

Mesaj Scris de Alethia Vin Noi 08, 2013 8:21 pm

Ma trezesc si eu. Cum aveam auzul foarte fin auzisem. Ma reped pana ansesem langa printesa.
-Deci veti face o excursie doar voi doi? Pe mine nu ma invitati?
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Halloween  - Pagina 6 Empty Re: Halloween

Mesaj Scris de Kami Rei Vin Noi 08, 2013 8:55 pm

-Poti veni si tu, dar trebuie sa-ti pun o lesa! Vom merge in Egipt!
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Halloween  - Pagina 6 Left_bar_bleue0/0Halloween  - Pagina 6 Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Halloween  - Pagina 6 Empty Re: Halloween

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum