Party-Anime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Shingeki no Kyojin - Attack on Titan

4 participanți

In jos

Shingeki no Kyojin - Attack on Titan Empty Shingeki no Kyojin - Attack on Titan

Mesaj Scris de Tsubaki Mar Aug 06, 2013 9:39 am

Descriere:

Câteva sute de ani în urmă, oameni au fost aproape exterminaţi de Titani. Titani au câteva etaje înălţime, par să nu aibă inteligenţă, devorează oameni şi cel mai rău dintre toate, arată că o fac din plăcere. Un procentaj mic de oameni au supravieţuit prin construirea unui oraş protejat de ziduri extrem de înalte, chiar mai înalte decât cel mai mare Titan. Derulând în prezent, oraşul nu a mai văzut un Titan timp de 100 de ani. Adolescentul băiat Eren şi sora lui vitregă Mikasa atestă la ceva oribil cum că zidurile sunt distruse de un titan colosal care a apărut de nicăieri. Acum şi cei mai mici Titani inundă oraşul, cei doi copii se uită cu oroare cum mama lor e mâncată de vie. Eren jură că va omorî fiecare Titan şi se va răzbuna pentru omenire.



Este un anime extrem de reusit.Mi se face pielea de gaina aproape la fiecare episod.
Merita vazut!Shingeki no Kyojin - Attack on Titan 3714303595 
Tsubaki
Tsubaki
Fanatikirei
Fanatikirei

▐ Mesaje : 85
▐ Puncte : 19951
▐ Reputaţie : 14
▐ Înscris la : 04/07/2013
feminin

Sus In jos

Shingeki no Kyojin - Attack on Titan Empty Re: Shingeki no Kyojin - Attack on Titan

Mesaj Scris de Kami Rei Mar Aug 06, 2013 9:48 am

Grozav, daca are lupte il voi viziona si eu. Imi aduce aminte de Claymore putin. Shingeki no Kyojin - Attack on Titan 1130440701
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Shingeki no Kyojin - Attack on Titan Left_bar_bleue0/0Shingeki no Kyojin - Attack on Titan Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Shingeki no Kyojin - Attack on Titan Empty Re: Shingeki no Kyojin - Attack on Titan

Mesaj Scris de Tokiwa Mier Aug 07, 2013 10:58 am

Anime-ul ăsta e unul din cele mai bune apărute anul acesta. Şi e unul dintre anime-urile care mi-a dat fiori mai ales la început. Povestea e originală, genială etc. Şi îmi place de Mikasa tbh. She's not that girly/stupid and knows how to fight/protect Eren.
Nu vreau să se termine anime-ul, deşi mă tentează să încerc şi manga. Sunt personaje interesante şi merită văzut~!
Tokiwa
Tokiwa
Fanatikirei
Fanatikirei

▐ Mesaje : 52
▐ Puncte : 19881
▐ Reputaţie : 17
▐ Înscris la : 12/07/2013
feminin

Sus In jos

Shingeki no Kyojin - Attack on Titan Empty Re: Shingeki no Kyojin - Attack on Titan

Mesaj Scris de Kami Rei Joi Sept 12, 2013 9:33 am

E super anime-ul asta! Chiar merita vazut! Oricum anime-ul mie mi se pare unul spectaculos,sa zic asa. Ideea nu am mai intalnit-o in nici un alt anime ceea ce e un lucru remarcabil.
Sunt extrem de pretentiosa la animeuri si majoritatea ma plictisesc, deci daca asta nu ma plictiseste... crede-ma, e bun.Shingeki no Kyojin - Attack on Titan 1885643671 
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Shingeki no Kyojin - Attack on Titan Left_bar_bleue0/0Shingeki no Kyojin - Attack on Titan Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Shingeki no Kyojin - Attack on Titan Empty Re: Shingeki no Kyojin - Attack on Titan

Mesaj Scris de NearMe Sam Oct 12, 2013 2:03 pm

Shingeki no Kyojin...anime-ul care doar dupa cateva luni de la lansare ajunge in varful clasamentului de pe MAL. Dupa umila mea parere, anime-ul SnK este supraestimat. Chiar muuult supraestimat. Sa fie el cu adevarat chiar atat de bun precum se spune? Sa fie el original? Nu. Nici nu se pune problema de originalitate. Nu are absolut nimic special in comparatie cu marile anime-uri ale momentului, One Piece, Naruto, Bleach, Fairy Tail si restul. Sa reflectam putin la poveste. Ce ni se prezinta? Un copil traumatizat pentru ca cel malefic i-a ucis mama, copil care ulterior se antreneaza pentru a deveni mai puternic si totodata isi gaseste prietenii cu ajutorul carora il va infrange pe cel rau. Nu ni se pare cunoscut acest scenariu?
Ce sentimente va sunt trezite in timpul vizionarii episoadelor din acest anime? Sa recunoastem, la partea aceasta anime-ul se afla intr-o stare jalnica. Eu unul nu am fost miscat nici de moartea mamei lui Eren, nici de pasiunea sa arzatoare din ochii incarcati cu setea de razbunare si nici macar de moartea prietenilor sai...De ce? Pentru ca pur si simplu anime-ul nu a fost in stare sa transmita sentimentele asa cum trebuie. Singurul element care ii aduce un plus anime-ului este suspansul. Da! Aici exceleaza din toate punctele de vedere. In schimb...majoritatea ideilor sunt un cliseu notoriu.
Nu contest faptul ca este unul dintre cele mai bune anime-uri din acest an, insa nu isi meria laudele, nu isi merita nici macar locul de frunte din clasamentul de pe MAL si cu atat mai putin asa-zisul respect al fanilor. Ideile nu sunt originale, sunt culese si implantate din toate seriile mari ale momentului.

Mi-a placut ideea per-total, grafica(personajele/decorul s.a.m.d.), coloana sonora, suspansul, dar ii lipsesc multe, ca de exemplu redarea sentimentelor si originalitatea...Merita vizionat, dar NU laudat.

PS:Cand ti se opreste curentul si nu apuci sa salvezi tot ceea ce ai scris(30-40 de randuri)...sa scrii toate ideile din nou e obositor si enervant, asadar sa fie cu iertare daca nu intelegeti ceea ce am vrut sa spun, dar sincer, nu mai aveam nici un chef sa rescriu tot ceea ce scrisesem deja...sunt multe aspecte pe care le-am omis in acest post...
NearMe
NearMe
Chibincepător
Chibincepător

▐ Mesaje : 3
▐ Puncte : 19340
▐ Reputaţie : 3
▐ Înscris la : 12/10/2013

Sus In jos

Shingeki no Kyojin - Attack on Titan Empty Re: Shingeki no Kyojin - Attack on Titan

Mesaj Scris de Kami Rei Sam Oct 12, 2013 6:29 pm

La fel ca EspiritusSanctus de pe AnimenoLimit, este articolul lui, pe care l-am contrazis si eu.
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Shingeki no Kyojin - Attack on Titan Left_bar_bleue0/0Shingeki no Kyojin - Attack on Titan Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Shingeki no Kyojin - Attack on Titan Empty Re: Shingeki no Kyojin - Attack on Titan

Mesaj Scris de NearMe Sam Oct 12, 2013 9:47 pm

Kami Rei a scris:La fel ca EspiritusSanctus de pe AnimenoLimit, este articolul lui, pe care l-am contrazis si eu.
Nu crezi ca bati putin cam departe? Nu este articolul lui, asta ar fi insemnat sa copiez aproape tot post-ul. Este adevarat, seamana foarte mult...dar asta pentru ca pur si simplu mi-a captat atentia post-ul respectiv, ramanandu-mi in minte ideile si modul de exprimare...Tin sa mentionez ca-l citism aseara.
NearMe
NearMe
Chibincepător
Chibincepător

▐ Mesaje : 3
▐ Puncte : 19340
▐ Reputaţie : 3
▐ Înscris la : 12/10/2013

Sus In jos

Shingeki no Kyojin - Attack on Titan Empty Re: Shingeki no Kyojin - Attack on Titan

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum