Party-Anime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Unforgivable: The Sin

In jos

Unforgivable: The Sin Empty Unforgivable: The Sin

Mesaj Scris de Reina Asakura Sam Feb 28, 2015 9:06 am

Capitolul 1
                                                                                     Întâlnirea

Mâncarea noastră era pe terminate și mai aveam mult de mers. Mergeam de câteva zile spre locul în care se zvonea că a fost văzută ultima oară.
Pădurea parcă nu se mai sfârșea, iar văicărelile tovarășului meu nu încetau. Pădurea părea mai întunecată. Cu cât norii plumburii se apropiau, cerul începea să-și cânte tristețea prin tunete și fulgere.
- Tinere domn, ar trebui să ne găsim un adăpost pentru noapte. Am obosit și se apropie furtuna.
- Da, i-am răspuns cu o voce indiferentă, apoi ne-am continuat drumul.
După câteva minute cerul începu să își reverse lacrimile ca mici săgeți asupra pământului, iar vântul se înteți biciuindu-ne fețele.
La lumina fulgerelor, observasem la câțiva pași în fața noastră o căsuță abandonată. Aceasta era distrusă pe alocuri, dar cel puțin ne putea oferi un acoperiș deasupra capului. Părea abandonată de mult timp.
- O să ne adăpostim aici. Du-te și caută lemne pentru foc.
În timp ce el căuta lemne, eu am intrat în căsuță și am început să-mi scutur hainele ude. Trebuia să mă usuc înainte de a veni. Deodată, am auzit niște strigăte furioase și am ieșit afară, crezând că este tovarășul meu. Mi-am luat sabia și am început să mă uit în jur cu atenție.
Spre mine alerga o fată, urmată de trei siluete amenințătoare. Avea părul lung care-i flutura haotic în umbrele nopții. Siluetele o urmăreau cu înverșunare. Fata se opri și scoase din faldurile rochiei sale un evantai alb/argintiu și începu să se lupte cu umbrele. Erau trei siluete, iar ultimul rămăsese puțin în urmă. Fata învinse cele două apariții și se pregăti să o atace pe a treia, reușind doar să o taie puțin. Aceasta nu păru să observe rana, iar fata o luă la fugă din nou.
Trecu iute pe lângă mine, dar nu păru să mă observe și continuă să alerge, cu umbre în urma ei care nu dădeau vreun semn de oboseală. Silueta trecu și ea pe lângă mine iar eu mi-am întins discret piciorul punându-i piedică.
Gluga îi căzu când se lovi de pământ. Se întoarse cu fața spre mine și am observat cât de palid era acel bărbat. Se uită furios la mine, dar eu mă uitam în jur, de parcă nu l-aș fi văzut și nimic nu se întâmplase. Celelalte umbre își reveniră și se luară după el.
Nu știam de ce erau atât de dornici să o prindă pe acea fată și oricum nu era treaba mea. Între timp, venise și companionul meu cu lemnele. Ne-am dus în căsuță și am aprins focul. Colegul meu, mâncă restul de mâncare lăsându-mi niște colțuri de pâine și apă stătută. Nu era momentul să fiu pretențioasă așa că m-am mulțumit cu ultima noastră rezervă de mâncare. M-am dus mai aproape de foc închizându-mi ochii, ținându-mi mâna în permanență pe teaca sabiei.
Reina Asakura
Reina Asakura
Fanatikirei
Fanatikirei

▐ Mesaje : 76
▐ Puncte : 19819
▐ Reputaţie : 34
▐ Înscris la : 18/07/2013
▐ Vârsta : 26
▐ Localizare : Art World
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Unforgivable: The Sin Left_bar_bleue0/0Unforgivable: The Sin Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Unforgivable: The Sin Empty Re: Unforgivable: The Sin

Mesaj Scris de Reina Asakura Lun Noi 23, 2015 5:47 pm

Aveam din nou acel vis..nu inceta niciodata. Nimic nu il putea opri, indiferent de felul in care imi concentram puterea in manuirea sabiei. Castiga. Din nou cu un pas inaintea mea si mai puternic decat ma asteptasem, imi evita taisul sabiei blocand urmatoarele atacuri. E imposibil!
-Stt! Se va trezi daca mai faci zgomot.

-Ce se..
Am deschis ochii iar in intunecimea camerei am putut distinge 2 siluete. Una din ele il legase pe cel care trebuia sa-mi apere spatele, iar celalalt se apropie de mine, impiedicandu-se spre ghinionul lui.
-Uita-te pe unde calci, tembelule!
Profitand de momentul in care acesta fusese distras de cuvintele partenerului lui, m-am aruncat asupra barbatului punandu-l jos, tinandu-mi sabia la gatul lui.
Reina Asakura
Reina Asakura
Fanatikirei
Fanatikirei

▐ Mesaje : 76
▐ Puncte : 19819
▐ Reputaţie : 34
▐ Înscris la : 18/07/2013
▐ Vârsta : 26
▐ Localizare : Art World
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Unforgivable: The Sin Left_bar_bleue0/0Unforgivable: The Sin Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum