Party-Anime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cadoul

2 participanți

Party-Anime :: RPG :: Parc

In jos

Cadoul  Empty Cadoul

Mesaj Scris de Alethia Mar Ian 28, 2014 8:49 pm

Eram in zona unui parc de la marginea orasului. Ma plimbam cu aripile pliate sub forma de fusta. Era iarna si ninsese mult in oras de vreo cateva zile. Totul era alb. Vazand atata zapada imi veni o idee excelenta. Nu doream sa profit de magie ci vroiam sa fac prin munca fiindca stiam ca chiar daca eram zana si puteam profita de magie, celei are iii era destinat cadoul pe care urma sa il fac aprecia un cadou facut prin munca. Asa ca merg si cumpar o lopata de la un magazin apoi cu un betisor desenasem in zapada planul unui castel care il aveam in minte si apoi cu lopata in mana ma apuc pe treaba. Materie prima aveam destula si indemanare la fel. Desi nu il erminasem din prima seara, dar in 3 zile de munca continua si nu doar ziua ci si noaptea, muncind in fiecare zi de la ora 6.00 AM la 2.00 AM iar pe timp de noapte eliberandu-mi aripile si folosindu-ma de lumina generata de praful de zana amestecat cu anumite substante, reusisem sa inalt un castel de zapada si gheata in stil medieval, cu dimensiunile palatului Buckingam.
Apoi incepusem sa ma ocup de mobilierul din interior care vroiam ca sa respecte tematica sa fie din gheata. Doar aici ma folosesc putin de magie cat sa eliberez apa din palmele mele in primul rand imi facusem o forma in care sa fac cuburi de gheata enorme in forma de paralelipiped. Apoi doa la asta ma foloseam de magie, eliberan din pal,mele mele apa in acea forma care o lasam sa inghete dupa care o scoteam si cu o dalta si un ciocan cumparate, ma apucasem sa sculptez in gheata, o masuta, scaune, un pat cu baldachin, mobila, figurine de gheata pe post de bibelouri, un tron, si tot ce ii mai trebuia unui palat. Dar si cel mai important fiindca vroiam sa imi fie recunoscut talentul,, sculptasem o carte in gheata pe care apoi ma pun sa sculptez scrisul in ea. Scrisesem in ea, un roman psihologic de dragoste, dar nu copiat de pe o carte autentica, c din mintea mea, din imaginata mea de scriitoare dar cu un talent cam mic la scris. Nu imi iesira decat vreo 100 de pagini.
In total castelul de zapada si gheata atat pe exterior cat si pe interior fusese gata in cam 1 saptamana.
Apoi pun niste covoare si perdele.
Apoi ma apuc de sculptat maruntisuri cum ar fi: tacamuri de gheata, vesela din gheata,
Apoi sculptez din gheata un avizier in care pun  bucata din gheata pe care o sculptasem in prealabil cu urmatorul text:

Maribelle Tory, zana majordom regal responsabila de:
Curatenia in palat, sa intretina "covoarele si podelele, mobila in general si mobilierul antic, perdelele, obiectele de arta, ramele fotografiilor, oglinzile, paharele, tacamurile si vesela.
sa asigure "serviciile pentru regina si printesa si pentru eventualii invitati, inclusiv impachetarea si desfacerea bagajelor, sa aiba grija de bijuteriile regale, sa pregateasca baia, sa ajute, daca este cazul, in timpul imbracatului si sa se ocupe de servirea ceaiului si a micului dejun".
Totodata, va fi atenta la detalii si capabila sa "respecte regulile privind confidentialitatea". Si desigur va respecta regulile de protocol.

Dupa ce termin toate acestea scriu o scrisoare de invitatie catre Kami Rei si Lilla. Speram sa imi accepte cadoul acesta, un palat de vacanta facut din zapada si gheata prin propria munca.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Cadoul  Empty Re: Cadoul

Mesaj Scris de Kami Rei Sam Feb 01, 2014 5:49 pm

-Un palat de gheata! spuse Lilla. Este prea frig pentru mine! Imi place sa stau la cald! Nu vom merge, nu-i asa, mami?
-Nu-i nimic! Vom transforma gheata in cristal! Plus ca mi-ar prinde bine o vacanta! Fa-ti bagajele, Lilla! Vom accepta invitatia!
Lilla o vazu pe mama ei trimitand un fluture al Iadului, ca sa o anunte pe zana care le facuse invitatia, apoi se duse sa-si faca bagajele.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Cadoul  Left_bar_bleue0/0Cadoul  Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Sus


Party-Anime :: RPG :: Parc

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum