Party-Anime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

MAGIC NEW YEAR

2 participanți

In jos

MAGIC NEW YEAR Empty MAGIC NEW YEAR

Mesaj Scris de Alethia Mar Dec 31, 2013 9:19 pm

O plaja de pe insula tropicala, langa Ecuator. Noaptea de anul nou. Una din rarele nopti dintre ani cand era luna plina. Ma aflam pe malul marii inconjurata de alte zane si de sirene.
Insula era plina de palmieri si alti pomi fructiferi tropicali a caror fructe tocmai se copsesera. In departare se vedeau luminile orasului din centrul insulei care anunta ca orasul e in sarbatoare. Desigur plaja era un bun loc sa admiri artificiile de deasupra orasului.
In aceasta noapte minunata de an nou cu cer senin, luna plina si marea linstita, totul parea perfect.
Eram intr-una din acele portiuni de plaja nu prea frecventate de lume.
Totul parea perfect chiar si pentru pescarii braconieri acesta era un moment excelent cand puteau captura prada mai usor.
Eu cu celelalte zane si cu sirenele stateam pe stavilopozii si stancile de la malul marii. Observasem cateva vapoare dar credeam ca sunt vapoare turistice. Se auzeau petreceri de pe ele.
Zana Talayla o trimise pe sirena Coral sa prinda niste peste. Insa se parea ca sirena intarzie si atunci alta sirena, Anemone se duse sa o caute dupa care se intoarse sa ne anunte ca Coral fusese prinsa intr-un navod insa pana sa o elibereze, pescarii deja o urcasera pe nava. Initial am vrut ca noizanele sa ne descurcm singure sa o eliberam insa era periculos si atunci facusem un plan. Una din zane sa se duca sa supravegheze oamenii si sirena. Iar alta zana sa se duca in oras dupa ajutoare. Ne trebuia un om care sa stie despre lucrurile paranormale sau un inger.
Dupa ce ne sfatuim, eu Tory, fusesem cea trimisa in cautare a unui om sau a unui inger.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

MAGIC NEW YEAR Empty Re: MAGIC NEW YEAR

Mesaj Scris de Kami Rei Sam Ian 11, 2014 8:45 pm

Stateam in sala palatului, cu luminile stinse. Era noapte, dar afara era o priveliste minunata, pentru ca acoperisem taramul cu zapada, ir acum ningea incet sub lumina lunii. Nu-mi venea in minte ceva mai frumos de atat.
In minte imi reveneau amintiri pe care incercasem din greu sa le uit si pe care in acel moment le goneam cu sunete de pian. Inima are taine pe care nici o ratiune nu le patrunde.

Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
MAGIC NEW YEAR Left_bar_bleue0/0MAGIC NEW YEAR Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

MAGIC NEW YEAR Empty Re: MAGIC NEW YEAR

Mesaj Scris de Alethia Sam Ian 11, 2014 9:34 pm

Zburasem pana nimerisem la acel palat. Cu toate ca luminile erau stinse, am aterizat langa enorma usa a palatului si am ciocanit in ea, asteptand un raspuns.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

MAGIC NEW YEAR Empty Re: MAGIC NEW YEAR

Mesaj Scris de Kami Rei Dum Ian 12, 2014 9:44 am

Imensa usa a palatului se deschise, iar eu asteptam sa vad cine avea indrazneala sa ma deranjeze. De fapt, stiam cine era si scopul pentru care venise, dar cum nu aveam altceva mai bun de facut, ma asez pe tronul de catifea si luminez palatul cu flacarile mele, care pareau sa distruga totul in calea lor. Mi-am deschis cele sase aripi, care luasera foc si asteptam sa-i vad reactia zanei si felul in care urma sa se prezinte in fata mea.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
MAGIC NEW YEAR Left_bar_bleue0/0MAGIC NEW YEAR Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

MAGIC NEW YEAR Empty Re: MAGIC NEW YEAR

Mesaj Scris de Alethia Dum Ian 12, 2014 9:03 pm

Intru in palat, ajung in sala tronului iar de cum pasisem in sala tronului, imi las capul plecat cu ochii lapamant si ajungand mai aproape, fac o plecaciune, si apoi ma las in genunchi.
-Buna Ziua, alteta. Numele meu e Tory. Vroiam sa va aduc la cunostinta despre faptul ca in apele din jur si-au facut din nou curajul si aparitia piratii care pesciesc ilegal delfini si mai ales sirene.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

MAGIC NEW YEAR Empty Re: MAGIC NEW YEAR

Mesaj Scris de Kami Rei Dum Ian 12, 2014 9:16 pm

Kami Rei o privi stupefiata, dupa care ii spuse furioasa:
-Si de ce mi-ar pasa de sirene si de zane? Dupa cum v-ati purtat cu mine, mai aveti curajul sa apareti in fata mea?! Creaturi nedemne! Ar trebui sa va sterg de pe fata acestui taram! Doar pentru faptul ca nu v-am distrus pana acum, ar trebui sa fiti recunoscatoare! Daca nu dispari in momentul asta, te asigur ca piratii vor fi ultima dintre problemele tale si ale celor ca tine!
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
MAGIC NEW YEAR Left_bar_bleue0/0MAGIC NEW YEAR Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

MAGIC NEW YEAR Empty Re: MAGIC NEW YEAR

Mesaj Scris de Alethia Dum Ian 12, 2014 9:25 pm

-Stii, ceea ce s-a intamplat a fost de mult timp. Pentru una sau catev zane care ti-au facut probleme, nu trebuie sa te razbuni pe un popor intreg. Stii vorba aia? Fiecare padure cu uscaturile ei? Da, e adevarata. E adevarat ca si printre noi zanbele exista zane rele. Dar asta nu inseamna sa te razbuni pe intreg poporul din Fairytopia, pe toate zanele bune. De regula zanele rele la noi sunt judecate si dupa ce calaul le taie aripile sunt aruncate in Mlastinile Hinderland ori in lumea oamenilor, in acest ultim caz le e dat sa bea si din potiunea uitarii.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

MAGIC NEW YEAR Empty Re: MAGIC NEW YEAR

Mesaj Scris de Kami Rei Lun Ian 13, 2014 3:10 pm

-Daca ar fi fost vorba doar despre cateva zane, as fi trecut si eu cu vederea! Dar eu vorbesc despre tot poporul tau! Asa ca sa nu indraznesti sa-mi tii morala despre ce este bine si ce nu, creatura ignoranta! Intreaba-i pe batranii satului despre ce au facut si i-au convins pe toti sa-i urmeze! Desi ma indoiesc ca iti vor spune adevarul! Du-te la ei si afla versiunea lor de adevar, apoi iti voi spune eu ceea ce s-antamplat cu adevarat! Acum dispari sau eu voi fi calaul tau!
M-am asezat din nou la pian si am cantat un cantec linistitor, care sa ma ajute sa-mi reprim furia.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
MAGIC NEW YEAR Left_bar_bleue0/0MAGIC NEW YEAR Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

MAGIC NEW YEAR Empty Re: MAGIC NEW YEAR

Mesaj Scris de Alethia Lun Ian 13, 2014 4:19 pm

-Te-ai gandit probabil ca nemernicii de spiridusi ar fi putut provoca totul si ar fi aranjat incat sa pice vina pe noi? De cand ne stim suntem in razboi cu afurisitii aia. Ce-i drept in prezent suntem intr-un razboi rece. Dar am avut multe razboaie cu ei. Desi nu stiu care e situatia care te-a enervat o sa ma duc sa aflu asta dupa ce o sa reusesc sa imi salvez singura prietenele. O sa ne mai vedem. Spun eu si zbor de acolo. Cum singura nu puteam sa salvez prietenele imi amintesc ca existau 2 marinari destul de curajosi care ar fi putut sa lupte cu piratii. Asa ca plec in cautarea lor.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

MAGIC NEW YEAR Empty Re: MAGIC NEW YEAR

Mesaj Scris de Kami Rei Lun Ian 13, 2014 7:26 pm

Am stins din nou luminile si m-am lasat cuprinsa de mrejele melancoliei. O melodie acopera tipatul linistii. Un zgomot placut care adesea da o anume stare de spirit: bucurie,implinire, liniste, libertate, tristete, ura, teama…
In urma mea ramane o melodie… o melodie in intuneric. Nimic mai mult...
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
MAGIC NEW YEAR Left_bar_bleue0/0MAGIC NEW YEAR Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

MAGIC NEW YEAR Empty Re: MAGIC NEW YEAR

Mesaj Scris de Alethia Mar Ian 14, 2014 6:57 pm

M intorc la malul marii si vrbesc cu o alta zana ca sa incerce sa ii aseasca pe marinarii aceia, si alte zane si sirene sa incerce sa o elibereze pe cea prinsa de pirati. Intre timp eu urma sa ma duc la batranii saului sa aflu ce se intamplase de Kami Rei era impotriva zanelor si sirenelor. Cel mai bun loc in care ai putea gasi batranii intepeti intr-un sat ar fi sezatoarea care de regula era organizata undeva prin centrul satului. Ajung acolo si gasesc un batran ce parea ca depasise suta. Era cel mai batran din sat .M-as fi astpetat sa aiba 105 sau 100 ani, dar m-am socat cand am aflat varsta lui. 178 si nu a fost ingurul soc ci al 2-lea soc a fost ca tatal sau traise 230 .Proveneau dintr-o familie a caror membri erau longevivi. Insa totusi nici unul din familia lor nu a depasit vreodaata 250. Iar toti din tata in fiu, tot arborele lor genealogic de la radacina pana in varf, au fost de meserie bibliotecari, istorici sau anticari. Batranul ma chemase acasa la el si ma servise cu un ceai. Apoi ma condusese intr-un beci in care se afla o intreaga biblioeca cu peste 12 milioane de carti si 120 milioane de papirusuri. Imi mai prezentase si o amuleta ce o purta la gat. Ea era primita prin succesiune din taa in fiu de generatii intregi iar ea conferea puterea de a vedea zanele si alte fiinte magice chiar si cand ele sunt invizibile. Astfel cine o purta putea vedea adevarata fata a intamplarilor. Astfel imi spusese despre momentul din razboi cand in armata lui Constantin cel Mare dupa ce el facuse crucea, s-au alaturat ostile ingeresti armatei sale, si de aceea biruise o armata mult mai mare decat a sa.
Apoi dupa ce ii cer sa imi povesteasca pentru ceea ce venisem imi spuse:
Acum cateva mii de ani, pe timpul in care zanele si sirenele erau intr-un razboi cu spiridusii, iar Kami Rei, era un inger copil, niste spiridusi se ascunsesera pe langa palatul lui Kami Rei. Zanele lansasera niste bombe din aer inainte ca palatul lui Kami Rei sa fie evacuat complet si asta deoarece zana care era insarcinata cu supravegheerea palatului daduse ordinul prea repede. De atunci Kami Rei nu a mai reusit sa isi vada parintii. Nu se stie daca au disparut sau au murit in acel atac. E si normal ca Kami Rei sa fie suparata pe toate zanele. Declaratia de razboi de atunci venise din partea zanelor.
Desi poate intre timp au mai fost si alte motive pentr care sa fie suparata. Ai putea sta sa studiezi sau ai putea sa incerci sa afli de la ea. Spuse acel batran.
Apoi dupa ce aflasem asta, ma intorc la palatul lui Kami Rei ca sa aud si versiunea ei.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

MAGIC NEW YEAR Empty Re: MAGIC NEW YEAR

Mesaj Scris de Kami Rei Sam Feb 01, 2014 6:22 pm

Dupa ce auzisem povestile aiurite pe care mi le indrugase zana, eram atat de furioasa incat imi venea sa dau cu ea de pamant. Niciodata nu mai auzisem asemenea tampenii.
-Cum indraznesti sa-mi vii cu asemenea prostii?! Se vede ca ti s-a urat cu viata! Esti o sinucigasa? Humph! Si mai aveti tupeul sa spuneti ca sunteti pure la suflet, ca nu sunteti capabile de a avea sentimente negative...Ei bine, voi sunteti niste monstrii! Niste mincinosi si niste tradatori! Asta sunteti cu totii! Sa nu-mi mai vorbesti niciodata de bunatatea zanelor sau de cat de fermecatoare sunteti! Va urasc! Dispari din fata ochilor mei si sa nu mai apari vreodata, altfel ai cuvantul meu ca te voi trimite in Iad pe tine si pe toate zanele tale!
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
MAGIC NEW YEAR Left_bar_bleue0/0MAGIC NEW YEAR Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

MAGIC NEW YEAR Empty Re: MAGIC NEW YEAR

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum