Party-Anime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Scrisoarea

2 participanți

In jos

Scrisoarea  Empty Scrisoarea

Mesaj Scris de Alethia Mier Noi 13, 2013 10:53 pm

Intr-o zi de iarna, la inceput de Decembrie, batu un postas la usa lui Kami Rei pe care ei bine, eu eram incantata sa il fugaresc nitel in joaca. Insa dupa aceasta, el ii inmana o scrisoare lui Kamii Rei, dar pe care o apuc eu si fug cu ea in gura, desfacand-o. Si mare imi era surpriza sa realizez ce se intampla.
Scrisoarea era de la regele planetei mele natale care i se adresa lui Kami Rei:
"Printesa, Kami Rei, sunt regele Rexus I. planeta noastra a fost descoperita de catre o specie de umanoizi uriasi de 5-7 metri inaltime. Ne-au invadat Ne darama casele si isi construiesc iei altele mai mari, defriseaza paduri si largesc orasele, si mai mult de atat ii ucid pe Anubieni. E un adevarat macel barbar impotriva Anubienilor. Te rugam sa ne ajuti. "
Eu ii inmanez scrisoarea lui Kami Rei.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Scrisoarea  Empty Re: Scrisoarea

Mesaj Scris de Kami Rei Joi Noi 14, 2013 8:03 pm

Scrisoarea era uda, semn ca fusese deschisa si citita. Uram cand cineva isi baga nasul unde nu-i fierbe oala, atat de mult, incat i-am tras o palma peste bot cainelui bagacios.
M-am asezat apoi sa citesc scrisoarea, care ma irita atat de mult incat am raspuns acesteia cu o alta scrisoare in care am scris cu litere de foc, astfel incat cel care va citi sa-si arda mainile.
''Nu-mi pasa cine esti, nu ai nicio importanta pentru mine. Vreau sa aflu de unde ai aflat de existenta mea, nefericitule. Cat despre problemele pe care le ai, nu este treaba mea. Doar nu credeai ca voi veni in graba sa va salvez vietile mizerabile, nu-i asa? Nu sunteti in stare nici sa puneti pe fuga niste sobolani... Oricum, imi vei raspunde la intrebare, daca tii la viata ta.''
Am trimis scrisoarea la posta, apoi mi-am continuat linistita treburile.
Scrisoarea  Mynhancotrang_linhmaroon10


Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Dum Noi 17, 2013 8:44 pm, editata de 1 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Scrisoarea  Left_bar_bleue0/0Scrisoarea  Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Scrisoarea  Empty Re: Scrisoarea

Mesaj Scris de Alethia Vin Noi 15, 2013 7:17 pm

Scrisoarea calatorise de la posta cu avionul de scrisori pana la baza NASA iar de acolo fusese amestecata in corespondenta catre astronautii de pe ISS. De acolo fusese introdusa de un astronaut intr-o cutie de posta speciala de unde o preluase Posta Intergalactica. Apoi urma drumul catre o alta planeta. Pana osi raspunsul la scrisoarea lui Kami Rei trecuse doua saptamani.
Cand postasul sosi din nou, incep iarasi alergatra, dar de data asta ii dau scrisoarea lui Kami Rei fara a o mai deschide, fiindca nu uitasem de palma peste bot.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Scrisoarea  Empty Re: Scrisoarea

Mesaj Scris de Kami Rei Vin Noi 15, 2013 7:44 pm

Iau scrisoarea si o citesc cu atentie, apoi o pun cu nepasare pe masa, iar eu ma ocup cu alte treburi.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Scrisoarea  Left_bar_bleue0/0Scrisoarea  Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Scrisoarea  Empty Re: Scrisoarea

Mesaj Scris de Alethia Dum Noi 17, 2013 5:24 pm

-Te rog, te implor. Stiu ca sunt cam necioplita si nepoliticoasa, si cam asa suntem toti din specia mea, dar totusi noi iubim neconditionat, si salvam atat pe cei care merita cat si pe cei care nu ar merita sa fie salvati. Ce as putea face pentru tine ca sa ne salvezi specia? Sa stii ca daca specia ta ar incepe sa fie inchisa in colivii, eu si semenii mei ne-am bate capul sa va salvam.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Scrisoarea  Empty Re: Scrisoarea

Mesaj Scris de Kami Rei Dum Noi 17, 2013 7:29 pm

-Daca te ajut, promiti sa nu ma mai bati la cap? o intreb eu satula de bazaiala ei de vreo doua ore.
Aceasta dadu afirmativ din cap, iar eu am continuat:
-Eu nu voi parasi palatul pentru o problema atat de mica! Te voi trimite pe tine sa-i ajuti!
Scrisoarea  4dc5c773_5f8ccba0_31105
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Scrisoarea  Left_bar_bleue0/0Scrisoarea  Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Scrisoarea  Empty Re: Scrisoarea

Mesaj Scris de Alethia Dum Noi 17, 2013 11:36 pm

-Si ce crezi ca se va intampla? Voi ajunge vorba aia, direct in gura lupului. Pe planeta mea natala s-ar putea sa nu am nici o superputere. Parca vad ca voi fi prinsa de o duba a uriasilor care ne-a invadat si voi fi apoi ucisa.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Scrisoarea  Empty Re: Scrisoarea

Mesaj Scris de Kami Rei Lun Noi 18, 2013 12:52 pm

-Vei merge impreuna cu Motocel! Dupa cum ai observat, s-a schimbat mult de cand a venit si si-a dezvoltat multe dintre abilitati. Va trimit acolo, drept mesagerii mei!
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Scrisoarea  Left_bar_bleue0/0Scrisoarea  Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Scrisoarea  Empty Re: Scrisoarea

Mesaj Scris de Alethia Lun Noi 18, 2013 6:49 pm

-Bine. Sper doar sa nu o incurcam amandoi. Si multumesc frumos chiar si pentru acest ajutor cat de mic sau mare o fi el.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Scrisoarea  Empty Re: Scrisoarea

Mesaj Scris de Kami Rei Lun Noi 18, 2013 8:23 pm

Ma indreptam spre locul in care il lasasem pe Motocel. L-am vazut jucandu-se in gradina palatului. Crescuse atat de mult, nu mai era micutul pe care il gasisem intr-o zi ploioasa de toamna, intr-un parc. Acum era puternic.
Cand ma vazu, pasi gratios spre mine si ma saluta bucuros. Ne-am plimbat apoi o vreme in liniste prin gradina, pana m-am hotarat sa rup tacerea:
-Vei merge cu Alethia pe planeta ei. Sunt probleme cu niste uriasi. Este posibil ca ea sa nu se mai intoarca, dar vreau ca tu sa te intorci!
-De ce e posibil sa nu se mai intoarca? Va muri? intreba el confuz.
-Nu, nu va muri! Doar tu vei fi acolo sa te asiguri ca e bine...
-Atunci?
-Nu pot sa-ti spun mai multe, de vreme ce nici eu nu sunt sigura. Dar amandoi veti fi bine. Vino acum! Voi deschide portalul spre planeta ei.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Scrisoarea  Left_bar_bleue0/0Scrisoarea  Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Scrisoarea  Empty Re: Scrisoarea

Mesaj Scris de Alethia Mar Noi 19, 2013 5:43 am

O data ce Kami Rei deschise portalul eu impreuna cu Motocel intram prin portal si ne trezim pe planeta mea, in centrul unui bulevard imens, chiar in mijlocul unei intersectii foarte circulate. Abia reusim sa ne ferim de masini. observam ca multe se schimbasera, locul fiind de nerecunoscut. Inainte acel loc unde aterizasem era trotuar, acum era mijlocul unei intersectii a unui bulevard urias. Supermarketurile devenise hipermarketuri uriase, ajungand insa la fosta mea casa, constat ca nu mai exista, acum pe locul ei fiind un ditamai blocul urias de 30 etaje, pentru uriasi.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Scrisoarea  Empty Re: Scrisoarea

Mesaj Scris de Kami Rei Mar Noi 19, 2013 1:16 pm

-Trebuie sa-l gasim pe rege! spuse Motocel. Cred ca are vreo ascunzatoare, probabil pe undeva prin subteran. Sa ne despartim ca sa verificam mai multe locuri!
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Scrisoarea  Left_bar_bleue0/0Scrisoarea  Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Scrisoarea  Empty Re: Scrisoarea

Mesaj Scris de Alethia Mar Noi 19, 2013 2:56 pm

-Bine, ne vom desparti. Eu o iau prin dreapta iar tu prin stanga. Spun eu.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Scrisoarea  Empty Re: Scrisoarea

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum