Party-Anime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Hana Kimi

2 participanți

In jos

Hana Kimi Empty Hana Kimi

Mesaj Scris de Kami Rei Mier Aug 21, 2013 6:26 pm



Hana Kimi Z9727611


Hana Kimi sau "Hanazakari no Kimitachi e"

-gen: comedie, dramă, school life
-numar de episoade:12
-durata: aproximativ 50 min, ultimul episod ținând în jur de 1h30-2h(scuze, nu le-am mai cronometrat)
-an apariție:3 iulie 2007(varianta japoneză)

Este o dramă realizată după manga-ul cu același nume, care a apărut mai întâi în varianta taivaneză în 2006, iar în 2007 este filmată și de japonezi.
Personajul principal, Ashiya Mizuki, locuiește în America împreună cu părinții și fratele său. Acolo îl vede la tv pentru prima dată pe Sano Izumi, făcând săritura în înălțime. Mai târziu, Mizuki află că Sano nu mai sare, și deoarece se simțea vinovată (urmăriți serialul și veți vedea de ce) pleacă în Japonia, la un liceu de baieți, Osaka High, deghizându-se în băiat, pentru al face pe acesta să sară din nou. Cei doi devin colegi de cameră, Mizuki îndrăgostindu-se în cele din urmă de Sano.
Pe parcursul episoadelor au loc diferite întâmplări mai mult sau mai puțin amuzante, acest serial nefiind recomandat celor mai mici, sau care nu sunt deschiși spre nou, în serial apărând personaje ce nu sunt sigure de orientarea lor sexuală, sau care deja sunt gay (scuzați exprimarea, dar nu prea găsesc un alt mod de exprimare momentan).

Personaje principale:
Ashia Mizuki:

Hana Kimi Z1405710 (e cea din centrul imaginii)

Sano Izumi:

Hana Kimi Z1325810 Când bea peste masură, sărută pe oricine îi iese în cale Hana Kimi 398333

Nakatsu Shuichi:

Hana Kimi D6fe6510 Se îndrăgostește de Mizuki, deși știe că e băiat.

Alte poze:
Hana Kimi 1a2b1010
Hana Kimi 8f5e1110
Hana Kimi 4708c010
Hana Kimi A704ec10 (scena din ultimul episod)
Hana Kimi Debe7f10

Deci ce părere aveți despre film, modul în care au jucat actorii, caracterul personajelor, etc.?
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21338
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Hana Kimi Left_bar_bleue0/0Hana Kimi Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Hana Kimi Empty Re: Hana Kimi

Mesaj Scris de Tokiwa Mier Aug 21, 2013 8:53 pm

Seria asta cred că am văzut-o acum 2 ani şi am revăzut-o pentru că era Touma acolo deşi prima dată am început-o numai că l-am văzut pe Oguri acolo. Aveam o pasiune pentru el din Gokusen, meh.
Anyway, drama e funny. Sună weird. Dar Nakatsu face tot show-ul acolo. He's kinda stupid but let's ignore it. Seria merită văzută, chiar o recomand. ♥
Tokiwa
Tokiwa
Fanatikirei
Fanatikirei

▐ Mesaje : 52
▐ Puncte : 19886
▐ Reputaţie : 17
▐ Înscris la : 12/07/2013
feminin

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum