Party-Anime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sugestii :)

+5
Ella Roxy
Kami Rei
Miyu
Evelina
Selshe
9 participanți

In jos

Sugestii :) Empty Sugestii :)

Mesaj Scris de Selshe Lun Aug 05, 2013 4:15 pm

Ok. deci acesta este un topic temporar. Este cam din scurt, dar evident ideeile vor fi puse în practică şi pe viitor, nu toate în decursul acestor două zile (5 şi 6 august).
Mă gândeam să apelăm cumva la dorinţele voastre proprii. Ce anume v-aţi dori să aveţi pe forum nou în domeniul categoriilor, forumurilor şi subiectelor? (categorii noi de discuţie şi subiecte, opţiuni ale profilului? comenzi sau ajutor în legătură cu domeniul promovat de forum (anime şi manga, jrock) ?
Totul depinde de părerea, ajutorul vostru~ Aşa că daţi-vă drumu` la gură.
Selshe
Selshe
Leaderyokai
Leaderyokai

▐ Mesaje : 157
▐ Puncte : 20087
▐ Reputaţie : 42
▐ Înscris la : 05/07/2013
▐ Localizare : Ne∇erland
masculin

Sus In jos

Sugestii :) Empty Re: Sugestii :)

Mesaj Scris de Evelina Lun Aug 05, 2013 6:38 pm

Pai...am putea avea fan-cluburi?
Evelina
Evelina
Fanatikirei
Fanatikirei

▐ Mesaje : 92
▐ Puncte : 20012
▐ Reputaţie : 28
▐ Înscris la : 27/06/2013

Sus In jos

Sugestii :) Empty Re: Sugestii :)

Mesaj Scris de Selshe Lun Aug 05, 2013 8:03 pm

Sigur, de ce nu?
Este o idee foarte bună după părerea mea.
Voi lua la cunoştinţă sugestia ta, Evelina~
Selshe
Selshe
Leaderyokai
Leaderyokai

▐ Mesaje : 157
▐ Puncte : 20087
▐ Reputaţie : 42
▐ Înscris la : 05/07/2013
▐ Localizare : Ne∇erland
masculin

Sus In jos

Sugestii :) Empty Re: Sugestii :)

Mesaj Scris de Miyu Mar Aug 06, 2013 7:34 am

Nu stiu daca aici e locul potrivit sa postez, dar din cate am observat tu esti noul admin. Trebuie sa admit ca se vad imbunatatirile pe care le-ai adus forumului. Personal sunt multumita de evolutia acestuia, asa ca nu prea am sugestii Sugestii :) 1635178753
Miyu
Miyu
Saikonorific member
Saikonorific member

▐ Mesaje : 199
▐ Puncte : 20165
▐ Reputaţie : 61
▐ Înscris la : 30/06/2013
▐ Vârsta : 26
▐ Localizare : Brasov
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Sugestii :) Left_bar_bleue0/0Sugestii :) Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Sugestii :) Empty Re: Sugestii :)

Mesaj Scris de Selshe Mar Aug 06, 2013 8:30 am

Nu sunt noul admin, sunt unul dintre admini, este o diferenţă. Dar îţi mulţumesc, nu a fost cine ştie ce. Forumul avea nevoie doar de puţină organizare, atâta tot.
Selshe
Selshe
Leaderyokai
Leaderyokai

▐ Mesaje : 157
▐ Puncte : 20087
▐ Reputaţie : 42
▐ Înscris la : 05/07/2013
▐ Localizare : Ne∇erland
masculin

Sus In jos

Sugestii :) Empty Re: Sugestii :)

Mesaj Scris de Kami Rei Joi Aug 08, 2013 7:32 pm

Ar fi dragut o muzica de fundal si o mascota a forumului?!



 Sugestii :) 14632


Ultima editare efectuata de catre Kami Rei in Vin Aug 09, 2013 12:40 pm, editata de 1 ori
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Sugestii :) Left_bar_bleue0/0Sugestii :) Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Sugestii :) Empty Re: Sugestii :)

Mesaj Scris de Selshe Joi Aug 08, 2013 7:52 pm

Let see dear~
>>Muzică de fundal? Da ar fi o idee drăguţă şi mă gândeam şi eu pe la început la aşa ceva. dar trebuie să ţinem cont că fiecare are gusturi diferite. Nah, acum trebuie să cădem de comun de-acord cumva pe o piesă şi poate odată la o săptămână, două, trei patru, o lună o vom schimba. Ştii, poţi deschide un subiect nou în cadrul acestui subforum cu ideea această şi astfel vom afla şi părerile celorlalţi.
Dacă nu o alternativă mai simplă ar fi ca în cadrul "tabelului" din index, cel cu link-uri şi anunţurile forumului, să pun un mini playlist cu 2-3 melodii. Vom vedea, dar îţi sugerez ideea de mai devreme; deschide un topic nou, poate aflăm părerile celorlaltor membrii şi vom vedea Sugestii :) 1866784078 . Oricum, sugestia e bună.
>>Mascotă? Da, interesant. Şi aici trebuie deschis un topic nou. Dacă e să aleagă numai unul dintre noi mascota, nah... unora e posibil să nu le placă, plus, trăiască democraţia, fiecare are dreptul la o părere Sugestii :) 3634652803 şi eu unul ţin să o ascult pe fiacare în parte, aşa mi se pare corect. Nu ştiu sigur, voi deschide un topic în viitorul apropiat (foarte apropiat sper) şi îmi voi exercita mai bine gândurile.


Legat de topicul despre playlist mi-ar plăcea să te ocupi chiar tu de dânsul (dacă ai timp şi dispoziţia). O idee ar fi ca fiecare să voteze pentru un gen mai întâi, apoi melodiile se vor alege random (la întâmplare). Ar fi mai bine aşa, că de exemplu, dacă tura aceasta nu s-a ales melodia cutare, există o şansă şi data viitoare.
Selshe
Selshe
Leaderyokai
Leaderyokai

▐ Mesaje : 157
▐ Puncte : 20087
▐ Reputaţie : 42
▐ Înscris la : 05/07/2013
▐ Localizare : Ne∇erland
masculin

Sus In jos

Sugestii :) Empty Re: Sugestii :)

Mesaj Scris de Kami Rei Joi Aug 08, 2013 7:54 pm

sa vad ce pot face:PANDA40:
Pe fundal ar fi dragut sa curga si niste petale
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Sugestii :) Left_bar_bleue0/0Sugestii :) Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Sugestii :) Empty Re: Sugestii :)

Mesaj Scris de Selshe Joi Aug 08, 2013 8:03 pm

Oh Saint Noodles! Petale pe fundal, asta e ceva nou. Nu sunt sigur dacă voi putea realiza aşa ceva. Da, mă descurc puţintel în grafică şi codificarea forumurilor, însă niciodată nu am încercat să fac aşa ceva pentru apariţia grafică a forumurilor. Oricum, dacă voi găsi ceva de acest gen voi vedea cum dă pe forum (în primul rând eu mă asigur să nu deranjeze la accesarea unor link-uri, că ştiu că aşa se întâmplă deobicei la astfel de chestii) şi vom vedea. Din nefericire, aici nu pot promite nimic, sper că-nţelegi Sugestii :) 3380054917 .
Selshe
Selshe
Leaderyokai
Leaderyokai

▐ Mesaje : 157
▐ Puncte : 20087
▐ Reputaţie : 42
▐ Înscris la : 05/07/2013
▐ Localizare : Ne∇erland
masculin

Sus In jos

Sugestii :) Empty Re: Sugestii :)

Mesaj Scris de Kami Rei Joi Aug 08, 2013 8:05 pm

Aye, sir! Sugestii :) 1635178753  Sper sa reusesti!
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Sugestii :) Left_bar_bleue0/0Sugestii :) Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Sugestii :) Empty Re: Sugestii :)

Mesaj Scris de Selshe Vin Aug 09, 2013 8:37 pm

Bun. Revin în forţă la această oră minunată în care nimeni nu e activ cuc pe forum pentru un update. Mă rog.
M-am jucat puţin pe ascuns cu unele cod-uri pentru cerinţa lui Kami, petale ce cad în jos, sau stropi de ploaie sau maimuţe defilante dintr-o parte în alta; da am ajuns şi la punctul ăla ciudat în care îmi făcea mare plăcere să văd nişte maimuţe, sticle şi hamsteri căzând în josul paginii de forum, sau mişunând de colo-colo Sugestii :) 1866784078 . Oricum, toate astea m-au făcut să ajung la concluzia că încă, deci încă, nu e o idee prea bună... nu staţi, nu bună era cuvântul, PRACTICĂ, aşa nu e tocmai practiv un astfel de efect momentan pe forum. Precizând şi faptul că majoritatea cod-urilor induc mult în eroare vizualizarea amplă a conţinutului de pe site şi blochează (nu te lasă, nu-ţi permite) accesarea link-urilor de pe pagini, ceea ce nu e în regulă deoarece nu am mai avea cum accesa unele categorii, topicuri.
Deci şi prin urmare anunţ că ideea petalelor, OZN-urilor mai exact, rămâne în aer pe moment. Şi da, sunt oarecum dezamăgit de rezultatul acesta, căci părea ceva unic şi drăguţ. Asta e, nu mă ciopârţiţi vă rog, fie-vă milă de-un biet câine plouat.

În alte ştiri:
Sugestii :) Arrow_13Mă pregătesc să modific imaginile pentru rang-uri. Mda, nu ştiu ce-mi veni aseară şi la un moment critic, personalităţii mele, mi-am făcut de cap (nu e tocmai genul meu) şi am schimbat imaginile pinky ce erau dinaintea chestiilor actuale. Care, recunosc, sunt jalnice, şi-mi pare rău, voi remedia acest aspect.
Sugestii :) Arrow_13Voi deschide un topic legat de mascotă. Dă Prea Sfinte Tăiţel să ajung şi la acel moment odată că tot am promis şi ar fi urât să nu mă ţin de cuvânt. Momentan pot spune doar că va trebui să vă gândiţi de pe acum la unele aspecte, în primul rând, dacă doriţi o mascotă originală (ar putea să o deseneze cineva anume de pe forum, iar eu sau cine se mai pricepe la grafica pc-iană, să o coloreze, sublinieze unele aspecte, blabla; sau doriţi un anume caracter dintr-o serie anime, manga etc. ~voi specifica mai multe-n viitorul topic.
Sugestii :) Arrow_13Încep să caut cea mai accesibilă versiune a unui playlist pentru forum. Deci... în alte cuvinte, bănuiesc, mi-ar plăcea ca şi restul membrilor activi să sugereze măcar o melodie, două în cadrul topicului Muzică de fundal. Da, mi-am băgat şi eu coada-n treabă şi am sugerat câteva melodii, mai multe, dar cum gusturile nu se discută, diferite fiind de la un gen la altul, îmi doresc ca playlist-ul să fie pe placul tuturor, având pentru fiecare ceva doar pentru dânsul.
Selshe
Selshe
Leaderyokai
Leaderyokai

▐ Mesaje : 157
▐ Puncte : 20087
▐ Reputaţie : 42
▐ Înscris la : 05/07/2013
▐ Localizare : Ne∇erland
masculin

Sus In jos

Sugestii :) Empty Re: Sugestii :)

Mesaj Scris de Miyu Lun Aug 12, 2013 9:34 am

M-am gandit ca ar fi dragut ca de ziua de nastere a unui user sa creem un topic temporar in care sa-i uram "La multi ani!" sau sa-i transmitem ceva. Sugestii :) 608208961 
Si ar fi o idee buna ca atunci cand forumul implineste un an de la data in care a fost creeat sa facem o intalnire a membrilor forumului. Ce ziceti? ^_^
Miyu
Miyu
Saikonorific member
Saikonorific member

▐ Mesaje : 199
▐ Puncte : 20165
▐ Reputaţie : 61
▐ Înscris la : 30/06/2013
▐ Vârsta : 26
▐ Localizare : Brasov
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Sugestii :) Left_bar_bleue0/0Sugestii :) Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Sugestii :) Empty Re: Sugestii :)

Mesaj Scris de Kami Rei Lun Aug 12, 2013 9:38 am

Dragut, e o idee buna!
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Sugestii :) Left_bar_bleue0/0Sugestii :) Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Sugestii :) Empty Re: Sugestii :)

Mesaj Scris de Selshe Mier Aug 14, 2013 7:27 am

Aşa. Îmi cer scuze pentru neanunţata absenţă ce-am avut-o pe forum. Am întâmpinat mici probleme cu unele componente a pc-ului şi am fost nevoit să-l repar.

@Miyu;
Două idei foarte drăguţe şi bunicele. Le vom pune în practică pe amândouă desigur. Voi administra un nou subforum pentru aniversări. Iar treaba cu întâlnirea membrilor după un an de activitate a forumului... vom vedea şi acest lucru. Iar dacă activitatea va fii acceptabilă cât de cât după un an de la deschiderea forumului, posibil să ţină loc acea "întrunire". Plus că, recunosc, şi eu am "pus la cale" o mică chestiuţă între timp pentru a răsplăti cumva membrii ce au fost atâta timp alături de forum. Dar aspectul acesta îl voi discuta personal cu fondatoarea site-ului, Kanon.

Voi pune în aplicare prima idee cât pot de repede, deşi având în vedere că mai am unele probleme tehnice, cel mai probabil e ca noul subforum dedicat aniversărilor să fie public pe forum abia mâine dimineaţă, eu lucrându-l noaptea.
Selshe
Selshe
Leaderyokai
Leaderyokai

▐ Mesaje : 157
▐ Puncte : 20087
▐ Reputaţie : 42
▐ Înscris la : 05/07/2013
▐ Localizare : Ne∇erland
masculin

Sus In jos

Sugestii :) Empty Re: Sugestii :)

Mesaj Scris de Evelina Mier Aug 14, 2013 9:38 am

Ma gandeam ca ar trebui sa facem ceva cu punctele pe care le acumulam,altfel sunt degeaba.
Evelina
Evelina
Fanatikirei
Fanatikirei

▐ Mesaje : 92
▐ Puncte : 20012
▐ Reputaţie : 28
▐ Înscris la : 27/06/2013

Sus In jos

Sugestii :) Empty Re: Sugestii :)

Mesaj Scris de Miyu Mier Aug 14, 2013 1:48 pm

Multumesc, Selshe! Sugestii :) 608208961 
Sustin ideea ta, Evelina. Punctele nu sunt chiar degeaba, dar ar fi mai bine daca le-am gasi o utilizare practica.
Miyu
Miyu
Saikonorific member
Saikonorific member

▐ Mesaje : 199
▐ Puncte : 20165
▐ Reputaţie : 61
▐ Înscris la : 30/06/2013
▐ Vârsta : 26
▐ Localizare : Brasov
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Sugestii :) Left_bar_bleue0/0Sugestii :) Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Sugestii :) Empty Re: Sugestii :)

Mesaj Scris de Ella Roxy Mar Aug 20, 2013 2:54 pm

as avea eu o sugestie : sa permita postarea linkurilor automat dupa inregistrarea utilizatorului
Nu puteti posta link-uri externe sau adrese e-mail in primele 7 zile de la inscriere. Va rugam sa contactati un administrator pentru mai multe informatii. a scris:
Ella Roxy
Ella Roxy
Chibincepător
Chibincepător

▐ Mesaje : 13
▐ Puncte : 19638
▐ Reputaţie : 8
▐ Înscris la : 20/08/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Istambul
feminin

http://zonavip.4ulike.com/

Sus In jos

Sugestii :) Empty Re: Sugestii :)

Mesaj Scris de Selshe Mar Aug 20, 2013 4:14 pm

Mulţani de informare Ella. Mă voi ocupa imediat de această opţiune Sugestii :) 2088445066 .
Selshe
Selshe
Leaderyokai
Leaderyokai

▐ Mesaje : 157
▐ Puncte : 20087
▐ Reputaţie : 42
▐ Înscris la : 05/07/2013
▐ Localizare : Ne∇erland
masculin

Sus In jos

Sugestii :) Empty Re: Sugestii :)

Mesaj Scris de Miyu Dum Aug 25, 2013 2:02 pm

Cred ca ar trebui sa aducem ceva nou forumului, pentru ca dupa cum am constatan, activitatea e mai redusa ca inainte...
Miyu
Miyu
Saikonorific member
Saikonorific member

▐ Mesaje : 199
▐ Puncte : 20165
▐ Reputaţie : 61
▐ Înscris la : 30/06/2013
▐ Vârsta : 26
▐ Localizare : Brasov
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Sugestii :) Left_bar_bleue0/0Sugestii :) Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Sugestii :) Empty Re: Sugestii :)

Mesaj Scris de Kanon Vin Aug 30, 2013 12:41 pm

Ai dreptate Miyu,activitatea....lasa de dorit.
Bun,deci am lipsit deoarece am fost intr-o mica vacanta,de care ma puteam lipsi fiindca a fost nespus de plictisitor,dar acum m-am intors si voi recupera!
Kanon
Kanon
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 613
▐ Puncte : 20701
▐ Reputaţie : 51
▐ Înscris la : 27/06/2013
▐ Vârsta : 25
feminin

https://party-anime.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sugestii :) Empty Re: Sugestii :)

Mesaj Scris de izumi Vin Aug 30, 2013 9:16 pm

Ar fi interesant ca acest forum sa aiba o revista..
izumi
izumi
Chibincepător
Chibincepător

▐ Mesaje : 18
▐ Puncte : 19588
▐ Reputaţie : 7
▐ Înscris la : 30/08/2013

Sus In jos

Sugestii :) Empty Re: Sugestii :)

Mesaj Scris de Kami Rei Mar Oct 08, 2013 3:18 pm

Ma intrebam daca va place noua tema aforumului, sau ar trebui sa o schimb...
Kami Rei
Kami Rei
Kanzenadmin
Kanzenadmin

▐ Mesaje : 1067
▐ Puncte : 21333
▐ Reputaţie : 117
▐ Înscris la : 29/06/2013
▐ Vârsta : 28
▐ Localizare : Memories
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Sugestii :) Left_bar_bleue0/0Sugestii :) Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Sugestii :) Empty Re: Sugestii :)

Mesaj Scris de Miyu Mar Oct 08, 2013 3:21 pm

E perfecta tema! Imi place mult! Eu zic sa o lasam asa Sugestii :) 3714303595 
Miyu
Miyu
Saikonorific member
Saikonorific member

▐ Mesaje : 199
▐ Puncte : 20165
▐ Reputaţie : 61
▐ Înscris la : 30/06/2013
▐ Vârsta : 26
▐ Localizare : Brasov
feminin

Foaie de personaj
Gamee:
Sugestii :) Left_bar_bleue0/0Sugestii :) Empty_bar_bleue  (0/0)

Sus In jos

Sugestii :) Empty Re: Sugestii :)

Mesaj Scris de Alethia Mar Oct 08, 2013 4:27 pm

Imi place tema.
Alethia
Alethia
Majimextreme user
Majimextreme user

▐ Mesaje : 489
▐ Puncte : 19913
▐ Reputaţie : 21
▐ Înscris la : 07/10/2013

Sus In jos

Sugestii :) Empty Re: Sugestii :)

Mesaj Scris de NearMe Sam Oct 12, 2013 9:51 am

Kami Rei a scris:Ma intrebam daca va place noua tema aforumului, sau ar trebui sa o schimb...
Tema ar trebui schimbata obligatoriu...
Cel putin sunt necesare niste modificari la nivelul temei actuale. Nu are absolut nimic solid, iar post-urile nu sunt delimitate. In afara de fundal nu se poate observa nici o alta culoare prin forum, ceea ce e oribil. As sugera ca in spatele sub-forumurilor si a post-urilor, in loc de fundalul propriu-zis al forumului sa existe un fundal solid(o culoare orecare care sa se asorteze cu tema). Eu asta am putut observa atat pe Mozilla, cat si pe Google Chrome. Exista posibilitatea ca pe alte browsere sa se vada diferit, dar acestea doua fiind cel mai des folosite...
NearMe
NearMe
Chibincepător
Chibincepător

▐ Mesaje : 3
▐ Puncte : 19340
▐ Reputaţie : 3
▐ Înscris la : 12/10/2013

Sus In jos

Sugestii :) Empty Re: Sugestii :)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum