Party-Anime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Primul anime vizionat

+6
Kami Rei
Miyu
Cherry-chan
Tokiwa
Kanon
Selshe
10 participanți

In jos

Primul anime vizionat  Empty Primul anime vizionat

Mesaj Scris de Selshe Dum Iul 07, 2013 7:00 pm

Care a fost primul anime vizionat de voi ?


Primul anime al meu a fost Cardcaptor Sakura . Aveam numai 5 ani , dacă-mi amintesc bine , abia după mai bine de 4 ani am aflat că e anime şi nu un simplu desen animat cum credeam la vârsta aceea Primul anime vizionat  Tumblr_inline_mp319mWg7r1qz4rgp.
Selshe
Selshe
Leaderyokai
Leaderyokai

▐ Mesaje : 157
▐ Puncte : 20082
▐ Reputaţie : 42
▐ Înscris la : 05/07/2013
▐ Localizare : Ne∇erland
masculin

Sus In jos

Primul anime vizionat  Empty Re: Primul anime vizionat

Mesaj Scris de Kanon Dum Iul 07, 2013 8:12 pm

Cred ca a fost Inuyasha vazut pe la vreo 7 ani pe A+ sau Naruto nu mai stiu...
Kanon
Kanon
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 613
▐ Puncte : 20696
▐ Reputaţie : 51
▐ Înscris la : 27/06/2013
▐ Vârsta : 25
feminin

https://party-anime.forumgratuit.ro

Sus In jos

Primul anime vizionat  Empty Re: Primul anime vizionat

Mesaj Scris de Tokiwa Joi Iul 18, 2013 10:29 pm

Eu nu mai ştiu sigur. Poate Pokemon cam acum 8-9 ani sau Shaman king deşi am amintiri vagi despre Inuyasha şi Yu-Gi-Oh. Ştiu că eram extrem de fascinată la YGO când începeau duelurile acelea.
Tokiwa
Tokiwa
Fanatikirei
Fanatikirei

▐ Mesaje : 52
▐ Puncte : 19876
▐ Reputaţie : 17
▐ Înscris la : 12/07/2013
feminin

Sus In jos

Primul anime vizionat  Empty Re: Primul anime vizionat

Mesaj Scris de Cherry-chan Vin Iul 19, 2013 7:03 am

Primul anime vazut a fost cred Inuyasha pe la 9-10 ani cam asa pe A+ (acum Animax)
Cherry-chan
Cherry-chan
Chibincepător
Chibincepător

▐ Mesaje : 5
▐ Puncte : 19763
▐ Reputaţie : 4
▐ Înscris la : 19/07/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Strada Oborului,Curtea de Arges
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Primul anime vizionat  Left_bar_bleue0/0Primul anime vizionat  Empty_bar_bleue  (0/0)

http://animelovers.forumgratuit.ro

Sus In jos

Primul anime vizionat  Empty Re: Primul anime vizionat

Mesaj Scris de Miyu Sam Iul 20, 2013 10:16 am

Shaman King si Naruto au fost primele anime-uri pe care le-am vazut la 7-8 ani, cred, nu mai tin bine minte...
Miyu
Miyu
Saikonorific member
Saikonorific member

▐ Mesaje : 199
▐ Puncte : 20160
▐ Reputaţie : 61
▐ Înscris la : 30/06/2013
▐ Vârsta : 26
▐ Localizare : Brasov
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Primul anime vizionat  Left_bar_bleue0/0Primul anime vizionat  Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Primul anime vizionat  Empty Re: Primul anime vizionat

Mesaj Scris de Kami Rei Joi Aug 01, 2013 12:45 pm

Primul anime vizionat  Yaichino
Multa lume ma intreaba cum am ajuns eu in “lumea” Japoniei, motivul este relativ simplu totul a inceput cu anime si primele “fascinatii”, cele care m-au introdus intr-o lume de basm, in care binele invinge intotdeauna au fost: Candy Candy ,Sandy Belle,  Sailor Moon, Wedding Peach, Samurai X. Trebuie sa spun ca nici prin gand nu-mi trecea pe atunci ca acestea ar fi desene japoneze, dezmeticirea a venit mai tarziu si odata cu ea a venit si placerea de a cunoaste mai mult, de a ma desprinde de limita data de primele desene.
     Dintre toate, fascinatia cea mai mare mi-a produs-o Sailor Moon. Era pe atunci desenul ideal, veselie,prietenie, iubire, fete nostime combinate si cu  momente de tristete. Este poate desenul pe care l-au vazut si baietii si pe care l-au adorat cu aceesi fervoare ca noi fetele dar nu o recunosc.
     Revazand acum Sailor Moon am facut o calatorie in timp – in copilarie dar in acelasi  timp realitatea m-a lovit in fata. Departe de emotia pe care inca mi-o tarneste, nu am putut sa nu remarc ca inocenta pe care o vedeam cu ochi de copil s-a dovedit a fi putin iluzorie.Nu vreau sa critic un desen care mi-a placut atat de mult dar o s-o fac…departe de imbracamintea fantastica si de figurile haioase, Sailor Moon discuta teme actuale si acum: fete si baieti la care prietenia a ajuns la iubire…mereu ma intrebam ce-i cu Sailor Neptun si Uranus, copil fiind mi se parea ciudata apropierea lor; mai tarziu si alte impresii mi s-au naruit, anumite personaje s-au dovedit a fi baieti deghizati in fete, aparea mai multa nuditate decat remarcasem pana atunci. Desi viziunea idilica despre acest desen s-a schimbat putin mesajul a ramas, placerea a ramas, inca imi starneste zambete pana la hohote de ras, inca ma regasesc plangand si agitandu-ma la partile  triste desi stiu deja finalul tuturor partilor rele….tocmai ideile ca binele, iubirea, prietenia, increderea, credinta inving mereu ma fac sa ador in continuare acest desen, ma fac sa trec peste diferitele impresii de atunci si de acum…ma fac sa spun ca Sailor Moon desi sugereaza simplitate, banal, de basm – bine contra rau; de fapt plin de sentimente, de trairi, de ganduri, de mesaje pozitive.
    Sailor Moon nu este un desen facut neaparat pentru copii, este un desen pentru toate varstele, pentru toti cei care pastreaza vesnic acea dorinta sa se intoarca in trecut, cand joaca era telul principal.
    Un lucru pe care poate nu l-am spus si am uitat sa-l spun este ca-mi gasesc si regasesc cele mai multe idei, inca, in lumea aceasta desenata.
Trebuie sa recunosc ca nu mi-a mai placut Mamo-chan prea mult mai ales de cand a aparut Seiya, desi tarziu, m-a cucerit complet.
 Primul anime vizionat  Shainea
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21328
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Primul anime vizionat  Left_bar_bleue0/0Primul anime vizionat  Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Primul anime vizionat  Empty Re: Primul anime vizionat

Mesaj Scris de Symynyka Mier Aug 07, 2013 7:22 am

Primele mele animeuri au fost: Pokemon si inca un anime despre un pui galben pe Animax.Tin minte cateva momente din Inuyasha,Dragon Ball Z si Naruto,dar inainte credeam ca sunt desene animate.Auzeam mai mereu de la sora mea numele ''Sailor Moon'',ea zicand ca e un desen frumos din copilaria ei.Eu consider ca acesta a fost primul meu anime,deoarece stiam ca e facut in Japonia si m-am apucat sa il vizionez complet.Nu credeam ca cineva de pe forum va povesti despre animeul meu preferat.Apropo,Kami Rei,sunt de acord cu tine.Nu mi-au placut momentele cu Haruka si Michiru,in capul mau era ceva de genul "Wtf?". =))
Symynyka
Symynyka
Fanatikirei
Fanatikirei

▐ Mesaje : 70
▐ Puncte : 19918
▐ Reputaţie : 26
▐ Înscris la : 10/07/2013
▐ Vârsta : 24
▐ Localizare : In the middle of nowhere
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Primul anime vizionat  Left_bar_bleue0/0Primul anime vizionat  Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Primul anime vizionat  Empty Re: Primul anime vizionat

Mesaj Scris de Miruna-chan Mier Aug 07, 2013 2:11 pm

Kaleido Star primul anime vazut de mine pe la varsta de 9-10 cam asa
Miruna-chan
Miruna-chan
Chibincepător
Chibincepător

▐ Mesaje : 13
▐ Puncte : 19688
▐ Reputaţie : 6
▐ Înscris la : 07/08/2013
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Primul anime vizionat  Left_bar_bleue0/0Primul anime vizionat  Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Primul anime vizionat  Empty Re: Primul anime vizionat

Mesaj Scris de Alethia Vin Oct 18, 2013 12:37 pm

Primul meu anime vizionat a fost Sailor Moon acum vreo 15 ani pe TVR 1 habar nu aveam ca e anime De anime am aflat recent acu vreo 4 ani.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19908
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Primul anime vizionat  Empty Re: Primul anime vizionat

Mesaj Scris de MyuSan Mar Dec 01, 2015 9:06 am

Kaleido Star.
MyuSan
MyuSan
Chibincepător
Chibincepător

▐ Mesaje : 4
▐ Puncte : 15443
▐ Reputaţie : 3
▐ Înscris la : 30/11/2015
▐ Vârsta : 23
▐ Localizare : Curtea de Arges

Sus In jos

Primul anime vizionat  Empty Re: Primul anime vizionat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum