Party-Anime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

- Titania -

5 participanți

In jos

- Titania - Empty - Titania -

Mesaj Scris de Akane Lun Iul 08, 2013 11:22 am

Ohayo! {◕ ◡ ◕}
Ficul pe care o să-l încep chiar acum conţine personaje din anime-ul Fairy Tail. Deoarece mulţi nu l-au văzut încă, voi încerca să le introduc treptat. Personajul principal va fi Akane Redfox, un RPC. (role play character - OC original character)
Titania înseamnă regina zânelor (magicienilor) iar titlul a fost inspirat de la porecla unui personaj. (Erza Scarlet)

Acest fic este făcut doar pentru distracţie, nu doresc să fac profit de pe urma personajelor sau a animeului.
Fairy Tail (c) Hiro Mashima


Lectură plăcută! ◡‿◡✿

Capitolul I ◕‿‿◕:

Akane se întoarse cu spatele la Gajeel. Îi aruncă o scurtă privire, după care îi zâmbi larg.
- Levy-chan deci...
Gajeel, fratele mai mare a lui Akane era solid, destul de înalt şi avea o voce matură. Ochii săi roşii străluceau ceva mai şters decat ochii lui Akane, care erau mult mai expresivi decât ai lui de altfel. Zâmbetul său badăran se regăsea mai mereu şi pe faţa surorii sale. Doar doi ani îi despărţeau pe cei doi fraţi, însă erau cam de-o minte. Dacă e să ne luăm după spusele lui Akane, el ar fi chiar ceva mai înapoiat decât ea. Pe când Gajeel avea un trup bine lucrat, Akane se evidenţia prin bustul său generos.
Zâmbetul lui Akane începu să aibă o conotaţie perversă. Gajeel se făcu roşu de ruşine.
- Şi când trece Levy-chan pe la noi? Ca să ştiu, să eliberez dormitorul şi să-l aranjez cum se cuvine.
Până aici îi fu lui Gajeel. Mai-mai că-i veni să leşine. Lisanna, cea mai bună prietenă a lui Akane, se amuză copios, însă schiţă doar un zâmbet larg. Era discretă, nu-i plăcea să sară în evidenţă. Ura când privirile tuturor o săgetau. Prefera să se destindă doar când era în preajma lui Akane. De data aceasta însă i se păru un moment nepotrivit să râdă. Lisanna era ceva mai înaltă decât Akane, avea ochii de un albastru uşor strident şi părul alb. Mereu îl avusese tuns scurt.
- Ştii, chiar îmi place de voi doi, continuă Akane. Ea e mică, drăguţă, ceva cam plată ce-i drept, dar e tânără înca.
- Iar baţi campii Akane, ţinu Gajeel să adauge.
Cu un aer superior, aceasta nu se lăsă atinsă de remarca fratelui său, continuând.
- Şi are părul acela albastru, atât de drăguţ!
- Mhm, cum zici tu, reuşi Gajeel să boloboroseacă.
Akane apoi făcu o jumătate de piruetă şi o luă în direcţia scărilor. Lisanna o urmă. Cele două deciseseră să se uite la un film. Akane, ca de obicei, adormi pe parcurcurs. Nu-i plăceau comediile romantice. Le găsea patetice deoarece totul se termina mereu cu bine, iar scenele de umor i se păreau expirate, ea făcând în opinia ei glume mult mai bune. În acea seară Akane nu putu să doarmă. Nu se simţea în largul ei.
Cu o săritură destul de stângace reuşi să se ridice din pat, ce-i drept, cam zgomotos. Coborî scările încet. Afară ploua. În lumina generoasă a primului fulger reuşi să distingă silueta fratelui său. Acesta îi făcu semn să se apropie.
- Deci şi tu pleci în misiunea aia, nu?
Akane dădu din cap, aprobând afirmaţia lui Gajeel. Acesta încercă să afişeze un zâmbet fals, cât s-o liniştească pe sora sa, însă fără succes. Gândul lui Akane era distras doar de următoarea misiune, prima ei misiune de rangul S. Ea însoţea echipa în calitate de medic. Ea era singura considerată incapabilă să ţină piept primejdiilor. Într-adevăr, Akane nu era prea puternică. Abilităţile sale excelente de medic nu o făcau mai deloc utilă într-o luptă, ci mai degrabă cea mai uşoară ţintă.
Akane inspiră adânc şi se uită în ochii fratelui ei. El nu era de găsit. Era pierdut printre amintiri.



Capitolul II va fi gata în curând! Dacă observaţi greşeli gramaticale sau de tastare vă rog să mă anunţaţi!
Sper că va plăcut minna-san! ●﹏●
Akane
Akane
Chibincepător
Chibincepător

▐ Mesaje : 17
▐ Puncte : 19794
▐ Reputaţie : 4
▐ Înscris la : 03/07/2013
▐ Vârsta : 24
▐ Localizare : Braşov
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
- Titania - Left_bar_bleue0/0- Titania - Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

- Titania - Empty Re: - Titania -

Mesaj Scris de Kanon Lun Iul 08, 2013 3:16 pm

Astept capitolul 2 sa vad ce se intampla mai departe.Pana aici e foarte bine!:) 

P.S. Si eu am vazut Fairy Tail
Kanon
Kanon
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 613
▐ Puncte : 20621
▐ Reputaţie : 51
▐ Înscris la : 27/06/2013
▐ Vârsta : 25
feminin

https://party-anime.forumgratuit.ro

Sus In jos

- Titania - Empty Re: - Titania -

Mesaj Scris de Miyu Lun Iul 08, 2013 4:20 pm

Mi-ar fi placut sa fie personaje originale, create de tine, dar e foarte fain si asa :D
Buna treaba! Asteptam continuarea.
Miyu
Miyu
Saikonorific member
Saikonorific member

▐ Mesaje : 199
▐ Puncte : 20085
▐ Reputaţie : 61
▐ Înscris la : 30/06/2013
▐ Vârsta : 26
▐ Localizare : Brasov
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
- Titania - Left_bar_bleue0/0- Titania - Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

- Titania - Empty Re: - Titania -

Mesaj Scris de Kami Rei Lun Iul 08, 2013 7:56 pm

Imi place pana acum, +faptul ca ai scris cu diacritice.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21253
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
- Titania - Left_bar_bleue0/0- Titania - Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

- Titania - Empty Re: - Titania -

Mesaj Scris de Symynyka Vin Iul 12, 2013 7:48 am

Imi place,abia astept continuarea.
Symynyka
Symynyka
Fanatikirei
Fanatikirei

▐ Mesaje : 70
▐ Puncte : 19843
▐ Reputaţie : 26
▐ Înscris la : 10/07/2013
▐ Vârsta : 24
▐ Localizare : In the middle of nowhere
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
- Titania - Left_bar_bleue0/0- Titania - Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

- Titania - Empty Re: - Titania -

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum