Party-Anime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

07-Ghost

3 participanți

In jos

07-Ghost Empty 07-Ghost

Mesaj Scris de Kami Rei Mar Aug 06, 2013 9:39 am

07-Ghost 07ghostd
07-Ghost

[b style="font-weight:bold;"]Genul seriei:[/b] Acţiune, Fantezie, Supranatural

[b style="font-weight:bold;"]Teme regăsite în serie:[/b] Armată, Demoni, Magie, Super puteri

[b style="font-weight:bold;"]Vârsta recomandată:[/b] 15+

[b style="font-weight:bold;"]Data lansării:[/b] 7 Aprilie 2009

[b style="font-weight:bold;"]Număr de episoade:[/b] 25

[b style="font-weight:bold;"]Episoade traduse:[/b] 25 (Serie completă)

[b style="font-weight:bold;"]Descriere:[/b]
Academia Militară a Imperiului Barsburg e cunoscută pentru antrenarea elitelor ce aduc victorie imperiului. Studenţii academiei folosesc o abilitate numită "Zaiphon" pentru a lupta, în timp ce utilizarea Zaiphonului depinde de natura soldatului.

Teito Klein, student al academiei, e unul dintre cei mai promiţători soldaţi. Deşi ridiculizat de toţi pentru că e sclav fără nicio amintire a trecutului său, el are un prieten student numit Mikage. În timp ce se pregăteşte pentru examenul final, Teito descoperă un secret întunecat al trecutului său. Când încearcă să-l asasineze pe Ayanami, un înalt ofiţer ce l-a ucis pe tatăl său, eşuează, Teito e închis aşteptându-şi pedeapsa.

Dorind ce e mai bun pentru Teito, Mikage îl ajută să scape. Acesta este lăsat în urmă suportând consecinţele...

Ce se va întâmpla oare mai departe?

Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
07-Ghost Left_bar_bleue0/007-Ghost Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

07-Ghost Empty Re: 07-Ghost

Mesaj Scris de Tsubaki Mar Aug 06, 2013 9:43 am

Pare destul de interesant.Probabil i-l voi viziona!
Tsubaki
Tsubaki
Fanatikirei
Fanatikirei

▐ Mesaje : 85
▐ Puncte : 19951
▐ Reputaţie : 14
▐ Înscris la : 04/07/2013
feminin

Sus In jos

07-Ghost Empty Re: 07-Ghost

Mesaj Scris de Mireu Joi Aug 08, 2013 10:24 am

Acest anime l-am vizionat si pot spune ca mi-a atras atentia ,chiar imi place si are o grafica destul de frumoasa ,mie una chiar mi-a atras atentia si mi-a placut este destul de intersant de vizionat.Si personajele chiar mi-au starnit un interes mai ales Frau dar si Hakuren ,nu stiu inte-un mod anume nu prea i-am dat atentie lui Teito ,chiar daca a fost personajul principal,dar intr-un final chiar mi-a placut acest anime si ce as putea spune doar ca fiecare personaj are un rol al sau si este structurat intr-o alta maniera ,pentru mine toate personajele care apartin acestui anime sunt speciale si unice.
Mireu
Mireu
Chibincepător
Chibincepător

▐ Mesaje : 12
▐ Puncte : 19686
▐ Reputaţie : 13
▐ Înscris la : 08/08/2013

Sus In jos

07-Ghost Empty Re: 07-Ghost

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum